Najdi forum

S partnerjem sva skupaj že slabi dve desetletji… dom, otroci, služba… vse štima… no, vsaj tako izgleda.
Pred parimi leti pa sem ugotovila, da se je partner dopisoval s svojim bivšim dekletom, smse in pogovore pa skrival in brisal. Imela sem tisti ženski šesti čut, šla malo raziskovat in res nekako odkrila par pogovorov. Bili so tudi seksualne narave, vendar vedno zglolj preko interneta in nikoli v živo. Bila sem šokirana in prizadeta. Dobesedno mi je vse padlo dol. Po težkih pogovorih, dogovorih in obljubah, sva ostala skupaj. Letos pa je partner po naključju srečal znanko (za to mi je povedal), nato pa ji poslal sporočilo, da jo je bilo lepo ponovno srečati. Ker je bilo moje zaupanje že na psu, sem večkrat preverila njegova sporočila. Odkrila sem tudi tega, katerega je pa že naslednji dan izbrisal. Čez par dni sem ga soočila s sporočili in mi je vse priznal. Da pa pač ni mislil nič slabega (zakaj potem brišeš sporočila?) in je že takoj sam odkril napako in se nehal pogovarjati z znanko.

Zaupanje vanj sem izgubila že v prvo. Ne verjamem, da ne bo nikoli več flirtal in pisal drugim. Jaz pa imam boljše in slabše dni. On pa nikakor ne more razumeti kako me to še vedno lahko preganja. Naj pa povem, da se sicer super razumeva in se za odnos trudi.

Koliko časa ste pa vi potrebovali, da ste prevaro preboleli in ponovno pridobili zaupanje v partnerja?

Žal tukaj ni nič dobrega…iz lastnih izkušenj govorim, loćila sem se letos po 27 letih zakona. Prva prevara, za katero sem izvedela, se je zgodila pred 8 leti…zelo sem trpela, odpustila in verjela, da bo drugače…na zunaj je bilo, vendar sedaj vidim, da sem bila neumna…ko sem ga dobila drugič, sem se takoj odločila za ločitev…laž in laž, to je vse kar lahko rećem, potem pa je na tebi, da se odločiš ali hočeš spregledati ali ne…sama pri sebi, v enem kotičku srca točno veš…

Pozdravljeni.

Zaupanje je ključ do dobrega partnerskega odnosa. Če tega ni, tudi partnerskega odnosa ni.

Kar je počel vaš partner ni bilo prav. Kdor vara je odgovoren za prevaro, ni pa nujno edini odgovoren za preteklo in sedanjo partnerko dinamiko. Razlogov zakaj nekdo pogleda preko mej je več: naveličanost, rutina, slaba samopodoba, adrenalin, preveč zategnjene meje, odvisnost … Vse to pa seže zelo globoko v osebnostne strukture obeh. Prevara je samo vrh ledene gore, in če želita partnerja narediti korak naprej, morata oba zakopati globlje, v samo srčiko vzrokov dinamike partnerskega odnosa.

V kolikor s partnerjem ne zmoreta globokega in odkritega pogovora o vsem, kar ovira vajino intimnost, potem vam predlagam, da si poiščete strokovno podporo nekoga, ki vama bo pomagal sloj za slojem odstreti vajine iluzije o partnerskem odnosu … tam spodaj bosta spoznala najprej sebe in potem še drug drugega … morda si bosta takrat zopet našla zaupanje.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Tudi pri mojem ex sem našla takšna sporočila, seksualna, ni bilo fizičnih kontaktov.
Potrebovala sem 3,5 let, da sem predelala čustva, predvsem vsa ljubezenska do njega in ga načevljala 🙂 Pognati ga čez prag, pravo olajšanje 🙂

New Report

Close