Najdi forum

Žena videla sporočilo od ljubice

Že dve leti imam ljubico iz čisto preprostega razloga, zaradi seksa. Doma po celi mesec, lahko tudi več mesecev sploh ne seksava. Naveličal sem se prositi za seks. Sem se kar nekaj let trudil, da sem ji ustregel v vsem, doma naredil vsa gospodinjska opravila – no to že od nekdaj počnem, še vedno. Torej kuham, likam, čistim, perem….vse brez izjem. Oba počneva vse to, enkrat en, drugič drug…. zadnje čase večkrat bolj jaz, kot ona. Gospa pa je kljub moji pomoči pri opravilih in pri otrocih, zvečer vedno preutrujena. Nikoli pa ni utrujena za ven iti s prijateljico. Kar se tiče spolnosti, pa sem ji večkrat rekel, da bi jo zmasiral, da se sprosti….ampak tudi, če mi je dovolila masažo, je tudi samo pri tem ostalo. Zadnji dve leti pa sem nehal prositi za seks. Sama pa tudi nikoli ne reče. Nazadnje sva seksala pol leta nazaj. Pred dvema tednoma pa sem pustil telefon na mizi in ko sem se tuširal mi je ljubica poslala sporočilo in svojo erotično sliko. Ko sem prišel izpod tuša, mi žena mirno in hladno reče: ko si se tuširal, sem bila ravno v kuhinji in se je tvoj telefon posvetil, pa sem avtomatično pogledala in videla, da si dobil voščilo za lahko noč in sliko svoje ljubice. Bil sem šokiran…..nisem vedel kaj naj rečem…. rekla mi je čisto normalno, kot da je vse ok…. Na koncu sem rekel, kaj se hecaš? Ona pa: ne res, kar poglej. Pa grem pogledat in jo uprašal, če se lahko pogovoriva. Pa je rekla, se ne rabiva nič pogovarjat, vse je ok, samo pazita malo bolj, da ne bo še njen mož kdaj kaj videl. U bistvu je izgledalo, kot da ona itak že vse ve, da ji je vseeno! Od takrat še vedno vse teče isto, kot je prej…. Nič drugače. Veza je itak že več, kot dve leti mrtva, hladna….. Želel sem se pogovoriti, pa nima želje. Zakaj potem sploh vstraja z mano? Kaj naj si mislim o tem, da ni niti prizadeta zaradi tega? Je to normalna reakcija?

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Očitno se ji ne da iskati drugeg partnerja in se je s tem nekako sprijaznila.zgolj ugibanje.
Se mogoče bojuje s kakšno ginekološko težavo kot je endometrioza pa ti tega ne veš oziroma mogoče tudi ona sama ne..
Tudi meni je redko do spolnih odnosov imam sele 27let pa ne zato ker nebi bila zaljubljena v partnerja ali mi nebi bilo do seksa z njim ampak ker imam svoje zdr.tezave. Je pa res da on za njih ve.
Predstavljaj si vsakodnevno slabost,pogosto vrocino in pa vsakodnevne krce kot so menstrualni…poleg se kaksen glavobol in vrtoglavica..
Je pa res da jst v tem primeru ne hodim ven s prijateljicami tako da primer najbrz ni isti.
Ampak na koncu vsega je tole vse prej kot
Zveza in zgleda da sta skupaj le zato ker vama je lazje npr zaradi financnih obveznosti. Zgolj ugibanje.
Veza nima pomena ce nisi srecen.

Nekako te občutek ne vara in je ženi res vseeno zate . Pa si ti prepričan , da nima tudi ona koga po strani ? In seksa z njim ? Iz istega razloga ko si ti z njo je iz istega razloga ali vsaj podobnega tudi ona s teboj . Kaj bi to bilo ?

Spoštovani,

iz prebranega sem razumela, da ste si zaradi nezadovoljivega spolnega življenja doma poiskali to, kar pogrešate drugje. Ok, razumem. Včasih nam ljudje, pa četudi nas imajo radi, ne morejo dati tistega kar si želimo. In nas potem ne omejujejo pri tem, da to poiščemo drugje. Ok. Tudi to razumem. Potem pa navedete, da je vaša gospa videla sporočila in na njih ne reagirala.
Kako pa bi si vi želeli, da bi reagirala? Morda, da bi postala ljubosumna, razumela opozorilo in se nekoliko bolj zavzela za odnos z vami? Veste, ljudje niso partnerji samo zaradi spolnosti, je še veliko drugih stvari, ki nas vežejo in zaradi katerih se odločino da postanemo in ostanemo v partnerskem odnosu.
Spolnost je pomembna in mnogokrat jo razumemo kot eno od temljev odnosa, a pri vama morda ni tako. In ni pravila, kako naj bo v odnosu, tako naj bo kot njima ustreza… karkoli že to je. Gospa so kot kaže zadovoljni v odnosu, kot ga imata, bi pa bilo vsekakor po mojem mnenju dobro, če bi se o tem odkrito pogovorila. Da vas ponovno ne preseneti “nenadna” želja po ločitvi, ker kot bi lahko gospa dejala ” je vajin zakon že dolgo mrtev”…
Ker kot sedaj zgleda, vama poleg spolnosti manjka tudi odkritosti in zavezništa… in če še nadaljujem, meni deluje kot, da si želite pa točno ženinega sprejemanja in ljubezni. In vas najbolj moti to, da pravzaprav sumite, da so se gospa ohladili do vas. In ja, iz napisanega je videti, da ji dejansko ni mar. In ni vprašanje, zakaj ona vztraja v takem odnosu… odgovor na to vprašanje poiščite v sebi.

Odkrit pogovor, če bosta pogumna dovolj, da bi slišala kako vas drug vidi in česa si želi v odnosu z vami…če bosta zmogla feedback in realnosti pogledati v oči. Pa potem narediti še vse korake k boljšemu odnosu in večjemu zadovoljstvu v partnerstvu ter življenju nasploh.

Kaj menite, bi šlo? Malo odkritosti? Za to sicer potrebujete pogum, … bo šlo?

Vse dobro vam želim,

Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Ko ti je predlagala, da naj vidva bolje skrivata, je pozabila dodati, da si kot vzgled vzamita njo, ki že precej več kot 2 leti skriva, da ima ljubimca.
Hodi ven s prijateljico. Ja, ja, seveda 😀

Vprašanja so v bistvu namenjena vam: Zakaj vztrajate z njo? Je normalno ostati s “frigidno” ženo v odnosu?

Daj-dam odnos deluje le s prostitutkami.. pa še ta ni nujno “stabilen”. Posledično “podarjena” masaža ni ne masaža, ne podarjena.. saj se pričakuje PLAČILO: seks.
“Frigidnost” je tako lahko posledica predolgotrajnega daj-dam odnosa, kjer je vse postorjeno zgolj vzvod za zahtevo po-PLAČILA (beri: seksa).

V primeru pa, da ženo zanima zgolj “ekonomski odnos”, zunanja tvorba “zakon”, skupne investicije.. vendar brez čustvene bližine in seveda seksa.. pa vam ostanejo vsa vprašanja, ki ste jih postavili. Samo postaviti jih morate sami sebi.

De omnibus disputandum..

Zdaj si se zapletel v dvorezni meč.
Ker ve da jo varaš bo sploh še bolj izgubila željo pospolnosti s teboj.
Po drugi strani pa..preberita knjige na to temo, ona naj si jih kupi,
kaj njej paše..najbrž pa ima boleč spolni odnos?? To ni hec btw..ženske trpijo in zaradi tega jih moški zapustijo..to se da najbrž popraviti.. najbrž z kkšno igračko da se ogreje preden navališ:)in da ve kako ji je všeč.. Siver pa v odlični knjigi Marjana Košička – Moja ženskost moja sreča (priporočam da jo moški tudi preberete!!) piše, da sploh ni nujno da greš z žensko do konca, mnogim to sploh ne paše vedno pa jo zadovolji z masažo, ljubčkanjem..ker če jo boli ji bo najbrž to všeč in se bo sprostila? Ni vedno treba iti ”do konca” da ima ženska orgazem, moški se tega premalo zavedate!! Napisal si zvečer je preveč utrujena..jaz sem ista..mi pa zato zjutraj bolj pađše..ko si popolnoma spočit, ko se morebiten stres porazgubi z dobrim nspancem..je razlika, poskusita zjutraj (priporočam da nikoli zvečer). Sploh pa če se prej ne pogovoriš iskreno, npr; da ti ni vseeno samo da bi pač rad še kdaj spal z nj ker jo imaš rad.. da se ti zdi pomembno da komunicirata, raziskujeta, bereta..se pogovarjata. Sporoči če je moj nasvet kaj pomagal.

Pozdravljeni. Moja zgodba je sicer nekoliko drugačna, pa vendar moram nekaj dodati….

Prvo in edino vprašanje je zakaj ljudje vztrajate v neki vezi, kjer ni ljubezni, pogovorov, sexa itd…,meni to pomeni vse in veliko v vezi in mi ni jasno zakaj vztrajate v takih vezah? So materialne dobrine res vredne več od vaše sreče? Saj pri sexu gre samo za fizično zadovoljevanje? Ali se motim…Moja želja po sexu s partnerjem izhaja in tega, da sem srečna, ljubljena in ne glede na obveznosti otroke, službo itd, najdem čas za sex…, zato, ker mi partner to ljubezen vrača…želim si ga, ker čutim, da sem ljubljena,…

Tudi sama sem bila prevarana (poznam prevaro) poznam bolečino prevare, ampak poznam tudi biti ljubljena in ljubiti. Po prevari sem odšla brez pogovora, pogovor bi bil zastonj, saj me je varal brez razloga na vrhuncu najine ljubezni (vi ste ga imeli, zavračala vas je), ampak, zakaj je varal mene? Ker je egoist, ker je izkoristil bimbo, ki je bila na voljo! Zato bi mu naj oprostila? Ne hvala, veliko bolj se cenim, seveda je bilo hudo, ampak zadovoljevanje ega ne pomeni, da mene ljubi, namaka pa v drugo. Ne zame pomeni sreča, ljubezen in biti ljubljena največ in če mi kdo to daje, mu jo vračam…
Človek, ki me je varal ni imel razloga za prevaro pa vendar je to storil…ego, moški ego. Seveda je obžaloval, popolnoma prekinil z njo, pomenila mu ni druga kot sex, ampak zakaj torej če je bil z menoj srečen? Kot je rekel sam, dala sem mu vse in še več pa vendar je izkoristil mimohodno…Je danes frajer? Ne vem, me ne zanima, ker sem že tri leta srečna z drugim v objemu drugega….

Zanima pa me zakaj pri bogu se niste z ženo prej pogovorili? Zakaj morate varat? Če vam ni dajala kar potrebujete je potreben pogovor, komunikacija, čustva,…ne pa, da ste si kar omislili ljubico. Zdaj po dveh letih varanja bi pa vi pogovor? Čemu?

Najdite novo srečo…

Jaz nečesa ne razumem. Razumem, da so med partnerjema razlike. Da zveza umre. Da si potem en partner poišče drugega. Do tukaj mi je vse jasno.

Ampak zakaj potem vztrajat v zvezi naprej?

Pač, greš. Se ločiš. Zaživiš z novim partnerjem.

No, mogoče je problem, če novi partner tega noče. Ampak potem pač nista za skupaj. Vsekakor pa ne vztrajaš s starim. Gre za iskrenost do sebe in spoštovanje do sebe.

Gospa je odlično povzela vse aspekte odnosa.

Zastavila bi vam vprašanje, kakšni so bili odnosi v vaših primarnih družinah? Njeni, vaši? Se vama, tako vam kot njej zdi, da je vse skupaj “dejavu” iz primarne družine.

Če je tako mirno odreagirala, je zagotovo že vedela. Vseeno mislim, da si dolgujeta odkrit pogovor.

Ostajata skupaj zaradi otrok? Nehajta. Čez 20 let bo otrok živel verjetno v enaki disfunkcionalni družini. Mu to priželite?

Dajta si nalit čistega vina. Potreben je pogum. A na dolgi rok je to najbolje.

Pa vse dobro vama zelim!

Pozdravljen. V svojem opisu si si dal odgovor. Ljubico imaš zaradi sexa. Pa si to povedal ljubici? Ve, da se z njo dobivaš zaradi sexa? Če ne ve, potem si zame zelo slab karakter. Si se v dveh letih kdaj vprašal ali žena ve za ljubico? Po moje je vedela že dolgo, a se tega nisi niti zavedal. In kako naj ima sex s teboj, ko pa dobro ve kako stoji zadeva. In čemu ti nisi zapustil žene preden si si poiskal ljubico? Odgovor ti pove zakaj ona ne zapusti tebe. Veš gospod, včasih v zakonih pride do krize in vidva sta v njej. Pred pol leta sta z ženo sexala, a ti imaš že 2 leti ljubico?? Tukaj nekaj ne štima. In zakaj si obdržal ljubico, če si seksal z ženo? Veš zakaj? Ker gledaš zgolj nase!! Imam občutek, da je tudi tvoj zakon nastal zaradi sexa. Ni prav, da je tvoj zakon brez spolnosti, ampak skoraj večina zakonov je tako in nimajo vsi poročeni ljubic. Kaj pa pogovori z ženo?? Se vsedeta k mizi, se pogledat v oči in skupaj rešujeta težave tudi glede spolnosti?? To da delaš doma, likaš, pereš,…. to počneš tudi zase ne zgolj za ženo, za svoje otroke, ki si jih naredil. Tudi ti si del družine, ki pa pričakuje, da se bodo izpolnile želje po njegovem godu. Res je, da je v zakonu potreben sex ni pa vse. Pri tebi seveda je in če ni sexa ni več zakona. Jaz bi se raje vprašala ali si ženo sploh kdaj imel resnično rad? Kot ljubico, kot ženo imaš zaradi sexa. V tem zakonu ni izkrenosti saj do takšnih anomalij ne bi prihajalo. Spet si pričakoval drugi odziv tvoje žene in spet ni bilo po tvojem godu. A ti sploh veš kaj bi vso življenje rad? Hvala lepa za takšnega moža, ki bi s svojo ženo šel narazen zgolj zaradi tega ker je nastopila kriza zaradi sexa. Tudi ljubica bo odletela, ko ji ne bo več do sexa. Žalostno, da nekateri mislijo, da je za ljubezen pogoj sex. Čimprej te naj zapustita obe, ker nimaš čustev.

Objava čaka odobritev

New Report

Close