Najdi forum

Punca bi rada šla na pijačo z drugim

Pozdravljeni,

Pišem zaradi enega velika problema v zvezi.Z punco sem v zvezi že leto dni oba sva stara okoli 20 let.Se imava zelo rada,drug drugega zelo ljubiva,…Direktno k problemu:punca ima prijatelja,ki ji preko Instagram večkrat kaj napiše.Nekaj dni nazaj ji je prijatelj napisal za pijačo da bi se dobila njiva dva.Oba se poznata že nekaj časa.Ta tip ima tudi svojo punco je nekoliko starejši od moje punce.Punca mi trdi,da bo pijačo zavrnila oz ga bo ignorirala.Po drugi strani pa punca svojim prijateljicam trdi da bi rada šla na pijačo z njim.Pred najino zvezo ko se še z punco nisva poznala sta se dobivala na pijačah,si pisala ljubezenske sporočila,menim da tudi poljubljala in imela spolne odnose.(ta tip pa je bil v enaki zvezi kot je sedaj torej je varal svojo punco).Prosim naj mi nekako nekdo pomaga kaj sedaj?Punca mi govori da noce na pijaco vendar pa prijateljicam govori da hoče.Mene je strah da se bo kaj zgodilo in bo najina zveza razpadla.Prosim za pomoč.Hvala

Spoštovani Hn9599,

mlada, zaljubljena, fajn vama je skupaj… a kaj ko punca rada poišče še malo pozornosti in zabave naokrog.
In vi se sprašujete ali govori resnico vam ali prijateljicam? Si dejansko želi iti s tisti prijateljem na pijačo in potem – bogsigavedi kaj se bo zgodilo zatem. In kajto za vas pomeni, če si vaša punca želi družbe (in bogisigavedičesaše) drugega ali drugih moških? Vas morda ne ljubi tako zelo, kot ste dosedaj mislili.

Kaj menite, kako bi se počutili in kakšna bi bila vaša reakcija, v kolikor bi vam rekla, da si želi “druženja” s tem drugim človekom?
Bi bili morda jezni, razočarani, žalostni, bi zahtevali, da se ta paralelni odnos prekine ali naj se odloči za enega ali drugega ali naj pojasni kako si predstavlja vajino zvezo ekskluzivno (ena -ena) ali bolj odprte narave?
Hmmm.. mislim, da ve, da bi s tem ogrozila vajin odnos in vse fino, kar ima v njem. Si pa mogoče res želi še kak posladek zraven. Pa je tako skoraj še otroško prepričana, da lahko vse imaš in nič ne izgubiš. In dokler ste vi ti pripravljen prenašai bo pač sedela na dveh stolih.

Dragi hn9599, mladih punc, ki si želijo bolj zrelega odnosa in bolj podobnega tistemu kot si ga predstavljate in želite vi je zelo zelo veliko. Morda raje tako poiščete s katero boste lahko imeli odnos, ki bo temeljil na iskrenosti, zaupanju, prijateljstvu, medsebojnem spoštovanju in spoštovanju dogovorov ter bo usmerjen k vajinemu skupnemu cilju.

Vse dobro vam želim,
me prav zanima, kako se bo stvar razpletla.

Pozdrav
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Pravico imamo zgolj do spreminjanja sebe, nikoli drugih.

Bistveno vprašanje za vas je tako: Ali lahko kaj spremenite?

Ljudem v osnovi zaupamo, dokler tega zaupanja ne zlorabijo. In tu se začne paradoks (pre)mnogih zvez: funkcionirajo tiste, kjer med partnerjema zaupanje je.
V trenutku, ko zaupanja ni, partnerstvo propada.

Ena taka preprosta analogija: “Partnerstvo je kot morski pes: ves čas mora plavati.”

Ves čas mora biti ODKRITA komunikacija, kjer je moč svoje strahove izraziti brez, da bi drug drugega s tem obsojali.
Tega nihče ne zna v prvo (tudi terapevti imajo za seboj po nekaj let izobraževanj in konstantno terapijo). Povedano preprosto: Nihče takoj ne shodi.
Pademo neštetokrat, dokler ne napoči oni čas, da znamo hoditi v zgodnjem otroštvu.

Tudi partnerstva imajo svoja “dojenčkasta” obdobja. Se lovijo, iščejo ravnotežje ipd.

Prvi korak je tako vaš..

De omnibus disputandum..
nova
Uredništvo priporoča

P.S. Alternativa je preselitev v ortodoksno muslimansko okolje, kjer se ne smejo gibati v javnosti brez spremstva enega od moških sorodnikov, s tujimi moškimi se pa sploh ne morejo “dobivati”.
Gibljejo se lahko zgolj v krogu domače družine in po poroki znotraj družine, kamor se priženijo.

De omnibus disputandum..

Mlad si še. Eno kar reče drugo kar bo naredila. Šteje slednje. Tako da naj bo ta pijača test .
Če se bo dobila se ti je zlagala če ne se ni. Tako da dejanja štejejo.
To če je kaj imela z njim… kaj te briga, če ti nebo odgovarjalo kar počne pač končaj vezo in najdi drugo.

Če ni prepričana v vaju, naj se to izkaže čim prej. Ljudje se moramo omejevati sami oziroma moramo sami od sebe zavrniti pijačo, ker nas pač oseba ne zanima. Prisila od zunaj, partnerjeva želja ali celo ukaz, vse to je kratkega veka in nekoč potem vseeno eskalira. Pusti jo, naj naredi, kar si želi.
Mogoče si pa res želi le poklepetati z njim in nima nekih namenov, samo tebi ne upa povedati, ker ve, kako razmišljaš. Tudi to na dolgi rok ni ravno idealno. Lahko sam sebi rečeš: ni mi ravno všeč, ampak bom preživel.

Zame je v odnosu normalno da poveš če si šel z nekom na pijačo, če je neka simpatija ali pa bivši še toliko bolj. Ker neko skrivanje in prikrivanje prinese samo probleme.
Pusti debato o tem z njo in počakaj kaj se bo izcimilo.
Vglavnem poročaj.

Da ti gre punca na pijačo z drugim ?
Meni se zdi fant da tvoje kokoši niso vse v kurniku …
Lahko je pustiš tudi da gre z njim na dopust. Zakaj da ne ?
V tej blesavi državi itak kar je abnormalno je normalno.

Kaj pa je to takega?
Jaz tudi porocena, pa hodim z moskimi na pijaco, sport na kaksen koncert…si ne predstavljam, da bi skoz samo z mozem bila

Že kaj novega? Si že našel drugo, resno ?
To da poročena hodi ven z drugimi ? Aby – normal, vsaj zame. Posebej če imata otroke.

Pusti ji, naj gre na pijaco in ji reci da je vse ok.Ti pa hodi na pijaco z drugimi zenskami kadarkoli se ponudi priloznost..tako si bos naredil rezerve in hkrati bos videl kako bo ona reagirala na enako obnasanje..Ce si ona zeli spoznati druge tipe ena na ena, zakaj nebi ti spoznaval drugih na enak nacin.Naredi si Tinder, kjer se lahko se lazje zmenis za kako pijaco”;) ali pa klepet ob kavi z drugo zensko ena na ena..Ce ti pa kaj pripomni ji pa reci da so to samo prijateljice, tako da se itak nima kaj za bat, saj sama ve iz lastnih izkusenj :)))

New Report

Close