Najdi forum

Enostavno moram dati to iz sebe, čeprav vem kakšni bodo odzivi..

Punca s katero sva skupaj že skoraj 2 leti me je približno deset dni nazaj zopet prevarala. Nezvesta mi je bila že tretjič od kar sva skupaj, no vsaj kolikor jaz vem.

Oba sva stara 23 let in od lani jeseni živiva skupaj. Prvič je varala s svojim takratnim sodelavcem. Priznala mi je kar sama, bilo je na začetku zveze in po njenih besedah takrat še nisva bila za res skupaj. Na vse skupaj sem takrat poskušal pozabit, čeprav me je vseeno prizadelo..

Potem pa je lani poleti odšla s svojimi frendicami na morje za cel mesec. Jaz si zaradi službe in pisanja diplome več kot teden dni dopusta nisem mogel privoščit. Ni bilo ravno prav, da ni imela nobenih pomislekov in se kar za cel mesec odločila da “pozabi” name. Po dveh tednih sem lahko končno skočil na morje tudi jaz in ko sem prišel do njihovega kampa me je čakalo presenečenje. Šotor si je delila z nekim tipom, ki sem ga videl prvič v življenju. Rekla je, da ni nič posebenga, on pač ni imel kje spat in pri njej je bilo največ prostora.. Ampak takoj po par urah sem opazil čudno dinamiko in obnašanje med njima. Seveda sem bil pretirano ljubosumen in sumičav ampak kot se je pokazalo sem imel tudi prav. Znakov je bilo veliko, ampak ne bom šel v podrobnosti. Do spoznanja sem prišel že čez dva dni, ko smo ga vsi skupaj preveč popili. Bil je večer in za nekaj trenutkov sva bila narazen in kar naenkrat je nisem več našel. Odšel sem nazaj do najinega šotora in jo dobil notri s tistim tipom. Počela nista nič, ampak glede na to kako hitro je on skočil pokonci in na njen glas sem takoj vedel koliko je ura.. Ostal sem brez besed in odšel do avta, ona je pritekla za mano in zanikala vsega kar sem jo obtožil. Ne bom šel v podrobnosti ampak po dolgem pogovoru mi je končno priznala.. Zgodilo naj bi se samo enkrat ker je bila pijana in me zelo pogrešala..
Vedno isti izgovor. Vse skupaj sva z veliko kreganja nekako dala čez. Ne vem, mogoče jo imam preveč rad ali pa sem totalen bedak..

Od tistega trenutka naprej nisem mogel več odmislit kako je ta dva tedna preživela v šotoru. Totalno me je zlomilo na več načinov kot si jih kdor koli lahko zamisli. Želel sem si resnice, kaj se je res dogajalo tista dva tedna, zato sem jo po par mesecih znova vprašal.. Spet ista zgodba, ogromno zanikanja in laži.. Ko sem ji zatrdil, da to ne bo vplivalo na najin odnos je pa končno vse priznala. Tisti tip je bil njen bil njen bivši, še iz srednje šole. Ne vem zakaj ampak želel sem slišat vsako podrobnost in čeprav z težkim srcem mi je zaupala vse.

Lahko bi napisal sto strani kaj se je odvijalo v moji glavi. Ampak če vse skupaj poenostavim .. dejstvo, da me je prevarala me je začelo vzburjat. S časom je to postala najina pred igra. Njeni opisi tistih večerov so v meni definitivno nekaj prebudili..

Teden dni nazaj mi med res dobrim sobotnim seksom reče da je spet varala z bivšim in si želi da se nama naslednjič pridruži tudi on. Bil sem prepričan da gre vse skupaj samo za del fantaziranja med seksom. Ampak kot se je izkazalo sem se zmotil.. Zgodilo se je spet.

 

Ona je pač takšna kot je , varalica . To da se še ni znorela ni izgovor . Če je k temu nagnjena ( nekateri so celo življenje ) z njo ne boš imel kaj prida . Najdi si drugo da boš imel kaj od življenja .

Pozdravljeni.

Zdi se, da je vaša partnerka seksualno precej “radožive” narave in sami ste napisali, da vas to vzburja. Toda odnos je vedno samo toliko dober kot je dobro zaupanje. Laž je še vedno laž, tudi če je dana v seksualnem kontekstu. Laž pomeni skrivnost in skrivnost vedno pomeni tudi partnerske težave. Partner naj bi bila oseba na katero se lahko zanesemo, ji zaupamo.

Pri 23 letih sta oba na pragu odraslosti. Menim, da se morata jasno pogovoriti o mejah, pravilih in skupnih vrednotah vajinega odnosa. Če se oba strinjata s seksualno bolj odprto dinamiko potem ne vidim problema, če jo tudi prakticirata. Enkrat se vama pridruži moški po njeni izbiri, drugič ženska po vaši. V kolikor vam ni do tega, potem vam ni. Nobenemu se ne rabite opravičevati zaradi tega in tudi odnosu smete postaviti mejo. Ne v smislu, da želite partnerko spremeniti, ampak v smislu “jaz se tega ne grem”. V kolikor slednjega ne zmorete narediti je to vaš izziv in ne njen. Poznam kar nekaj oseb, ki v zameno za nekaj ugodnosti vztrajajo v odnosu, ki jih vsak dan znova oropa za njihovo dostojanstvo. Menim, da barantati z osebnim dostojanstvom ni nikoli dobro, niti dolgoročno zdravo. Toda istočasno dopuščam in sprejemam svobodno izbiro in voljo vsakega posameznika.

Njena “navezanost” na bivšega fanta kaže na določeno fiksacijo, ki ji preprečuje, da bi šla v življenju naprej.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
na pragu življenja ste se zpletli z dekletom, ki očitno še ni izbrala življenjskega sopotnika. Malo je z vami, pa ko se ji ponudi priložnost za zabavo postrani, si pa privošči še to. Pa tudi vi sami ne veste ravno zagotovo ali je to to ali pa si boste čez čas poiskali kaj bolj zrelega.

Ob vsem napisanem vidim, da ste se najprej počutili totalen bedak, sedaj pa vas ta igra vzburja…
pa poglejmo, kako je to v naravi:
Kaj naredi medved, če se mu kaka medvedka zaplete postrani? Najprej si jo Vzame – tako grobo, skoraj brutalno, da dokaže/pokaže svojo nadmoč. Cilj je podrediti si samico in s tem postaviti hiararhični red nazaj v okvirje pred “skokom čez plot” in jo kasneje kazuje z zavračanjem.

In ja, videti je, da je njena prevara v vajino spolnost vnesla dodatno dinamiko, kjer se imate vi možnost pokazati v bolj grobi igri jemanja in zavračanja. Pri tem vama neka globja vdanost in povezanost med vama ne predstavlja prioritete, morda zato tudi vztrajata v tem odnosu.
In videti je, kot da vam to pravzaprav zadostuje. Ali morda spolnost ločujete od ljubezni in so-življenja? In da zato lahko celo zadevo po “dolgem kreganju nekako date čez” in nadaljujete po starem.
Kaj vam pomeni zvestoba? Je zvestoba med dvema pomembna, če govorimo o odnosu na dolgi rok?
A dragi NeGreIzGlave, mlada sta še, vajine osebnosti se še oblikujeta, še raziskujeta in se učita. S časom bosta tudi vedela kaj je prijetno in kaj boli in česa ne delamo, zato ker boli. Najprej drugega potem pa še nas same. Še imata čas, zagotovo vsak zase, morda pa tudi en za drugega, da ugotovita, da je najlepše, najbolj prijetno in najbolj varno za življenje in spolnost z enim partnerjem s katerim se (odraslo) odločimo za nek globji odnos.

Poleg spolnosti, boste morda želeli raziskati še svoje vsebine, te bi vam znale v življenju pomagati sprejemati tudi neprijetne odločitve.

Vse dobro vam želim,

Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Na hitro bi rekel da išče takšnega “fanta” ki bo njeno obnašanje toleriral. S tem mislim tudi da ti natrosi razne zgodbice…in enkrat si bo spomnila in tebe zamenjala…
Kaj vse potegne za sabo, spolno prenoslijive bolezni,kukavičje otroke…

“dodatno dinamiko” ???
Ha,ha,ha ….
Kako bi rekel Sir Oliver v Alan Fordu : ‘Sitnica!’

Vprašam če je varanje če grem z najboljšo kolegico na ples ko seje potrebno družit .
No saj sva v življenju marsi kaj dobrega doživela .

Če je zgodba resnična, a si ti normalen? Kar takole boš tolerira vse skupaj? Kaj ste sodobni fantki sami mehkuzci. Kdo te je učil teh neumnosti?

New Report

Close