Najdi forum

Žena je odšla z mojim najboljšim prijateljem

Kje naj začnem… Izbiral sem pogum, da vam napišem svojo zgodbo.
Z ženo sva bila poročena slaba 4 leta, rodil se nama je sin, ki bo poleti dopolnil 3 leta.
Lani so se nama začele težave, ko sem ugotovil, da me vara. Kdo ve kolikokrat je to storila, uspelo mi je ujeti s kom… No, ne bi razglabljal o tem, kako hudo mi je bilo, vendar sem se odločil, da ji v prid naše družine odpustim in dogovorila sva se, da nadaljujeva z zvezo.
Želel sem se pogovarjati z njo, se skupaj udeležiti terapij, vendar ni bilo pomoči, želela je proč od mene. Jaz sem ji gledal skoz prste samo zaradi dvoletnega otroka in tudi zato, ker mamica mojega sina praktično ni imela kam oditi.
A glej ga zlomka – prišel je dan, KO JO JE MOJ NAJBOLJŠI PRIJATELJ, S katerim sva bila še teden dni nazaj na pijači, kateremu sem pomagal (brez plačila) v businessu, skratka, vse kar sem lahko, sem mu pomagal, PRIŠEL ISKAT DOMOV IN JO ODPELJAL. V nedeljo je spala pri meni, v ponedeljek pri njemu…

No in sedaj imava z ženo deljeno skrbništvo, teden dni je pri meni, teden dni pri njem…

Žal mi je, da je nisem vrgel na cesto že lani. Kot tepec sem čakal, da si je dobila drugega in odšla.

Tako da vidite, da je dobrota sirota.

Kako bom šel naprej, še ne vem.

Kaj bi storili vi?

Težko pogledam “prijatelju” v obraz. Z ženo se tudi ne maram slišati, a se žal moram zaradi otroka.

Kar pač je je, glej da nebo otrok orožje za izsiljevalnje.Kaj bo pa z bivšo in tvojim frendom pa bo čas pokazal.
Pač glej daje ne vzameš nazaj ko jima bo zaškripalo.

Kako dobro te razumem, meni je to naredila dobra ,, prijateljica,,.Boli tako ,da se z besedami opisati ne da! Pri meni je leto mimo pa sem psihično še vedno na dnu, nonstop je v glavi ta prevara! Drži se!

nova
Uredništvo priporoča

moram reči, da si v težki čustveni situaciji. Si ne znam predstavljati bolečine, če te v bistvu izdata dva zelo pomembna človeka naenkrat.
Vendar za vedenje drugih ljudi nisi odgovoren in ne moreš vplivati na to.
Edino, kar lahko po mojem mnenju pametnega narediš je, da dobro poskrbiš za sina in zase.
Ko je sin pri tebi, se mu posveti, ko je pri bivši, pa se posveti sebi.
Poskusi ne preveč premlevati vsega, sam se vključi v terapevtsko svetovanje, da boš imel pomoč pri razreševanju čustvenih napetosti (verjamem, da tole ni ravno tema, ki bi jo razlagal širšemu krogu ljudi, pa tudi dostikrat drugi ne znajo drugega, kot da te pomilujejo ali še huje hujskajo, da narediš kakšno neumnost).
Zelo pomaga tudi šport, gibanje v naravi, po možnosti, da se res prešvicaš in zaradi fizičnega napora ne zmoreš premlevati in tuhtati.
Na koncu namreč čas in delo na sebi zmanjšata bolečino, odprejo se ti nove in boljše možnosti in življenje gre naprej.
Pa srečno.

NAzaj je ne vzamem nikoli. To je sigurno, prevečkrat me je razočarala.


Žal si imel neiskreno osebo za partnerico in ženo. Ni to tvoja krivda nič in se nimaš kaj obremenjevati za nastalo situacijo. Naj ti bo izkušnja katero razumeš. Naprej, pa se prepričaj, da je punca iskrena in da te ima res rada. Kar pogumno, za vsakim dežjem posije sonce.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Zgodila se ti je grda izdaja pa vendar moraš naprej. Posvečaj se stvarem, ki te veselijo in otroku. Racionalno gledano je vajin zakon propadel že prej in si ti le zatiskal oči pred to resnico, ker si hotel rešiti družino. Verjetno je ” prijatelja” namerno izbrala, da ti še globje porine nož v hrbet. Te zadeva ni lahko predelati, pridejo težki dnevi, ki nas sesujejo ampak človek mora naprej. Pravijo, da glede na to kako nas nekdo tretira vidimo kaj si dejansko ta oseba misli o nas. Ponavadi nas zavedejo lažne pocukrane izjave teh ljudi in jih namerno spregledamo. Vsak si zasluži srečo, tudi ti.

Pozdravljeni.

Pripetila se vam je čustvena katastrofa. Žal življenje pogosto ne prizanaša s takšnimi katarzičnimi izkušnjami. Toda sedaj vsaj veste pri čem ste. Ne bo enostavno. Ker pa imate z bivšo partnerko otroka, boste morali najti način, da svoji bivši partnerki in vašemu bivšemu prijatelju v neki točki oprostite. Zagotovo to ne bo takoj ali kmalu, ampak ta trenutek lahko pride, če boste delali na tem. Oproščanje ne pomeni, da pozabite, ali da vam postane vseeno, daleč od tega. Pomeni, da popolnoma “spustite” vse, kar se v svojih mislih gradili do sedaj, se postavite na svoje noge, se odprete novih možnostim in začnete živeti eno od teh možnosti. Takrat boste svojo bivšo partnerko lahko sprejeli kot mamo vašega otroka in svojega bivšega prijatelja, kot njenega sedanjega partnerja. V celotnem procesu je pomembno tudi to, da iskreno pogledate v sebe in svoje omejujoče vzorce, sicer se lahko podobna izkušnja ponovi. Partnerska dinamika je vedno plod obeh partnerjev, ne samo enega.

Ne bo lahko. Veliko solz, jeze in sovraštva se bo hotelo izraziti na poti do cilja. V kolikor bi želeli, da vam na tem procesu žalovanja stojim ob strani, sem vam na voljo.

Žal mi je, da ste doživeli to izkušnjo. Toda danes je nov dan, in nov začetek. Ne vdajajte se samoti, ne skrivajte svojih čustev, doživeli ste travmatično izkušnjo, ki bi na koščke sesula vsako čutečo bitje. Poiščite podporo.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Mene je bivši zapustil za silvestra in šel k drugi, 2.1 pa pisal kje sem in da bi sexal… Trpim pol leta od kar ga ni več in sovražim vse moške zdaj. Nevem avtor če bi to doživela kar ti bi pa res znorela…. zares…

Zivjo

Ni lahko ne bo lahko. Več boš imel v glavi težje bo. Takšna je moja izkušnja. Če imaš prijatelja/co se izpovej dej ven…še boljše kakšen terapevt da je strokovno pa se ni vpet v domace okolje.

Čas bo vse poglihal..sigurno. pridi do tja pa boš videl.
Uglavnem imaš sina..ko je pri tebi se mu posveti. Ne govori mu kako ti je, ker ni odgovoren da to prenaša. Bodi z njim..sonce igrišče topli objemi. Sproščeno. 😀

Za sebe si pa postavi svoje cilje…kaj bi rad ustvaril..najdi si hobije da zaposliš glavo. Ta bo sedaj tvoj enemy. Če se boš prepustil temnim mislim…bo težje.
Tud kaksna knjiga

Zapomni si in iz tega črpaj energijo. Stvari so točno take kot morajo biti.
Polno bo nekih negativnih misli. Ne daj se jim.
Na koncu boš še vesel da se je tko zgodil.

Ko se je meni se mi je podrl svet. 16 let zakona..2 otroka..odselit se…glej pa sem danes ok. Tud odnos imava vendar so sedaj meje. Tako kot bi moralo biti ze takrat.
Tako da verjamem bo tudi tebi uspelo. Vsak dan posebej pa bo. Mal se boš prenavadil da sta 2..potem kaksna nova..kaj jest vem. 😁

Imej pa v malem koticku glave da bo bivsa spet hotela kaj nazaj in to…spomni se obcutkov danes…pa te bo minilo.

Tako da prepusti exfrendu in bivsi svoje zivljenje. Ne ukvarjaj se z njima. Tud v glavi ne. Ne isci zakaj kako..da nisi videl…pozabi to.
Tvoj razum isce razloge isce poti da to sestavi…pusti pri miru…razen ce si sadomazo..a imas se srce ki pa nujno rabi mir…MIR.

Daj si ga in probaj nazaj zaživet.

Sej bo šlo.

Lp

Kaj bi napisal in svetoval ti nekomu, ki bi bil v taksni situaciji? Kaj bi storil? Kaj pa storis s clovekom, ki te tako izda in ne ceni?? In to pri skupnem otroku? Kaj naredis? Zacni delati na sebi fant, imej se rad, ni konec sveta in nisi edini, ki gre skozi vse te srcne bolecine, stres, sovrastvo, jezo, zalost… to je priloznost za tvoje ucenje, da bos znal za naprej prej spregledati dolocene nedobrodosle situacije in ukrepati, kot je prav. Veliko nas je se samskih, ki si zelimo pristne in zveste ljubezni, ker vemo kako je, ko te nekdo izda ali kako drugace prizadene. Kar ti svetujem je, da cimprej zacnes gledati realno sliko in ne zavijaj stvari v celofan pod pritiski custev. In pojdi v druzbo in med ljudi, kjer si dobrodosel in se lahko zaneses na njih.. prvo kot prvo pa poskrbi, da bo imel otrok vso oporo s tvoje strani in mu razlozi, da ne bo za nic prikrajsan, ceprav vem, da ni lahko za vse vpletene…

V druzbi zal ne mores o tem ker bojo odisli od tebe. Jaz sem tudi spoznala da je boljse da si sam brez kolegov ko trpis da mas mir. Ljudje bezijo od takih ki trpijo in nimajo posluha za druge ljudi in stiske. Zaupaj a pazi komu…drugece bo se celo mesto menlo o tem. Radi majo take socne katastrofe drugih ljudi..

Pozdravljen. Situacija v kateri si se znašel ni najhujša, potrebno bo pa delati na sebi in sinu in samo to šteje v življenju. Ljudje, ki namerno prizadanejo svoje partnerje te niso vredni. Sama, sem preživela ne samo izdajo partnerja, ampak kako bi danes temu rekli. PREVARO IZMEČKOV SODOBNEGA ČASA. Namreč moj partner s katerim sva skupaj živela 2,5 leti me je prevaral s svojo sorodnico, ves čas je vedel, da je sorodnica in si je dovolil imeti z njo spolne odnose, ker ga je v to prepričala tudi ona. Menim, da imajo takšni ljudje bolani um, če jim morala in um dopuščata takšne veze. Ker delam na tri izmene si me je partner dovolil varati ponoči, ko sem bila službeno odsotna. Ne samo, da sta spolno občevala nekaj ur za menoj, gospod si je to dovolil na moj rojstni dan in z njo preživel do 4 zjutraj. Res je prevara bolela, dolgo sem potrebovala, da jo predelam, vendar zaključek vsega je, da si zaslužita drug drugega. To se je moralo zgoditi, da dejansko veš s kako mislečim človekom živiš… Prevarati nekoga z nekom je eno, prevarati s sorodnikom pa je absurd sodobnega časa….Danes po enem letu sem vesela, da sem se ga rešila, zato delaj na sebi, ne razmišljaj več o svoji prevari, poskrbi za sina in bodi v družbi… O tem kako ti je kaj, se ti je zgodilo pa raje molči ali stopi do terapevta, ker sem tudi sicer jaz razmišljala, da bi na velik zvon obesila njegovo prevaro, vendar je meni sami tako nerodno zaradi tega s kom me je varal, da včasih ne vem več ali je svet res postal tako absurden, da za svoje zadovoljstvo uporabljamo skrajne prijeme? Ali je to danes že normalno, da se občuje s sorodnikom? Ali pa jaz nisem v koraku s časom? Ta s katerim je žena šla pa je vse prej kakor tvoj najboljši prijatelj, bodi srečen, da si ga rešen. Pa kot si rekel, dobrota je res sirota, ampak s tem se danes nihče na žalost več ne ukvarja, ampak samo s tem kje in na kakšen način naj te udari, da bo čimbolj bolelo…Drži se in dvigni glavo….

Najlepša hvala vsem za izkazano zaupanje in za bodrenje… Naprej me vleče misel, da bom nekega dne spoznal žensko, ki mi bo stala ob strani v dobrem in slabem, ki me ne bo varala in me ne bo zapuščala.. Čeprav je situacija težka, se ne dam. Kako dober prijatelj je bil pove že dejstvo, da sva se vsak dan pogovarjala minimalno 1 uro po telefonu. Ko je kupoval nov avto, sem ga peljal ponj v oddaljen kraj… No. Ta avto sedaj vozi moja bivša žena, on si je šel po drugega… Tako da sem nevede odšel po avto bivsi ženi! Kaj vse sem naredil za tega prijatelja, o tem ne bi… Življenje je takšno. Hvala vam, ker razumete.

Očitno si ti njemu bil prijatelj, on pa je tebe le izkoriščal.
Enako velja za tvojo ženo.
Predlagam ti, da se najprej podučiš o osnovah medspolne dinamike in hipergamiji.
Začneš lahko tako, da raziščeš zakaj je knjiga 50 odtenkov sive ena najbolj prodajanih in branih knjig.

Očitno si ti njemu bil prijatelj, on pa je tebe le izkoriščal.
Enako velja za tvojo ženo.
Predlagam ti, da se najprej podučiš o osnovah medspolne dinamike in hipergamiji.
Začneš lahko tako, da raziščeš zakaj je knjiga 50 odtenkov sive ena najbolj prodajanih in branih knjig.
[/quote]

Vrjemi da sreca na racun nesrece in trpljenja ne traja. Kolegica nardila enako mozu ki ji je kupo vse tud marcedesa. Odisla je k enemu financno sibkemu tipu ki se ji je skurbal po 2letih.
Nevem kam je njuna kemja in strast sla kr sta oba varala partnerje pa nista skup ostala. Sta iz istega testa… ona zdaj dela za minimalca kr more delat… pri mozu ji rabla nic pocet.. on pa ma ljubice dalje..
Nevem kam je njuna strast sla…

Hvala vsem za lepe misli. Saj gre, počasi se navajam.
Sem pa ta vikend doživel halden tuš. Dobili smo sporočilo od mojega ex prijatelja, tegale ki živi z mojo ženo…
Otroka sem popoldan peljal k njej in sestra dobi preko snapchata sporočilo, da hvala, ker otroka šuntamo proti njegovi mami, ker mu s tem škodujemo… In res ga ne šuntamo, saj želimo, da se ima otrok lepo… dam 2 roki v ogenj, ne samo eno! Njegove mame niti omenimo ne… Saj je vsem grenak okus jo omeniti…

In Moja sestra mu odpiše da naj pove, kaj je rekel sin, zakaj nas obtožuje… je rekel da ne pove…
Potem je moja sestra naredila screenshot, pa je tip šel v zrak, zakaj screenshot??
Pa je sestra rekla, da zato, ker ga bo pokazala našim staršem, saj s tem obtožuje tudi njih, ki smo cel čas skupaj!
A si vi predstavljate kaj doživljamo… Včasih sta bila tudi onedva best frenda…se pravi moja sestra in sedanji partner moje žene…

Ker se nismo pustili nas je blokiral… Aja moja sestra mu je še napisala da če je kaj narobe naj se v živo zmenijo in naj pove direkt kaj je bilo… Poleg tega je otroku škodil on, ki je nabival njegovo mamo popoldan, ponoči je pa spala z menoj….

Tako… Naj bo vsem vam lepo, upam, da imate lepše zgodbe.

z njegovo mamo je najbrž mislil otrokovo mamo in ne lastne matere:)
Po drugi strani pa, če živiš v tropu s sestro in starši in nisi uspel ustvariti lastne družine tako prostorsko kot mentalno, je morda to vzrok za ločitev, najboljši prijatelj pa je le simptom.

Otroci imajo otroke in nečake.

Na srečo se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha. Skušaj se brzdati, čeprav je peklensko, to ti je vse naložba za naprej, da bo otroku kljub vsemu čim lažje. Ne podpihuj sporov, svojim prepovej, da se vmešavajo, če boš potreboval njihov nasvet ali pogovor, jih boš že prosil.
Tvoj prijatelj se zdaj verjetno počuti, kot da je zadel na lotu, pa saj bo tudi njega dohitela realnost in tudi on se bo umiril.

Njegov bivši prijatelj ni zadel na lotu. Njegov bivši prijatelj ima resno težavo, ker je otrok pač dojel neko dejstvo in jasno povedal, da mu mama partnerja njegove matere ni všeč in se to aplicira tudi na njegovo idilično predstavo o njegovi novi partnerici, ali pa njene predstave, ki jih ruši reala vsakdana. Verjetno gre za dejanja te gospe, njen nastop in ne za fizično podobo.
Čuti, da je zaradi tega ogroženo razmerje z novo partnerko, zato ga je strah in zato tak nastop. Če bi bil tip res prepričan vase in v odnos z novo partnerko, bi se ne odzval tako in na otrokove besede reagiral povsem drugače.
Reč se morda res zna umiriti čez čas, morda pa bo le še eskalirala, kar je neposredno odvisno od zrelosti matere otroka – partnerke in njenega novega partnerja. Glede na to, kar je bilo tu napisno bi o njuni zrelost lahko utemeljeno dvomil.

New Report

Close