Najdi forum

Partner se boji, da bom odšla

Z fantom sva skupaj dobri 2 leti. Skupaj preživiva vsak drugi vikend ter ukradeva kakšen dan v tednu. Jaz še študiram in živim pri starših on pa je zaposlen in nima rednega delovnega urnika. Jaz jih imam 20 on 24
Zadne pol leta ga je vse bolj strah da ga bom pustila. Ima nek občutek da ni dovolj dober zame in si bom našla boljšega. Ima sam pri sebi nekaj nerešenih stvari ki so ga zaznamovale. Vendar nimam občutka da bi bil to glavni razlog za njegov strah. Pričela sem pogrešati njegovo samozavest in prepričanost v lastne odločitve.
Kaku naj ga spodbudim ali prepričam da ne bom kar izginila in ga pustila? Ali je že imel kdo podoben problem?

Bolj, kot to, da ga karkoli prepričuješ, bodi pozorna, da te ne bo želel privezati nase ali izolirati od ostalih (družbe, sorodnikov), da bi se s tem počutil bolj varnega.
Sicer pa je dovolj, če se do njega spoštljivo obnašaš, on pa ti naj pove, kako se počuti in kdaj je najbolj ranljiv. Na samozavesti ali pa samopodobi bo sicer moral delati sam.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Teraj tega bučmana od sebe čimprej!
Bila sem v zvezi s takšnim čustvenim manipulatorjem. Bil je super samozavesten, samostojen in oh in sploh, dokler nisem pristala z njim v “resni zvezi” v stanovanju njegove matere.
Kot je napisala predhodnica: vzel mi je vse prijatelje, me skušal spreti z družino in me poizkušal zmanipulirati psihično do te mere, da sem mu že skoraj verjela, da sem za vse kriva sama in da jaz potrebujem psihiatra.
Verjemi, če ti že po 2 letih “zveze” napoveduje, da ga boš zapustila, potem sigurno ne boš prva, ki je od njega odšla ravno zaradi njegovega manipulatorstva. Ker je že katera prej ugotovila, da ni ona kriva za propad zveze. Bolje tako. Čeprav si še zdaj polna metuljčkov zaljubljenosti. Odstrani parazita iz sebe, drugače bodo (Bognedaj) na tebi namesto njegovih metuljčkov, NJEGOVE MODRICE!
PAMET V GLAVO PUNCA! Premlada si za takšne izkušnje, kot sem jih izkusila sama, ko nisem poslušala dobronamernih nasvetov, da zapustim bivšega.

nova
Uredništvo priporoča

Enarožica, njen partner se boji, da bo odšla, ti pa jo nagovarjaš v to, da naj uresniči njegove strahove? Niso vsi tako ekstremni, kot je bil tvoj bivši partner. Tudi jaz sem imel težave s samozavestjo in podobne probleme. Dosti sem jih rešil sam s seboj, nekaj pa tudi s psihologom. Vsekakor človek potrebuje občutek varnosti. Preveri, kaj je vzrok za tako nesiguren občutek. Pri meni je bil vzrok v mladosti, vzorci, ki sem se jih naučil od starša. Sčasoma, v nekaj letih, ko sem se odselil, se je tudi moje razmišljanje spremenilo, saj sem se oddaljil od vzroka mojih vzorcev obnašanja. Zadnje detajle glede samozavesti sem pa uredil individualno s psihologom.

New Report

Close