Najdi forum

Pozdravljeni. Sem ze rahlo obupana(28). S fantom(30) sva skupaj ze skoraj 3 leta imama se namen tudi v kratkem preselit v skupno stanovanje. Vendar bolj se bliza to dejanje vec imam pomislekov, bolj se mi zdi da nama ne bo vse stimalo. Problem je v vsem, drugace se razumema prfektno akpak kregava se zaradi ce nazaj pogledam brezveznih stvari. Tudi vse kar bi si jaz zelela morem za ti nekaj naredit ponavadi je to kaj seksualnega( primer. ce sem zelela da greva na kasno vselico, koncert, disko, sem zato ker njemu za to vec ni morala ga 2x dodatno se oralno zadovoljit.) . Na zacetku zveze sva sexala veliko in se mi je zdeli da premalo. Potem pa se je zacelo to ohlajat in zmeraj bolj sem na seks gledala kot obveznost tako, da imava sedaj dogovorjeno da seksama cez vikend 2x. Ker pred tem dogovorom je bilo nevzdrzno v zvezi. Vsak prost trenutek, ki ga je prezivel z mano je bil namenjen temu kak bi me, kje bi itd. Ko to prenasas 5 dni v tednu vsaj 2 uri n dan in 2 dni na teden 24 ur ti ze zacne malo spklnost presedat. Za nekaj casa sem lahko te izjave ignorila, vendar po kar nekem casu sem temu naredila konec. Bilo je veliko kreganja in grdo izrecenih besed vendar se je pomirilo in slo vse na bolse vendar po 2h tednih se mi je zazdelo da sva pristala nazaj tam kjer sva ostala pred prepirom. O spolnosti se veliko pogovarjava nimam ne jaz in ne on tega za tabu. Vendar sedaj mi je spolji odnos tudi oralen vedno bolj nekaj kar more bit in kar delam zato da mam potem mir. Ne maram predigre vsaj sedaj ne prej sem jo obozovala. Komaj cakam da se vse konca. Kar se tice orgazma si ga ne zelim, ceprav sem komaj pri njem dozivela orgazem med sexom in me je prevzel. Vendar sedaj si ne zelim vec tega. On obozuje, da dozivim orgazem med spolnostjo zato se vsako krat potrudim, da ga dozivim, saj prej kot ga prej bo konec muke. Vem da nekaj ne stima zeliva si oba to popravit. Sva ze iskala resitve vendar nobena ni delovala. In tudi se zavedam, da je problem v meni. Vendar ne razumem kaksen. Ker si zelim sexa tudi orgazmov in vsega kar spada zraven. Vendar vedno ko pride do tega da bi se to moglo zgodit se moje telo ne odziva kot bi se moralo( postanem napetan nesproscena ni mi do predigre in posledicno me boli pece vglavnem nocna mora zanjo ne glede na polozaj in v meni tudi zamre vsa zelja, ki sem jo imela prej ( ni problem, da me ne bi pribvacil fant). Sem ze cisto obupana, rada bi popravila odnos vendar mi ze zmanjkuje idej, saj ce pogledam vsa moja prejsne zveze so se je odvijalo podobno. Vedno zgubim, zeljo do intimnosti ko bi moralo priti do nje, drugace o njej fantaziram. Gede custev sem bolj zaprta oseba in ne pokazem niti ne izrazam jih ravno dosti. Fant se velikokrat posali, da mam kamen nameso srca. Vendar sem bila vsako krat ko sem pokazala malo ljubezni vedno prizadeta tudi z njegove strani. Tako sem sebe zascitila pred bolecino. Prosila bi za kaksen nasvet. Hvala

Naveličala si se ga. Sama pri sebi razčisti preden se skupaj vselita in imata otroke.

Zgrožena sem bila ob branju tvoje zgodbe. Pa ti si redno posiljena, fant te izsiljuje s spolnimi uslugami, s tem te globoko zlorablja in ponižuje.
Tvoje telo se temu upira, zdaj se upri še z glavo! Mislim, da vse to izvira iz nečesa drugega in da bi potrebovala strokovno podporo in pomoč, najprej pa moraš presekati tak izkoriščevalski in poniževalni odnos. Kako se perfektno razumeta, če te non stop nadleguje in se ti vsiljuje s seksom, za nameček te pa nato še prisili vanj.
Tvoj fant je eno pritlehno, pokvarjeno zmene – da mu ga moraš pofafat, če želiš, da gre s tabo ven. Če mu ni za it, naj ne gre in pika, ne pa, da te skorajda posili. Groza!

Pozdravljena,

sprva si vzemi cas zase in dobro razmisli, zakaj imas zadrzke pri spolnosti. Ce se ti je to dogajalo pri vsakem partnrtju se najbrz res skriva problem v tebi (si imela slabe izkusnje in si zato zadrzana?). Popolnoma vse je v psihi, v tistem trenutku se poskusaj sprostiti ne razmislaj o nicemer. En mali nasvet, mogoce ti pomaga -EFT tehnika za spolnost, preveri na youtubu.

se strinjam z žarno, tukaj gre za hudo spolno nasilje, ki ga izvaja partner.
Najprej ga pusti, prekini stike, blokiraj na fb.
Potem pa si poišči resno strokovno pomoč, saj ni normalno, da si kaj takega dopustila in lahko imaš trajne posledice.
Druga dva odgovarjajoča pa tudi rabita pregled pri psihiatru.

“Bolniki na kupu” si prebrala celoto napisanega? Punca trdi da se ji je to dogajalo v vsaki zvezi se pravi se verjetno tezava nekje skriva tudi v njej. Sprva je potrebno pri sebi razcistii zakaj do tega prihaja. Se pa strinjam ce fant nad njo vrsi pritisk, da gre stran od te osebe. Verjetno je dosti pametna in razsodna, da ce je pritisk tak kod pravi da bo od njega odkorakala, a to ne bo resilo njenih tezav.

Napisala je, da je bila vedno prizadeta, ko se je čustveno odprla … Kot kaže, še ni imela take prave zdrave zveze, ko bi jo fant imel iskreno rad in bi se vedno počutila varno, sprejeto. Če je bolj občutljiva dušica, to nanjo vpliva tudi telesno, se pravi, tudi na spolnost. V tej zvezi je pa še element izsiljevanja, ne vem, ali temu lahko že rečemo tudi nekakšno nasilje, vsekakor pa je to čustvena in tudi telesna zloraba, kar ji počenja zadnji fant.

Vzorce odnosov v največji meri prinesemo od doma oziroma iz primarne družine. Če se kot otroci ne naučimo, kaj je ljubezen, kako se ta odraža in kako to izgleda, potem zamenjujemo trenutno spolno privlačnost in pogojno naklonjenost z ljubeznijo in potem se dogaja to, da smo prizadeti, ko izrazimo svoja čustva, ker nam jih druga stran ne vrača – saj jih niti nima. Oseba z zdravo predstavo o ljubezni in zvezi se bo takšnega odnosa zelo hitro rešila, ker bo vedela, da to ni to. Mogoče je pri avtorici problem v tem.

no saj zato ji svetujem, da si po prekinitvi stikov poišče resno psihoterapevtsko pomoč.
To bo lahko pomagalo njej, če bo hotela boljše življenje. Mora pa najprej stran, saj ob takem nasilju ne more trezno razmišljat.
Kljub temu pa bodo po svetu še vedno hodili najmanj trije moški, ki mislijo, da je tak način vedenja kot ga opisuje avtorica nekaj normalnega in da se lahko tako obnašajo v zvezi.
V iskanju nove žrtve.
Pa morda še nekaj žensk (če si ti ženska), ki misli, da to ni nič takega…

“Vedno zgubim, zeljo do intimnosti ko bi moralo priti do nje, drugace o njej fantaziram.”…iz tega konteksta sem razumela kod da se ji to dogaja v vsaki zvezi. Sprva moramo sposotovati sebe, saj ce se ne, nas tudi drugi ne bodo. Zelje fanta da se ga orlano zadovolji za nasrotno uslugo so mi se kako znane. Tudi sama sem imela partnerja, ki je zelel da ga zadaovoljim ce sem zelela da me kam pelje. Prvic ko mi je to omenil sem ostala v soku in seveda mu nisem ustregla. Poskusil je se parkrat a sem ga postavila na realna tla da tega od mene na tak nespostljiv nacin ne bo nikoli dobil in je s tem nehal. Povedala sem mu kako se pocutim ob tem in me je razumel. Tako da ce pristanes na to fant ne vidi da je v tem kaj katastrofalnega narobe in bo to od tebe zahteval vedno z nova. Postavi se zase in se imej rada!

Kakšno hudo nasilje in posilstvo, dajte no pretiravat. Nasilje bi bilo, če punca ne bi želela, pa bi to morala storiti pod neko grožnjo. Vsekakor pa je njun odnos popolnoma zgrešen. Punca je odrasla oseba v svobodnem odnosu in sama sprejema odločitve o tem, kako in kaj bo fantu ustregla. Je pa kot sem rekel, to napačen pristop in ni prav nič čudno, da se ji seks upira.
Fant ima vsekakor smešna pričakovanja, ko pričakuje blowjob, da bo šel na veselico s teboj. Zakaj na to pristajaš in kako prav se ti to zdi, mora seveda avtorica razčistiti pri sebi. Ampak ta odnos tangira k sprevrženemu oziroma k temu, da se ti bo seks popolnoma uprl. Ne le s tem fantom. V spolnosti če ne uživata oba, sam ne vidim smisla.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To je samozavest, ki nam jo dajo starši s svojo ljubeznijo, ker nam s tem pokažejo, da smo nekaj vredni, da imamo svoj prostor pod soncem in se znamo postaviti zate. Če tega v primarni družini ni, otrok odraste v negotovega odraslega, ki ga drugi lahko izkoristijo, ker misli, da je itak preslab, nevreden … pa gre lahko za odraslo osebo na položaju, z izobrazbo, sicer uspešno in prijetnega videza. Te občutke je težko premagati, ker so bili vcepljani od prvega dneva življenja, in če potem naletiš še na take partnerje, ki se jim zdi zabavno izkoristiti šibkega človeka, je tako, kot opisuje avtorica. Tebi je lahko reči, naj se postavi zase, ker si samozavestna, zanjo je to podobno, kot bi tebe nekdo gnal teči maraton, pa si v življenju pretekla največ 5 km v kosu.

New Report

Close