Najdi forum

Zveza s tujko – ali obstaja skupna prihodnost?

Pozdravljeni,

sem 23 letni študent druge stopnje. V začetku lanskega leta sem se zaljubil in zapletel, kasneje pa tudi sklenil razmerje s prelepo gospodično, prav tako študentko, 2 leti starejšo. Ravno pred kratkim je magistrirala. Vse lepo in prav, edini resen problem je, da se to dekle, moje dekle, nahaja 1100 km iz Slovenije.
Zaenkrat se obiskujeva vsaj enkrat mesečno, če se le da, a naju, vsaj mene, to počasi finančno in tudi psihično utruja.

Zanimajo me vaše izkušnje. Ponovno poudarjam, da je dekle fenomenalno, skupaj sva preživela že nekaj skupnih mesecev, a si trenutno ne predstavljam nadaljnih možnosti. Ker me čaka vsaj še eno leto študija v Sloveniji, sem že izključil možnost, da se kmalu preselim k njej. Ona je pripravljena poiskati zaposlitev v Sloveniji, a preprosto ne razume (ker prihaja iz večmilijonskega mesta), da so delovna mesta za neslovensko govoreče, vsaj po mojih poznavanjih, izredno omejena.

Prosim za mnenja in vaše morebitne izkušnje!!

lep pozdrav

Vzemi vajino zvezo zlahka. Sta še zelo mlada, študenta (kaj lepšega, saj imaš ogromno počitnic, počakaj, da boš zaposlen, ko imaš samo 20 dni dopusta…) Dajta preživljat počitnice drug pri drugemu, potem lahko poskušaš dobiti preko Erasmusa ali česa podobnega enoletni študij v tujini, pri njej.

Praviš, da je ona magistrirala, nisi povedal, ali je iz države EU, ali ne. Če je iz EU, lahko preživi tukaj dosti časa brez da bi vlagala vloge za vizo… V tem času pa se iskristalizira, kako trdna je vajina zveza.

Iz kje pa je? Mogoče je pa zate več zaposlitvenih sans tam in bi se lahko ti preselil?

New Report

Close