Najdi forum

Živijo!
Sem moški v dvajsetih letih in imam probleme s kontrolo čustev…bolj specifično, z zaljubljenostjo.
Do sedaj sem imel samo eno punco, s katero sva bila skupaj malo več kot 4 leta.
Odkar sem z njo nehal (okoli 5 let nazaj), so mi v tem obdobju bile neverjetno všeč 4 punce, ubistvu bi lahko rekel, da sem bil zaljubljen v njih. Ne glede na to kako smešen se vam zdi ta problem, ampak meni dejansko “uničuje življenje” :/
Ko mi postane punca všeč, je to neverjetno, da v tistem obdobju samo o njej razmišljam. Zaradi tega začne malo trpeti šola in tudi družabno življenje, slabše spim in nažalost padem v neko mini depresijo, ker vem, da nimam nobenih možnosti, da bi to punco sploh dobil :/ pač niti ne poskusim s povabilom na pijačo. Samo sanjarim kaj bi bilo če bi bilo in se samemu sebi smilim.
Zadnji primer tega je, ko sem bil na študentski izmenjavi. Prvi mesec te izmenjave je bil res zakon, potem sem pa spoznal eno dekle, ki je v prvem mesecu nisem videl. Takoj, ko sem jo zagledal mi je postala všeč. Tisto noč sem bil kar pijan, ampak se še vedno spomnim, ko sem jo prvič zagledal. Skratka po tem ko sem jo spoznal, je šlo vse nekako navzdol. Največ smo pili in se tudi družili v hiši kjer je ona živela (v hiši je živelo okoli 15 ljudi). Na začetku mi je bilo to zakon, saj je to pomenilo, da jo bom sigurno večkrat videl. Potem pa zmeraj ko smo se dobili in smo želeli iti nekam žurati, sem vedno ostal tam kjer je bila ona. Če je 95% ljudi šlo naprej žurati in ona ni bila med njimi, sem tudi sam ostal. Je pa redkokdaj šla zraven, meni pa ni bilo za hoditi, če nje ni bilo zraven. Tako, da sem s tem nekako začel izgubljati stik s kolegi, s katerimi sem se poštekal prvi mesec.
Potem sem pa začel delati same napake. Ko sem po parih tednih končno dojel, da ji jaz nisem všeč, sem nekako pomislil, da bi bilo bolje, da je nekaj časa ne vidim..da me ta zatreskanost malo mine. Videlo se je, da se želi družiti z mano, ampak samo družiti in nič več, sam pa nisem želel, da bi bila samo prijatelja. Tako, da sem zamudil ogromno druženj, saj se je vsaj 90% stvari dogajalo v njeni hiši (je njihov landlord najmanj težil). Tako, da je bilo obdobje, ko sem se z ostalimi videl samo 1x na teden, kar me je še bolj potisnilo v ozadje. In ni bilo važno koliko časa je nisem videl, so se čustva takoj vrnila, ko sem jo zagledal…tudi takrat ko sem mislil, da me je končno minilo. Sem pa pri njej vsaj nekako poskusil. Vedela je, da mi je všeč. Sva si tudi izmenjala nekaj objemov in par poljubov na lička, to je pa to. Ko sem jo vprašal če ima kakšnega fanta doma, mi je odgovorila samo, da ja in ne..da nista še čisto skupaj.
Skratka moj problem je tako velik, da sem si tudi izmenjavo na nek način pokvaril :/ pa da ne bo pomote, so tudi drugi (ne ljubezensko povezani) razlogi zakaj se nisem toliko družil, kolikor bi se lahko oziroma moral. Ampak pač, ta moja zaljubljenost je eden izmed teh razlogov. Veliko raje bi bil “emotionally unavailable”, kot pa to :/
Mislim, malo sem pretiraval…ampak najbolj mi gre na živce ta “mini depresija”, ko nekako izgubim voljo za vse :/ nažalost sem tudi bolj nesamozavestna, mirna, tiha oseba..zato tudi nikoli ne poskušam s kakšnim konkretnim povabilom na pijačo. Tem puncam tudi nikoli ne težim…sem samo bolj ekstra prijazen do njih, če so potrebovale kakšno pomoč sem se ponudil itd… Nisem jim težil na facebooku, če sem jim kaj pisal sem nekako iz odgovora razbral, če jim je kul, da jim pišem, če ja, sem še naprej malo pisal, če pa ne, sem pa nehal. Tako, da nisem zdaj tak tip, da bi konstantno težil. Se raje zaprem v sobo in sanjarim perfekten scenarij, kjer privoli na moje povabilo za zmenek 😀 edina res dobra stvar te zaljubljenosti je, da se v tem obdobju več športam, saj samo takrat nekako pozabim na vse skrbi, in tako tudi izgubim kakšno kilo ali pa dve.
Čisto iskreno če povem, niti ne vem kakšen odgovor pričakujem od vas (če bom sploh kakšnega dobil, je pa sedlo to dati malo ven iz sebe). Resnično bi se rad kot človek spremenil, saj niti ne pričakujem, da bi bil kakšni punci všeč, če sam sebi nisem všeč :/ kot rečeno, sem bolj nesamozavestna, tiha, mirna, dolgočasna oseba. Zato sem se tudi odločil, da poskusim z izmenjavo, pač nek nov začetek..ampak nažalost isti jaz 🙁 v življenju malo težje spoznam nove ljudi, zaradi svoje redkobesednosti. Enostavno ne vem o čem govoriti z nekomu, ki ga prvič vidim, pa ni važno ali je to punca ali fant in tako izpadem ne zainteresiran. Sem pač bolj poslušalec, kot pa govorec. Ženskih prijateljic recimo niti nimam. Res bi rad naredil neko ogromno spremembo v življenju, ampak niti malo se mi ne sanja kako :/ na živce mi gre že samo to dejstvo, da se sploh ukvarjam s takimi stvarmi. V življenju je veliko večjih in težjih problemov s katerimi bi se moral ubadati 🙁
Se opravičujem za ta dolg post in resnično hvala vsakemu, ki si ji vzel čas in je to prebral. Še bolj pa hvala tistemu, ki si bo vzel še kakšno minutko časa več in mi podal kakšen odgovor. Odgovor ne rabi biti prijazen in spodbuden, me lahko tudi “skurcate”. Pač karkoli
Želim vam lep dan še naprej in hvala

Poskušaj delati male spremembe, kajti velikih praktično nihče ni zmožen, vsaj ne v krajšem času. To je eno, drugo pa je, da delaj tudi na tem, da sprejmeš sebe, takšnega kot si, prav tako počasi po delih in čez čas boš videl, da si povsem ok, tudi če so drugi bolj živahni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Priznam, da sm tvoj prispevek bolj preletel, kot prebral, ampak vseeno bi izpostavil dve stvari. Sem tudi sam moski v dvajsetih, tako da recimo, da priblizno razumem situacijo.

1. Pravis, da sam sebi nisi vsec? To je gromozanski problem, ki ga moras resiti, ni druge moznosti. Kot je ze moj predhodnik povedal, to ni lahko, ampak korak za korakom lahko to dosezes.
Najprej definiraj, kaj na tebi ti ni vsec in to poskusi pocasi popraviti. Npr ce si nesamozavesten glede svoje postave – zacni telovaditi itd,.. pocasi se dalec pride.

Ugotovi kaj so tvoje kvalitete, ter se jih zacni zavedati. Ker jih imas veliko in ti lahko pomagajo pri zavedanju lastne vrednosti. Pravis, da si imel punco 4 leta. Zakaj je bila s tabo? Ce si dobil njo, lahko tudi druge.

Torej povzetek, nauci se ceniti samega sebe. Puncam definitivno ni privlacen nekdo, ki sam pri sebi misli, da ne more dobiti punce.

Pravis, da si nezanimiva oseba? Zacni se ukvarjati s kaksnimi stvarmi, ki te veselijo. Kaj pa vem, prijavi se na kak tecaj, naredi izpit za coln,.. karkoli..

2. Pravis, da s simpatijami nic ne probas, ampak o njih samo sanjaris? Ammm zakaj ze??? Poskusi, poskusi, poskusi! Tudi sam sem sramezljiv in ne poizskusam veliko s puncami. Nekajkrat pa sem vseeno in nikoli mi ni bilo zal, ne glede na to, kaksen odziv sem dobil.

Zavedaj se, da dekleta v vecini ne vejo, kaj si zelijo. Moski v vecini vemo katero dekle hocemo zase, punce pa ne. Nimajo pojma, zato jih moras ti prepricati, da si zelijo tebe. Ce si ti do njih samo prijazen, potem one mislijo, da zelis le biti njihov prijatelj in nate ne gledajo, kot na potencialnega partnerja. Zato jim pokazi kaj zelis od njih, pa bodo morda zacele drugace gledati nate.

Ovidij je pred mnogo leti napisal knjigo z naslovom Umetnost ljubezni. Prvi stavek v tej knjigi gre nakako takole, ce se prav spomnim: “Ce zelis biti uspesen z zenskami, moras biti sam v sebi preprican, da lahko osvojis katerokoli zelis.”

Kar se tice povabil na pijaco.. Se mi zdi, da vecina deklat sprejme povabilo, ce so seveda samske. Je pa zelo pomemben nacin, kako jo povabis. Ti predlagam, da si pogledas kaksne zadeve na youtubu, materiala kolikor zelis. Pa srecno:)

No se neka stvar, ki se mi zdi zanimiva. Prebral sem, da ce oseba A naredi uslugo osebi B, potem ima zaradi tega oseba A raje osebo B in ne obratno kot bi si mislil. Torej ne delaj ti uslug puncam, naj jih one delajo tebi (pa govorim o majhnih uslugah). Recimo ce hodis na faks, prosi jih za zapiske, svincnik, take majhne stvari…

Upam da sem kaj pomagal

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljen,

s cim na sebi in v sebi nisi zadovoljen? Zakaj? Poznas svoje pozitivne vire na katere se lahko opres? Kaj isces? Kaksne lastnosti si zelis, da bi punca imela?

Najprej je potrebno dobro poznati sebe, se sprejemati…Poskusajte delati na svoji samozavesti in pozdravljati ljudi, dati kaksno prijetno opombo…

Verjetno je tezava v temu, da si zelite nekaj, v kar ne verjamete, da lahko dobite…ne glede na to kaksna je punca in ali je za vas, ostajate v neizpolnjenih sanjah, saj ne veste kaj pravzaprav zelite. Pocutite se osamljeno…A zapomnite si, da niste nic manj vredni kot drugi fantje, le najprej morate sami odkriti svojo vrednost.

Hvala in lep pozdrav;

New Report

Close