Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Telesna dismorfična motnja in iskanje partnerja – Zelo nizka samopodoba

Telesna dismorfična motnja in iskanje partnerja – Zelo nizka samopodoba

Hejla! 🙂

Naj se prvo predstavim. Star sem 21 let, sem študent in zelo komunikativen, ekstrovertiran in prijazen človek. Sicer ne bi rekel da sem “tipičen” 21 letnik. S svojo starostno populacijo se ne razumem najbolje. Večina mojih kolegov je starejših (okoli 28-35). Po eni strani imam ogromno sreče v življenju. Sem uspešen na študijskem področju, opravljal sem dobro pripravništvo ampak hkrati zavidam marsikateremu sovrstniku. Ko pogledam kakšnega svojega sovrstnika si mislim “ko bi vsaj jaz izgledal 10% tako dobro kot on”. Oni so v razmerjih…jaz že 2 leti nisem bil na zmenku, čeprav imam ogromno kolegic s katerimi se zelo dobro razumem.

V glavnem imam zelo nizko samopodobo. Zdaj že prihajam v fazo ko težko grem med vikendom ven, ker enostavno mislim da izgledam “pregrd”. Bil sem že na dveh konzultacijah pri plastičnih kirurgih, ki so zavrnili kakršenkoli poseg. Sem mnenja, da imam feminino čeljust, da sem premajhen in nasplošno pregrd. Ne vem enostavno kaj naj naredim. Vedno več razmišljam o smrti. Dejansko bi zelo rad bil v razmerju z dekletom, a si ne upam pristopiti

Lepo pozdravljen,

cemu tako nizka samopodoba? Zakaj ne sprejemate sami sebe? Kaj je slo napak? Kaksen je bil odnos vasih strsev do vas in obratno? Zakaj se zelite dokazovati? Morda morate samo spustiti…in se bo zgodilo…

Hvala in vse dobro;

Tudi sam sem imel v mladosti zelo podobne težave. Tega sam ne boš rešil. Iz lastnih izkušenj svetujem terapijo. Plastična operacija ti ne bo pomagala, ker si “grd” samo v svoji glavi in ne fizično. Takoj ko boš uredil to zadevo, se bo pojavilo nekaj drugega (nos, lasje, oči, zobje, postava …). V glavnem ljudje s to motnjo niso nikoli zadovoljni.

Pa še nekaj. Nikakor se ne spuščaj v zvezo samo iz razloga, ker te bo ena punca hotela. Ljudje s to motnjo se pogosto spuščajo v katastrofalne zveze samo zato, ker menijo, da so lahko srečni, če jih sploh kdo hoče. Tako nastanejo izkoriščevalske in suženjske zveze, v katerih najbolj trpijo ravno taki, kot si ti.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala vam za vaš prispevek!

Lep pozdrav;

New Report

Close