Najdi forum

Zanima me, kaj pomeni, če moški, ki je v zvezi z neko žensko, ji reče »moram si čas vzet«?

Verjetno je precej odvisno od konteksta. Iz tega kar ste napisali se ne da kaj dosti razbrati.

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

gregor predstavljaj si, da si v ljub. razmerju z neko žensko. Poljubi in objemi, ja, za naprej pa “moram si čas vzet”? Kaj mislite moski s tem?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, radovedna. Še vedno si zelo skopa z informacijami ampak se bom poigral z nekaj predpostavkami.
Glede na to, da omenjaš poljube in objeme ne pa tudi spolnosti predpostavljam, da doslej med vama ni bilo spolnih odnosov.
Nič ne vem o vajinih trenutnih partnerskih stanjih. Je morda v razmerju z drugo žensko, si morda ti v razmeju z moškim?
Čisto na pamet, ampak res na pamet, bi lahko rekel, da bi ta moški želel biti s tabo, a ga nekaj pri tem ovira ali moti. To je lahko bodisi razmerje z drugo žensko ali pa tudi nepripravljenost, da bi zaključil svoje “fantovsko” življenje. To slednje je pri mnogih pogosto problem. Po eni strani pomeni, da se zavedajo resnosti partnerske zveze, kar je dobro, po drugi strani pa se (še) niso pripravljeni odreči manj odgovornemu načinu življenja.
Pravi odgovor na tako izjavo je po mojem mnenju vprašanje Koliko časa? Ti moraš vedeti, koliko časa (če sploh) si mu pripravljena dati, da sprejme odločitev.
Čisto tako na pamet, pa mislim da pri takem človeku ne moreš (še ali sploh) računati na resno zvezo.
Ampak to je samo moje mnenje. Morda odgovori še kak drug moški.

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

verjetno gre vse skupi prehitro, zakaj pa kao
bo potrebno kaj več napisat

Lepo pozdravljena,

verjetno ga nekaj muci ali moti…po vsej verjetnosti z vami ali s sabom v povezavi…Vi boste bolj vedeli. Dokler ne poveste vec, ne moremo dobiti obcutka za kaj bi lahko slo.

Hvala in lep pozdrav;

Vsem hvala za odgovore. Malo več informacij: oba sva samska, on ločen jaz vdova, oba čez 40 let in imava že odrasle otroke. Mene samo zanima kaj mislite ko izjavite, da potrebujete oziroma “morate si vzeti čas”, da nadaljujete naslednji korak ali preidete tudi v spolnost.

Moski dostikrat povejo kar resnicno mislijo.. Ce rabi cas, naj si ga vzame. Zakaj vse prevec gledamo na druge, pozabljamo pa nase je pa prvo kot sploh poglavitno vprasanje. Ne opravicuj ga, enostavno, daj mu cas. Ampak med tem casom ne pozabi nase. Ce ni preprican v vaja ali ne zeli veze pa se odkrito pogovorita. Si zenska, imas intuicijo, uporabi jo.

Lepo pozdravljena,

zakaj se kar odkrito ne pogovorita…morda ga mučijo kakšni strahovi – slabe pretekle izkušnje? Dobro bi bilo, da si nalijeta “čistega vina”, saj so negotovosti slaba iztočnica za naprej.

Hvala in vse dobro vam želim;

Sklepam, da ti želiš naslednji korak v razmerju (karkoli to pri vama že je), on pa nanj še ni pripravljen.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala vsem za odgovore. Čisto po naključju sem ugotovila, da je gospodič sedel na dveh stolih. Zato si je moral vzet čas. Zakaj že? Šok je bil kar hud, sploh ker je druga ženska poročena in ima tri otroke. Ko sem to odkrila, mi je vse padlo dol, in ja odločitev je bila sprejeta zelo hitro, dobil je še zahvalo, da sem sedaj srečna in popolnješa, kot če bi bila z njim. Poskušam se sestaviti in iti naprej.

Lepo pozdravljena,

kljub temu, da je za vami grenka izkusnja, je dobro, da se je pokazalo sedaj…Kadar je nekaj tako megleno, je vedno vzrok zadaj. Zasluzite si iskren odnos. Vprasajte se tudi, zakaj je prav taksen clovek prisel v vase zivljenje…

Hvala in vse dobro;

Pozdravljena, že ko sem prebrala prvi post da si želi vzeti čas zase, sem vedela da to pomeni, da je v igri še neka druga ženska. To je klasičen moski izgovor pri taki stvari. Še dobro da si izvedela kako in kaj. Zelim ti veliko sreče in cim manj takih izgovorov v prihodnosti.

Živjo,

Po kar nekaj neuspelih vezah (eni ločitvi), zmenkih itd.. lahko rečem samo eno.
Nisi mu to, kar išče… in iskal bo naprej.
Ženske si najdemo 1000 opravičil in razlogov, da se ‘pač samo mora poiskati’, ‘rešiti zadeve za nazaj’… blablabla.

V resnici pa je ZELO preprosto. Ko se zgodi prava stvar, ni igric, ni ‘jemanja časa’, ni razmišljanja ‘uh, malo se moram držat nazaj, ne smem vse takoj povedat’.. Si perfektna točno taka kot si. Iskal bo vsako prosto minutko, da bosta skupaj. Večkrat na dan sporočilca, kak klic..zmenek, pa čeprav se je vozil skoraj eno uro, da te bo videl za pol urice.
To šele zdaj vem, ko to imam. Že eno leto je nespremenjeno, samo še lepše postaja. Ker imava oba podobne izkušnje z bivšima partnerjema, nama je tudi precej jasno, česa si nikoli več ne želiva.

Zato drage moje – ne si v glavi delati iluzij, opravicevat moške.. naj se potrudijo za vas. Ker ste vredne ravno toliko kot si želite. Če ni tako, samo dalje, raje se osredotočite nase, na otroke, prijatelhe, stvari, ki jih rade počnete… in pustite kako možnost seveda, da kak tak moški pride do vas.

Srečno;) prava ljubezen obstaja. In ja, najdeš jo na netu:) In koliko bo trajalo? Tega pa noben ne ve. Upam, da za zmeraj, drugače pa vsaj lahko rečem, da sem jo doživela<3

Na Centru UPANJE izvajamo RAZISKAVO s področja čustvenega doživljanja in medsebojnih odnosov. Vljudno vabljeni k izpolnitvi vprašalnika na povezavi: http://www.xn--zd-mta.si/1ka/a/1262 . Iskrena hvala za sodelovanje!

New Report

Close