Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

Prosil bi vas za nasvete Ce je kdo ze imel podobno situaciji kot jaz. S punco sva v zvezi skoraj dve leti. Naj vam prvo povem da je po hroskopu skorpijon. Na zacetku se je zdeli vse vredu, po kakem petem mesecu pa je zaceli malo skripat. Punca prihaja iz sabe druzine, doma odnose nimajo najbolse, vcasih je bil prisoten alkohol in pri bratu droge. Sama kadi travo vec let, ko sem zacel hoditi z njo sem zacel kaditi tudi jaz, ampak sem kmalu to opustil ker mi je skodovalo. Naj vam prvo povem sem clovek ki ne zaupa tako hitro. Nisem ji mogel zaupati, razpolozenje ji non stop niha dva dni je dokaj burno tri dni pa vse vredu in obratno. Malo bol sem jo zacel opazovati pri tem nihanju razpilozenja in ji veckrat namignil/jo resno spraseval ce je na kokainu, ob tem pogovoru je od zacetka govorila da noce govorit o tem, je povedala da je vzela to petkrat leto preden se je najina zveza zacela. Vglavnem problem he to da sem mislil nekaj casa da je na kaki drogi parkrat sem ji dal test iz lekarne pa nic ni pokazal. Kmalu za tem se pa je zacelo izkazovati za to da sem bil vedno vsako stvar kar sem ji rekel kriv jaz, vedno se skriva za napakam oziroma besedah ki jih izrecem jaz. Me je motilo veliko stvari na njej pa sem ji v dobri veri da bo to popravila omenjal, ko sem omenil sem bil vedno grd za vse kar sem rekel zaljiv, skratka nikoli nisem prisel do tega da bi se z njio kaj bolj resno pogovarjal, vedno je bila uzaljena tako receno imela nos do tal, ce sem kaj takega rekel je velikokrat bil izbruh jeze kot da bi cloveku naredil kaj hudega, kot sem pa ze omenil pa nikoli prisla skupaj do nekih skupnih dejstev da se stvari izbolsajo. Obcutrk mam da zenska manipulira, vazna je samo ona imam obcutek na drugega pa ne gleda ravno dobro. Za vse ztvari sem bil jaz kriv da ima tako obnasanje zaradi mene ker ji ne zaupam, ker jo obtozujem, ampak to za vsako stvar. Ne spremeni obnasanja pa ve kaj me moti na njej. Od cloveka pricakuje vse do njega pa ne izkazuje stvari samo takrat ko se to njej zdi pomembno. Vedno je cloveku ko ji je kaj takega rekel prvo ocitala njegove slabe stvari, dubil sem obcutek da se skriva za mojimi stvarmi, vedno opozarja kak sem jaz, da je to zaradi mene, mece stvari naprej, se skrega samo da ji omenis njen nacin obnasanja. Vglavnem vedno je slo vse na mene, pa kljub temu da sama ve razloge zakaj ji je zaupam sama ve razloge zakaj sem jo obtozeva zaradi kokaina. Ocutek imam da ona lahko vse ko pa kdo drug kaj naredi he pa z njene strani takoreceno najgrsi vse kriv in to pri njej ni pozabljeno in vedno te bo opozarjala s temi stvarmi. Mi lahko kdo svetuje kaj pri tem naredit?

Lepo pozdravljen,

imam občutek, da gre pri vaši punci res za odvisnost. V napisanem so značilnosti, ki nakazujejo na to. Ostalo pa značaj in vzorci.

Na vašem mestu bi se še enkrat poskusila pogovoriti in svetovati naj poišče kakšno pomoč…psihoterapijo na primer. Vedeti moramo, da učinek prinese le lastna volja in motivacija po spremembi, transformaciji.

V kolikor bi vse zavračala, bi na vašem mestu postavila ultimat in povedala, da za vas tako ne bo moglo iti v nedogled. Da ste ji pripravljen stati ob strani v vsem…da veste, da ji ni lahko, ampak je predvsem zanjo dobro, da nekaj stori – za boljšo “sebe” in življenje v prihodnje.

Hvala in vse dobro;

Pojdi pokukat tudi na forum Mejna osebnostna motnja. Tipično se obnaša – zelo možno pa je tudi, da je odvisna ali pa kar oboje.
Razmisli, kaj ti želiš in pričakuješ od partnerke. Najdeš to v njej?

nova
Uredništvo priporoča

Uničila te bo psihično in potem še fizično.

New Report

Close