Najdi forum

Pozdravljeni,

Stara sem 44, ločena, mama 2 otrok, ki sta že samostojna. Živim s sinom v svojem stanovanju. Pred dvemi leti sem spoznala partnerja, ki je star 41 let. Partner še nikoli prej ni bil v resni zvezi. Imel pa je 10 let skrivno vezo z poročeno žensko. Partner živi pri svojih starših. Razumeva se v redu, se dopolnjujeva in v njegovi družbi mi je lepo.

Problem pa je v postelji. On je zelo sramežljiv. Zelo težko se sprosti in je zelo nesamozavesten. V postelji z njim je prava nočna mora… Ima tako tremo, da nima erekcije… V postelji z njim se trudim cca 4 mesece, žal brez uspeha….. Ne dovoli, da bi se ga dotikala tam dol, med samim odnosom mora biti tema itd…. Je to normalno? Vprašala sem ga, če je imel na tem področju kakšno negativno izkušnjo, pa pravi da ne. Da je problem, ker si me zelo močno želi in ga je strah, da bi šlo kaj narobe in vedno gre vse narobe… Vse skupaj je postal začaran krog… Ne vem več kaj naj naredim… Z bivšo partnerko baje teh problemov ni imel…

Jaz sem samozavestna, ni me strah ničesar, sem samostojna, zadovoljna sama s sabo in ni me strah živeti sama. Razmišljala sem, da bi prekinila to vezo, ki sploh ni veza, temveč bolj prijateljstvo… Meni spolnost pomeni veliko in ne predstavljam si partnerstva brez spolnosti.

Ima kdo kakšen nasvet? Naj raje prekinem vse skupaj in živim svoje življenje naprej?
Je kje kakšen moški, ki je imel te probleme in je pripravljen napisati kakšen nasvet?

Hvala, ker ste si vzeli čas in prebrali moj problem.

Lepo pozdravljena,

vse je mogoce….lahko, da si vas resnicno tako mocno zeli, da ga to v spolnosti ovira. Lahko je poleg tudi kaksna negativna izkusnja, ki se je ne zaveda…

Vsaka stvar je resljiva v kolikor je volja in motivacija…jo imasta? Kaj cutite do njega? Bodite iskreni do sebe…

V kolikor je med vama ljubezen je vredno resevati tezave v odnosu, kajti ni popolnega odnosa, brez tezav; Kaj pa, ce se vkljucita v psihoterapijo?

Lep pozdrav in vse dobro;

Po mojem je pa imel tudi prej že take probleme ali pa je tista poročena ženska gladko izmišljena in sploh še nima nikakršnih izkušenj z ženskami.

Dva, ki se imata res rada, uživata drug z drugim, sta odprta in iskrena v zvezi, bi morala najti način spolnosti, ki bi kljub težavam obema ustrezal. Je pa verjetno zelo težko spregovorit o tem, sploh če gre za kakšne manj običajne prakse.

nova
Uredništvo priporoča

to je bolj prijatelstvo tako kot si napisala…ce noces stradat intimnosti bos mogla nekaj ukrenit…glede nato da je imel neko skrivno razmerje verjetno ni blo brez intime…

Hvala za odgovore vsem. Zal se vsa stvar se vedno ni premaknila nikamor. Da bi si poiskala pomoc, noce niti slisat, ker pravi da je z njim vse OK. Ko pride k meni prespat, pri meni samo prespi… Res od zveze pricakujem vec… Povedala mi bom, da lahko ostaneva prijatelja, za kaj vec pa jaz enostavno nimam vec potrpljenja…

Življenje je kratko. Zakomplicirano ali zelo enostavno. Če je, je. Če ni, ni. Vse ostalo, kar ni iskreno in spontano, sploh odnos, je prej ali slej obsojen(o) na neuspeh.

Verjetno si potezo že povlekla, a vseeno. Ne izgubljaj časa in pojdi naprej. Tako pač je. Če bi imel partner vse skupaj počiščeno pod streho, bi imela obojestransko izpolnjujoč spolni odnos. Pa temu ni tako. Ko so zadeve na mestu, so ponavadi zelo samoumevne in preproste oz. vsaj zdijo se take. Ker “tečejo” oz. se “odvijajo” same od sebe.

Seks je lep. Še vedno. Izpolnjujoč, osvabajujoč, sproščujoč in povezujoč. S pravo osebo. Preprosto. In da. Da se ga dobiti brez odvečnega balasta v najlepši, naravni – zdravi obliki. Začni iskat, pa boš našla. Če veš kaj želiš, potem veš, kaj iščeš.

Privoščim ti, da najdeš. Pravega partnerja in dober seks. Po tvojih merilih. Vztrajno, odločno in sproščeno pojdi svojo pot, pa bo. Znebi pa se vloge mame oz. tablete, za zdravljenje nesamozavesti.

Srečno. Držim pesti.

Ti bom povedala svojo izkušnjo. Ko sva z mojim sedanjim partnerjem začela, tudi ni imel erekcije sploh. Kaj takega se mi še ni zgodilo, niti nisem sebe krivila. Pa tudi njega ne. Enostavno sem verjela v naju, da se bodo stvari poštimale. Vprašala sem ga, kako je bilo v prejšnji vezi (bil je poročen 20 let) in mi je povedal, da intime sploh ni bilo, že zeeeeelooooo dolgo let. Ker mu je kot mlajšemu precej hitro prišlo, je bila bivša žena nezadovoljna in sčasoma je začela odklanjati odnose. Posledično mu je samozavest povsem padla. Nanj nisem nič pritiskala, sem ga pa vpašala kako je z jutranjo erekcijo. Sčasoma sva prišla tako daleč, da je erekcija bila, vendar ni mogel prodreti. No, čez nekaj časa je uspelo tudi to, samozavest pa se mu je začela dvigovat, ko sem tudi sama doživljala orgazme. Odnos se lahko uredi, če je tvoj prijatelj iskren, najprej do sebe, potem do tebe. Vendar mislim, da v vajinem primeru ni tako. Jaz nanj nisem pritiskala, veliko sva se objemala, crkljala, stiskala… Vendar kot pravim, iskrenost je na prvem mestu.

Mogoče ne more dominirati nad tabo in ga to onemogoča, kar sicer ni ok

Imam enega takega doma, ki ima že celo življenje kompleks okoli seksa in povem ti, to se nikoli čisto ne popravi. Lahko, da bo seks stekel, vendar nikoli ne bo nek zagret, vroč ljubimec. Če ti seks veliko pomeni, si najdi drugega.

New Report

Close