Najdi forum

Pozdravljeni

Bom poskušal opisati mojo težavo če bi morda lahko kdo pomagal. Že od rane mladosti kaj se zavedam samega sebe sem bil drugačen od ostalih. Morda sem imel drugačen pogled na svet morda je bila to samo to posledica odraščanja v popolnoma nefunkcionalni družini polni sovraštva sporov in ostalih podobnih zadev. Ko sem prihajal proti 18 sta se starša ločila. Prišlo je do drugega vala čudnih zadev. Od približno 14 leta se nekako finančno živim sam. To je pustilo na meni odkrite poškodbe na čustvenem področju. Kod vsi mladostniki in v kasnejšem obdobju sem se dokazal na svojem področju v enem ekstremnem športu imel relativno velik niz uspehov z katerimi sem nekako kompenziral to nastalo praznino v sebi. Pri svojih 24 letih spoznal eno dekle z katerim sma se res dobro razumela postala najboljša prijatelja zaupnika v kasnejšem obdobju tudi delno parterja ampak nisma nikoli skupaj zaživela saj je bila ona zasedena. Prišel je čas ko se je ona razšla z tem fantom,jaz sem jo zavrnil. Povedano enostavno koliko sma preživela lepih trenutkov skupaj je bilo tudi slabih kriva sma bila oba.Za tem burnim ljubezenskem obdobju sem ostal sam delno tudi zato ker sem sam tako hotel in si nisem hotel dovoliti še ene ljubezenske tragedije ker vem da sem na tem področju ranljiv.

Relativno dosti se bral prej o teh zadevah in je to res da je pustila primarna družina na čustvenem področju posledice, tega ne morem zanikati pa tudi spremeniti ne,o tem da bi rad naredil spremembo na tem področju ker se mi zdi da je to tistega odločilnega pomena se ženske umaknejo.
Od takrat ko sam prekinila stike z tem dekletom sem zaslužil tudi dosti denarja kajti skozi sem živel v recimo še v neki socialni revščini in sem bil mnenja da je tudi to en razlog da sem morda tak kot sem,klub temu denarja nikoli nisem zapravljal po nepotrebnem si kupol razne lepe obleke zapravil za nov avto.
Od tega je minilo 5 let. Recimo da sem obkrožen dosti z ljudmi se počutim samega ne tem svetu, dekleta spoznavam in opazam da so se bolj nekako ranjena na teh področjih ali pa do enostavno ne zrele za kakšen resen odnos, tista ki pa so po večini zasedena in se končajo pogovori pri tem da škoda da se nisma spoznala prej ali pa da bi skočile samo v posteljo tako za malo avanture, slednjih je bilo že letos 5 sem jih vse zavrnil,kajti to se ponavadi razvije v kasnejši še en čustveni nezdrav odnos.
Pri sebi poznam vse indikacije povezave posledice da je tako kot je, ne znam pa spremeniti zadev,se
sprijazniti z svojo zgodovino sprejeti svoje čustvene poškodbe imeti tako samega sebe resnično rad. Je pa še to res da sem preveč odkrit tip človeka in preveč povem verjetno preveč na začetku vsega in se ženske prestrašijo. Je pa tudi res da je moje mnenje tako da je bolje povedati na začetku vsega tudi svoj del osebnosti kajti če nekdo ni pripravljen sprejeti tvojega tistega dela osebnosti na katero nisi najbolj ponosen takoj je tudi potem ne bo in nastane samo začaran krog skakanja iz ene kratkotrajne veze v drugo.

Poskušal sem si najti enega psihoterapevta kateremu sem napisal vse z psihološke opise sebe staršev in ostalih dogodkov , to se je končalo z tem da mi je ta strokovno usposobljena oseba povedala da mi ne zna pomagati ker imam tehnično razčiščene pojme in kasnejše reakcije na to. Pa sem zaključil še z to obliko pomoči.

Leta gredo ostajam sam z vsemi temi materialni dobrinami ki jih nočem kazati ker se mi zdi to odkrito kazanje svojega ranjenega ega kot to nekateri počno z nakupi novih in rabljenih avtov višjega razreda in z tem privabljajo določen tip deklet.

Ker bolje je biti odkrit na začetku kot pa se skrivati za vsem skupaj in pokazati tisto svoje najboljše zapakirano v eni veliki darilni vrečki polno skrivnosti in presenečenj…

Lep Pozdrav

Nekako nisem zaznal neke težave, razen pač, če je težava to, da ne najdeš dekleta za resno zvezo.
Drugače pa se tudi meni zdi, da imaš zelo dobro razščiščene pojme v zvezi s svojo preteklostjo in samimi odnosi, kot tudi s tem, kaj želiš in iščeš. Menim, da se bo kmalu našla kakšna resna, glede na to, da ponudb ti ne manjka. Je pa tako, da ne glede na vse, pri ljubezni in odnosih smo vsi ranljivi, tu ni izjem. Tukaj boš za resno zvezo pač moral tvegati, bodo konflikti, bo tveganje, vendar z dobro samokontrolo obeh in samospoštovanjem, se odnos samo krepi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Lepo pozdravljeni,

pozdravljam drugacnost…vsak od nas je drugacen, poseben, edinstven…

Mislim, da potrebujete samo nekoga, ki vas razume, sprejema in slisi…Nekoga, kjer bi lahko razvil pripadnost in zaupanje…

Zal mi je, da ste prekinili terapijo…vsak terapevt ni za vsakega klienta…zakaj ne poskusite ponovno?

Vas razumem, custvena ranjenost je lahko globoka, toda v zivljenju lahko naredimo marsikaj…mi imamo v rokah skarje in platno svojega zivljenja…

V kolikor zelite, me lahko kontaktirate. Vse dobro vam zelim;

nova
Uredništvo priporoča

Jaz te popolnoma razumem in mislim da vem kaj hoces povedati. Tudi sama sem izdredno neodvisna, samostojna, mocna oseba. Po eni strani je to dobro, po drugi strani pa vsi pricakujejo od mene, da vse tazave resujem sama,zraven pa se njihove, da jaz pomoci ne rabim- saj tako tudi je, ampak vcasih bi pasalo, da ti nekdo krije hrbet. Na nikogar se ne morem zanesti , zato tudi tezko dobim fanta… ker ja, ogromno pricakujem od njega, vendar ogromno tudi dam. V zivljenju imam ogromno interesov , ogromno znanj iz razlicnih podrocij, veliko berem, vse me zanima … in na koncu sem jaz ta, ki je sama. Ampak ko gledam moje prijatelje in njihova razmerja lahko recem samo ne hvala. Povrsinska razmerja, zgrajena bolj na neki ekonomski racunici kot na globoki, pravi ljubezni. Obljubila sem si, da bom imela vse ali nic, na povprecje ne pristajam.

New Report

Close