Najdi forum

Živjo! Stara sem 23 let in še nikoli nisem bila (niti v krajšem) razmerju. Zgodbe se mi ponavljajo in v vsaki novi vidim podobnosti prejšnje. Vsaka traja kakšno leto in potem spoznam novega. Zaljubim se kar hitro, večinoma je prisotna privlačnost iz moje strani že ob prvem srečanju. Sama situacijo vidim kot takšno, da mi moški na začetku kažejo vse znake, da sem jim všeč in bolj kot me spoznajo, bolj se začnejo oddaljevati. To si tudi razlagam na način, da dobro izgledam, ko pa spoznajo mojo osebnost jih do mene mine. Ne vem kaj delam narobe. Bila sem na terapiji, a mi ne pomaga. Za kakršen koli nasvet, se priporočam. Hvala!

Glede na to, da tudi sedaj nisi skoraj nič napisala o sebi, ugibam, da si morda v odnosu preveč pasivna. Mogoče si res lepa in privlačna in fantje padejo na to. Ti pa si samo tam, sprejemaš komplimente in uživaš, pozabljaš pa, da je na drugi strani prav tako nekdo, ki za nek odnos pričakuje ali pa želi tudi nek odnos oziroma, da se malo odpreš, poveš kaj sama čutiš itn. Sicer lahko človeka odžene, če ne ve, s kom ima opravka. Mogoče je tvoja osebnost povsem kul, le ne upaš si je pokazati, kar je za dolgoročni odnos No-go. Ugibam, lahko je kaj povsem drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Laura13, najbrž mora biti boleče, da imaš občutek, da te tvoj najbližji zavrača takšno, kot si. Moralo bi biti ravno obratno. Večje razkrivanje naj bi prineslo večjo medsebojno povezanost in ljubezen. Glede na to, da se to ponavlja, najbrž nekakšen razlog za to obstaja. In vesela bodi, da ga iščeš že zdaj pri 23- tih letih!!! Nekatere se s to bolečo temo soočamo pri 40-ih.
Mogoče se od začetka preveč prilagajaš in se kažeš takšno kot te želi tvoj izbranec imeti. Mogoče res želiš takšna biti. A prava narava vseeno počasi pride na plan. In še dobro da pride, saj je dolgoročno boleče pretvarjati se, da smo nekdo drug.
Mogoče se res dovolj ne trudiš, a se mi to ne zdi ravno verjetno. V tem primeru bi bile tvoje besede drugačne. Ne bi se spraševala, kaj delaš narobe, ampak bi krivca videla nekje zunaj sebe.
Mogoče bi bilo prav, da bi za nekaj časa pustila moške pri miru in se osredotočila zgolj nase. Izberi primerne knjige, obišči kakšno delavnico, najdi si nove zanimive konjičke. In sicer z namenom da zares spoznaš sebe ter svoje tako dobre kot slabe lastnosti. Spremeni tisto, kar tebe moti ali ti otežuje stike z drugimi in tisto, kar ne prepoznaš za svoje. Za spremembo se zaljubi vase, vzljubi svojo osebnost. Nato pa jo pokaži še drugim. Ne skrivaj se za svojim izgledom in ne boj se biti to, kar si.
Če boš nekoga očarala s celotnim paketom, ga ne boš kasneje mogla razočarati. Če pa boš nekoga drugega pustila hladnega, pač ni zate. Mlada si še in ni ti treba hiteti. Naj pride ljubezen ob svojem času.
Srečno, Laura13!

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljena,

morda je problem v tem, da se nezavedno bojite te poglobljenosti in bližine, saj se tudi hitro zaljubite v drugega moškega. Kako ste pa doživljali vašega očeta in kakšen odnos je med njima z mamo?

Lep pozdrav in vse dobro;

New Report

Close