Najdi forum

Pozdravljeni!
Trenutno sem v dilemi, kaj storiti. Imam fanta, ki dela po cele dneve. Poleti si z veliko muko in pregovorjanjem vzame 2 dni časa, da greva na dopust, ampak nekam v Slovenijo, dalj ne želi hoditi.
Oba sva stara 22 let. Prihaja s kmetije in na žalost je za vsa dela zunaj sam, čeprav je pri hiši veliko ljudi. Starši ne hodijo v službo. Kmetija ni prepisana nanj in vsi ga najmanj spoštujejo, še slabše, doma vse naredi, na koncu je pa še kregan in nič vreden. Vsak vikend sem pri njemu in pomagam. Skupaj sva 3 leta. Zadnje čase pa od mene pričakuje več in več. Sem študentka in kadar imam čas skozi teden, grem delat. Sedaj mu pa niti to ni všeč. Rekel je, da namesto, da bi mu pomagala doma, grem raje delat, kjer sem plačana. Kljub temu da jim pomagam cel vikend, me nikoli ne pohvali. Vem, da zanj nikoli ne bom dovolj pridna in dovolj naredila.
Ne vem, kaj naj naredim? Delo je vedno na prvem mestu, šele nato sem na vrsti jaz. Predvsem pa me skrbi za prihodnost, ker naj bi se jaz preselila k njemu. On pa pričakuje, da mu bom po službi vsak dan pomagala, ker mu nihče drug . Kadar pa imam druge stvari in ne morem k njemu, se razjezi in se skregava. Zelo ga imam rada in vem, da ima podporo samo iz moje strani.

Prosim za nasvet.

Draga pomlad,

jaz zelo dobro poznam takšno situacijo, saj sem se pred 10 leti sama spraševala prav isto, kot se ti sedaj. In naj ti na kratko povem, da se je pri meni končalo slabo. Delo in delo in še enkrat delo pa tašča in tast, velika kmetija, vse v hribu, ogromno dela na roke prostega časa praktično nobenega.
Po rojstvu drugega otroka je nastala norišnica. Nikoli mi ni nič pomagal v gospodinjstvu, saj nisem zahtevala veliko morda le kakšne smeti odnesti je bil že velik projekt. Tečen in zmatran od dela in potem jokajoči dojenček se začel dreti na naju, naj zgineva iz sobe:((( ja TAKO se je to začelo, ko je obilica dela in je bil napet.

Pa da ne bo pomote, tudi sama sem delala, nisem lenuharila, saj sem še v službo hodila. Nikoli nič dobro narejeno, posvečal se je zgolj živaim, zvečer pa zahteval le hladni sex. Potem še taščo bolj podpiral in z njo držal. Res trpljenje ob takem človeku- hladen kot špricar. Zelo dobro ga razumem, da je bil tak saj je delal po cele dneve, da bi bil vsaj malo bolj ljubeć.

Konec zgodbe je bila ločitev in sedaj nima niti otroka čas pridet pogledat ali kam peljat.
Dekle, dobro premisli, da se ne opečeš !!! Želim ti vse dobro. Še enkrat ti rečem – DOBRO PREMISLI !!!

Preberi to: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=95&t=11100148&p=12134722&utm_source=forum&utm_campaign=title&utm_medium=search#p12130200

to: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=95&t=11100148&p=12134722&utm_source=forum&utm_campaign=title&utm_medium=search#p12134722

in to: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=10574812#p10574961

nova
Uredništvo priporoča

On očitno živi, da lahko dela. Ti pa se moraš odločiti, ali ti je tak način sprejemljiv. Vsedita se skupaj, povejta en drugemu, kako si predstavljata svoje ali pa skupno življenje in ocenita, ali lahko želje združita.
Vprašanje tudi, če njemu tak način popolnoma ustreza, mlad je še in starši na kmetih ga verjetno tudi niso znalu naučiti česa drugega, kot delat, delat in delat. Nekaj let bo rabil, da si bo znal, če sploh kdaj, tudi vzeti čas (dopust) zase, kar pomeni tudi zate, v kolikor boš z njim. Pri teh letih pa mislim, da ne moreš od nega pričakovati, da se bo kakorkoli spemenil v kratkem (s tem mislim naslednjih 5 let še zagotovo ne).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Lepo pozdravljena,

sta se kdaj pogovarjala bolj poglobljeno? O prihodnosti, glede vizije vajinega dela v prihodnosti, kje se vidita? Fant se očitno nezavedno vrti v svojem krogu. Je zelo delaven in ima moralni občutek do družine, vendar ne vidi niti sebe, zato vas sploh ne zmore videti. Verjamem, da vam je težko v takšnem položaju.

Na vašem mestu, bi se na lep način poskušala pogovoriti z njim. Kako on glede na prihodnost? Kaj bi on počel, v kolikor bi lahko in ne bi garal doma. Pa o občutkih…njegovih ob tem, vaših…Morda se bo pričel zavedati, kam drvi ta vlak. Na lep način mu lahko razložite, da razumete, da nima pomoči, ampak si je on izbral takšno pozicijo. Vi mu z veseljem pomagate, ampak morate gledati tudi na prihodnost, saj morate tudi služiti, da bosta lahko enkrat skupaj zaživela.

Lep pozdrav in vse dobro;

New Report

Close