Najdi forum

Pozdravljeni,

stara sem 43 let. Od 36. leta naprej jemljem antipsihotik, katerega stranski učinek je lahko tudi frigidnost. Od jemanja tega antipsihotika naprej ne čutim nobene želje po spolnosti več, ne morem se vzburiti, da ne govorimo o doseganju orgazma. Antipsihotik moram nujno jemati in ga ne morem zamenjati za kakšnega drugega, ker je edini, ki mi odgovarja.
Pred tem sem se normalno vzburila in tudi imela orgazme.
Kaj mi svetujete? Ali si lahko kako pomagam sama oz. skupaj s partnerjem ne da bi opustila zdravilo, ker ga moram nujno jemati.

Najlepša hvala in lep pozdrav.

To je vseeno vprašanje za tvojega psihiatra. Sta se o tem že pogovarjala?

Meni se zdi dober znak to, da te pomanjkanje želje moti. Zakaj? Ker to pomeni, da imaš moža očitno še vedno rada in si želiš, da bi bila del vajinega skupnega življenja tudi spolnost (kar sploh ne velja za vse pare). Kaj pa, če bi nekaj časa ostala samo pri nedolžnih nežnostih brez misli, da mora to peljati v seks? Možev dotik ti verjetno paše in začutiš ugodje, če te poboža, objame? Skupaj se tuširajta/kopajta, glejta TV objeta, na sprehodu se držita za roke, take stvari.

Oh, težko je v bistvu odgovarjat, ker nisi napisala, kaj od telesnosti počneta in ali skušata vseeno imeti spolne odnose, kako se ti pri tem počutiš … jaz sicer imam še kak predlog, ampak mogoče ni “politično korekten” oziroma sprejemljiv zate. Nič tudi nisi napisala, kako tvoj mož prenaša vse skupaj.

Če bi bil moj partner impotenten, bi me verjetno še najbolj od vsega prizadelo to, da se me potem ne bi hotel več niti dotikati, da ne bi bilo več niti nežnosti.

Lepo pozdravljena,

tudi mene zanima, kako sta v spolnosti funkcionirala pred jemanjem zdravil? Imata ljubeč odnos? Ali je spolnost za vas sam akt, ali pred tem vključujeta ljubkovanje? Morda potrebujeta le drugačen način ali več časa.

Lep pozdrav in vse dobro;

nova
Uredništvo priporoča

Res je najin spolni odnos temeljil bolj na samem aktu, kot na ljubkovanju in predigri. Ampak problem je ker se zdaj ne morem nikakor vzburiti in je tako odnos zelo slab.

Lepo pozdravljena,

svetujem vam, da vseeno vztrajate in poskušate kaj novega vnesti v vajino spolnost. Poskušajte razmišljati tudi o tem ali ste srečna in na katerem področju ne in kaj morate storiti da boste, saj na spolnost sproščenost zelo močno vpliva.

Se o tem s partnerjem pogovarjate?

Lep pozdrav in vse dobro;

Čawkec Sanja,
Psihiater ti tudi pove stranske učinke. Običajno so začasne težave pri spolnosti, pri moških recimo zmanjšanje erekcije… ženske pač to kar si napisala. Z časoma se vse to popravi…. Nič nisi napisala ali si pred jemanjem tabletk redno doživljala orgazme???

New Report

Close