Najdi forum

Poročena sem 30 let. Oba z možem ne kaževa svojih let. Pred 10 leti je imel mož afero s sodelavko, prekinil, menjal službo, čez 8 let sta nekako ponovno se našla. Takrat je bilo precej napeto, a sem na njegovo želo pristala na svetovanje. Po mojem mnenju neuspešno, saj se nekaj velikega ni spremenilo. Res pa je prekinil vse stike s to osebo.
Ker je v času afere bilo ogromno laži, prirejanja resnice, izgovorov – celo laganje v obraz ob direktnem vprašanju, sva si potem razjasnila, da se to naj ne bi več zgodilo. Laž sovražim bolj, kot vse drugo na svetu.
Nekako vozila skozi leta, vendar v vsem času se nikoli ni opravičil za svoje laži, dejanja. Večkrat sem ga dobila ne kakšnem prilagajanju resnice, v popolnoma banalnih zadevah. Pa vendar nisem komplicirala, nič rekla.
Do sedaj, ko sem ponovno v veliki dilemi kaj storiti. Ponovno je v igri ženska, kot da se zgodovina ponavlja, samo en akter je drugi. Telefonski pogovori (v službi ter doma). Vse bi naj bilo službene narave. Pred časom je omenil, da hodi k njemu, da ga vsi zafrkavajo, da ga rada vidi. To mi je povedal že pred meseci. Nič pretresljivega, nisem ljubosumne narave. Potem pa se je pričelo – večkrat je zvonil telefon (dal ji je privat številko). Potem ugotovim, da je to njena številka, takoj nisem vedela. In ta teden sem ga direktno vprašala, kako da toliko sodelujeta – je super, pozna vse njene družinske člane, tudi z njenim možem se pozna…Da ga je celo povabila k sebi, da bi mu nekaj pokazala (ni šel)…da med njima res nič ni, ampak da sta se ujela, ker je ona sproščena in ….v glavnem sami superlativi. OK, nič me ne bi skrbelo, če bi mi bil povedal, če mi je že pred časom govoril kako hodi k njemu ter kako ga zafrkavajo v službi o tem. Ampak ne – sedaj ko malo premlevam zadeve je sicer govoril o eni stranki včasih, ni pa povedal katera, čeprav se že tikata in sta res kot stara znanca slišati. Torej ponovno malce prikrivanja, zavajanja, povedanih pol resnic pol zamolčanega. Kot pred leti. Popolnoma isto se sedaj dogaja, samo njuni pogovori se še niso razlezli na časovno dolžino. Ampak – saj kontaktirata tudi po mailu, kadar je mož v službi. Res me boli, skrbi – a sva ponovno v stari zgodbi? Tudi takrat je trdil kako nič ni, mi lagal, nato pa šok. Sedaj isto – in res mu ne verjamem. Poznam je ne, samo z njegovih besed. Sem rekla da jo želim spoznati, če ga je tako pritegnila – ni problem, me bo peljal k njej v službo. Saj ne da bi šla, čeprav znam preceniti ljudi…. Tudi če se kaj dogaja, bi jo opozoril da pridem ter bi se lahko pretvarjala. Mož se očitno zna dobro, verjetno tudi ona, če je tako super. Postajam precej živčna, sem v stresu, saj ne vem kaj se dogaja, se bo zgodilo… Mislila sem, da sem prebolela zadeve izpred let, pa vendar – sedaj je ponovno vse v meni v kaosu. Seveda, pa ne dobim iskrene potrditve moža, da res nič ni. Tako iskren pogovor, brez prikrivanj, laži. Njo hvali, mene nikoli – sem samoumevna. Urejena ali v raztrgani trenerki – nič ne opazi, komentira. Pri njej vse vidi, komentira. Res se ne skrije (vsaj ne vedno) ko se pogovarja z njo od doma, zato slišim zven glasu, besede in…ja, želela bi, da bi se tudi z mano kdaj tako pogovarjal. Zame pa nikoli ni časa – niti v 12 urah v službi nima časa poklicati ter vprašati kako smo doma. Jaz tako ne smem klicati v službo niti na privat številko, ker ima vedno toliko dela. Ubadam se z ločitvijo – jaz mu ne morem zaupati, on nič ne naredi, da bi si to zaupanje pri meni vrnil, saj kar laže in prilagaja resnico….On se ne potrudi, sama pa ne zmorem brez pomoči. Ko že mislim da bo pogovor (katerega skoraj izsilim kdaj) pomagal, se spet vrne na stara pota laži, neresnic…kakor pač obrne, da je vedno on super najboljši ter nič kriv. Ko sem mu rekla da me je prizadel da ni povedal dejanske resnice s to žensko – ni rekel oprosti. Tak pač sem. In na vprašanje zakaj se nikoli ne opraviči sem dobila najslabši odgovor kar jih lahko slišiš – naj se opravičim s figo v žepu? Očitno mu je popolnoma vseeno zame ter moje občutke, želje… In ne, nisem kontrol frik, ne kličem ga ko gre na pijače s kolegi, ne prepovedujem mu…lahko živi svobodno, samo brez laži med nama. Pa ne zmore. Jaz pa tudi ne zmorem več z njim na tak način. Ali imam prav, ali pa res vidim strahove, a jih sploh ni?

Predlagam vam, da si malo preberete objave, ki se nanašajo in govorijo o aferah in stikih med sodelavci-sodelavkami. Žal je tukaj res ozka meja, kaj je še sprejemljivo in kje se je rodil bolj intimen odnos med njimi. Včasih pomaga in na to opozori notranji občutek, 6. čut, da pa to le ni tako nedolžno. Verjamem, da je zelo malo takšnih delovnih mest, da pa bi morala dva nonstop tičati skupaj:)….četudi je temu tako, je zelo hitro znano, ali med njima vlada še kaj več. Poskušajte navezati stik s kakšnim sodelavcem/sodelavko. Pokličite npr. centralo ali dežurne službe, v manjših podjetjih so vsi zelo “informirani”. Verjetno vam bodo z veseljem in seveda diskretno kaj namignili. Pa srečno!

Lahko so strahovi ali pa ne. Če išče okoli sex, recimo “mogoče”, je doma prikrajšan za intimo s tvoje strani? So drugi razlogi? Premalo si napisala.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________
nova
Uredništvo priporoča

Jaz vidim samo eno možno rešitev in to je ločitev. Se da zelo nazorno razbrati, da ti tale mukotrpen odnos pije energijo kot vampir in če želiš le najbolje zase in svoje zdravje, se loči ter odidi od tega lažnjivca. Morda ti bo na začetku težko, a ščasoma boš vesela, da si šla stran.

Lepo pozdravljena,

star pregovor pravi “Volk dlako menja, narave ne” in z njim se popolnoma strinjam. V kolikor vas je varal, večkrat, je tega sposoben. Poleg tega moški varajo z drugim namenom in občutki kot ženske.

Kaj pa vi čutite? Kaj iskreno želite? Pa on? Je za reševanje vajinega odnosa ali je le beg s tem, da on ni ničesar kriv…

Kako je bilo z vama prej in njegovimi preteklimi odnosi?

Najpomembnejše pa….do kod želite še iti? Kje so vaše meje? Ali boste na ta način lahko srečna?

Lep pozdrav in vse dobro;

Mi je prav žal za vas. Ali se je resnično vredno obremenjevati in tratiti vašo dragoceno energijo? Na vašem mestu bi tudi jaz s kolegicam šla ven in poskrbela, da bi se imela fajn. Kajti, nič ga ne bo spremenilo dokler vas bo lahko imel v “malem prstu”. Najbolj mi je žal, da ste pod stresom in trpite. Soočiti partnerja in njegovo sodelovko ne bi prineslo nobene spremembe, saj če čutite, da vam laže, je težko verjeti in zaupati. Da bi se spremenil, ne morem potrditi, ne zanikati. V teh 30 letih ga najbolje poznate sami. Je pa res, da ste tukaj najbolj pomembni vi in le vi veste kaj morate storiti, da boste postali ponovno celoviti. Lahko se sprijaznete in sprejmete partnerja takšnega kot je, lahko pa greste in poiščete mir v sebi in nadaljujete življenje. Do sebe je treba biti prijazen in ljubezniv in to si zaslužite. Kaj boste storili je le na vas. Vsaka sprememba je težka, ampak vredna, da najdete spet tisto pravo bistvo, ljubezen in mir.

Ravno danes mi je rekel, da greva ta teden do te ženske, da jo spoznam ter da vidim, da imata samo posloven odnos. Da bi me pomiril, ter da vidim, da sta res na prijateljskem, a vendar poslovnem nivoju. V tistem času verjetno res ne bi bilo težko igrati, je tako? Res ne vem kaj storiti – bi, ali ne bi? Oceniti človeka res znam, pa vendar mi to vseeno nekako ni všeč. Gre res za dejansko željo pokazati da ni nič, ali pa, da bi mi malce peska nasula v oči? Iti ali ne iti? Kako se obnašati, kaj reči? Me pa vseeno zanima, kako bi naju predstavil – če sploh bi…ali pa bi se naredil neumnega, pa da se sama znajdem kakor se želim? Glede na to, da znam obrniti jezik, lahko butnem kakšno, da bo vsem nerodno, čeprav na humoren način. Nimam nobenih zavor, niti me ne gane kako in kaj…samo da se izve neka resnica, dejansko stanje…

Pa saj sploh ni pomembno, kaj ima ali nima z drugimi ženskami. Njegov odnos do tebe je v vsakem primeru slab in ne odraža ljubezni.
A ko boš to žensko spoznala, bo pa kar na lepem postal ljubeč, pozoren mož?


Tvoj mož je biser med biseri. Poglej realno, če ne bi imel nič s sodelavko, se vidva o njej sploh ne bi razpravljala. Je tako? Obstaja res mnogo načinov, da ti to dokaže… Sicer pa tega ne boš ugotovila ob enkratnem in celo ZREŽIRANEM obisku. Samo smešno boš izpadla, sodelavki se bo pa imenitno zdelo, da je ona takšna “nevarnost” tvojemu zakonu. Ne nori in ne naredi tega. Če si pa frikica, prileti raje na obisk kar tako nenapovedana. Ali je ta sodelavka samska?
Zapomni si še, da prav prijateljsko se v službi ne deluje. Sploh med sodelavcem in sodelavko. Morda to v začetku je res samo tako, vendar ne ostane pri tem. V vsakem primeru zato ukrepaj, dokler je še čas.


Živjo,
lahko podaš svoje občutke?
Hlp


Živjo,
lahko podaš svoje občutke?
Hlp
[/quote]

Občutke glede česa?

Jaz bi rekel takole po vsem tem času. Sprejmi ga takega kot je, ali pa ga pusti. Tretja pot je vmesna. Večno nezadovoljstvo s tvoje strani, posledično on še bolj beži k drugim ženskam.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne samo to, da ni problem igrati v tistem času srečanja. On te je tudi pogruntal že davno, da nisi človek dejanj, pač pa se le veliko pritožuješ. Torej on je 99% prepričan, da tako ali tako sploh ne boš šla, zato ti je to opcijo tudi ponudil. Če bi bila človek dejanj, bi že davno kaj naredila zase v tem odnosu. Če ne tipa v red spravila, pa vsaj spokala stran od njega. Žal tako je, pozna te. Vsaj tako misli. Verjetno pa ne povsem do potankosti, kajti tudi ti imaš verjetno nekje mejo, ko imaš vsega zadosti. Vprašanje je le, če jo bo on presegel.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Lepo pozdravljena,

se strinjam s komentarji…po eni strani sami najbolj poznate odgovor…Torej kaj pri sebi čutite? Malo možnosti je kot sem napisala, da se človek spremeni (v kolikor je varal leta, bo najverjetneje naprej). To lahko sprejmete ali pa ne.

V kolikor želite poizvedeti za dotični odnos, dejansko resnice iz “umetnega” srečanja ne boste našla…

Pomemben pa je samo njegov odnos do vas. V kolikor se razumeta, je ljubeč, razumljiv, spoštljiv…potem bi se dobro počutila v tem odnosu…Pa se?

Lep pozdrav in vse dobro;


Lepo napisano… težava ni v tem, da se onadva razumeta (ker se ji ljubica še ni oglasila), je ljubeč (kakopak, če je poln ljubezni iz drugega izvora), razumljiv (logično, saj mora biti, da je žena pomirjena), spoštljiv? No tukaj je pa problem. Ker spoštljiv je le navidezno. Vprašanje pa se poraja tudi, kakšno ljubezen goji do svoje žene, o zvestobi raje ne bi razpravljali…
Gospa, ki bi rada rešila težave, ima po moje največjo težavo se soočiti. Ker to pomeni ukrepati. In pomeni veliko sprememb, ki jim ne upa biti kos. Kako že, ko je kocka vržena, je vržena. Poti nazaj ni. Za takšen korak je res potreben ponos. Verjetno bo tudi tokrat verjela zgodbici, verjetno tudi ne bo preverila vsa dejstva (paradigme in svoje sume), ki bi jih z lahkoto. Gospod bržkone še ni v letih (okoli 48? ugibam), tako da se ji obeta še nekaj dela na sebi in posledično na svojem zakonu (mož na sebi že dela).

Glede na pestrost tem v dotični posvetovalnici, pa seveda veliko koristnih tem na ostalih sorodnih posvetovalnicah, bi bilo v smislu nasvetov odveč še kaj dodati.

Ja, če bi njegov odnos bil takšen, kjer bi se sama počutila žensko, željeno, spoštovano …potem definitivno ne bi razmišljala o odhodu.
Edino v kar bi rekla da sem prepričana je to, da tistega pravega varanja ni, je pa očitno to nek adrenalin zanj. (verjetno se zaveda, kaj bi sledilo, če bi prestopil mejo, ki mi je še sprejemljiva). In morda, res morda, bi še ta adrenalin spregledala, če bi potem doma bilo vse zgoraj našteto.

Lepo pozdravljena,

mislim, da ste si sedaj odgovorila na vsa pomembna vprašanja. Ostaja le še…Ali si želite, da bi skupaj poskusila reševati vajin odnos/ ali je tudi on pripravljen?

Lep pozdrav;

Ja, če bi njegov odnos bil takšen, kjer bi se sama počutila žensko, željeno, spoštovano …potem definitivno ne bi razmišljala o odhodu.
Edino v kar bi rekla da sem prepričana je to, da tistega pravega varanja ni, je pa očitno to nek adrenalin zanj. (verjetno se zaveda, kaj bi sledilo, če bi prestopil mejo, ki mi je še sprejemljiva). In morda, res morda, bi še ta adrenalin spregledala, če bi potem doma bilo vse zgoraj našteto.
[/quote]
Vi imate pa res mejo pri tleh. Za vas je varanje kaj? Po tem kar ste zapisala sklepam, da samo ….
Sicer pa, kako veste, da tudi te meje ni prestopil? Omenila ste, da ga je ljubica (saj menda govorimo o ljubici vašega moža?) povabila k sebi in ni šel? Ste prepričani? Poleg tega si še mislite ne, kaj vse je mogoče med službenim časom!
Imejte se radi in srečno na vaši poti.

Pustite ga, naj gre po svoje. Se ne splača ukvarjati z njim.
Hlp

Ja, če bi njegov odnos bil takšen, kjer bi se sama počutila žensko, željeno, spoštovano …potem definitivno ne bi razmišljala o odhodu.
Edino v kar bi rekla da sem prepričana je to, da tistega pravega varanja ni, je pa očitno to nek adrenalin zanj. (verjetno se zaveda, kaj bi sledilo, če bi prestopil mejo, ki mi je še sprejemljiva). In morda, res morda, bi še ta adrenalin spregledala, če bi potem doma bilo vse zgoraj našteto.
[/quote]

Zdaj, ko vse vemo o tem, kako se vi počutite, pa eno drugo vprašanje. Kako se on ob vas?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close