Najdi forum

Iz velike ljubezni ki sem jo čutila do svojega moškega se je razvila jeza in zamera . To ni nastalo čez noč ampak skozi leta . Imela sem nezrelega in neodgovornega moškega brez empatije praktično ga ničesar ni ganilo . Ves čas je izkazoval nekakšnega nagajivega dečka . Sčasoma me je to začelo motiti . Ko sem ugotovila da pri njem ne bo sprememb na bolje in da bo takšen ostal sem ga zapustila pojavila pa ste se jeza in zamera nanj . Umes je poniknilo še spoštovanje do njega . To pa je najmanj kar sem v tej zvezi pričakovala . Jeza in bes trajata že kar lep čas zato me je začelo skrbeti da se jeza in zamera ne bo nikoli umaknila . Očitno sem predolgo požirala njegovo nezrelost in jo tolerirala v upanju da se bo spremenil . Ko pride med nama do kontakta sem večinoma neprijazna do njega in ga žalim . Otrok še nimava oziroma jih nisva imela zato se je on bolj kot ne skoraj povsem umaknil in ne prevzema nobene odgovornosti za razpad zveze . Zanima me če bo to kdaj minilo ali pa bo še potreben čas preden se sprijaznim dokončno da sem imela opravka z zgubo .

Lepo pozdravljena,

kot ste lepo opisala, so se te zamere in jeza nabirale v vas dolgo časa skozi odnos in v nekem trenutku ste se tega začela zavedati, nato vam je “odneslo pokrovko” in med vama je počilo. Enkrat, na začetku vam je bilo to celo zanimivo…Seveda se on najverjetneje te situacije niti ne zaveda pri sebi in jo doživlja kot domačo v svoji koži.

Kaj točno vas je motilo? Ste z njim o tem spregovorila? Kaj mu najbolj zamerite?

Tako kot se čustva in občutke dolgo pridobiva, se jih tudi dolgo preoblikuje…Najlažje razčistimo s pomočjo tretjega – psihoterapevta, ki gleda na odnos iz tretje perspektive. Ste morda kaj razmišljala o tovrstnem procesu?

Hvala in vse dobro;

Če se on ni spremenil, si povsem po krivici jezna nanj.
Že na začetku si vedela, kakšen je. To, da ti je bil na začetku všeč, potem pa ne več in si ga neuspešno poskušala spremeniti, je tvoj problem.
Da nisi vedela, kaj hočeš tudi.

Če bi bila poštena, bi bila jezna na sebe. Sama praviš, da si dobila to, kar je pisalo na embalaži. Zakaj bi on moral prevzeti kakršnokoli odgovornost za tvoja neizpoljnena pričakovanja?

Za svoje občutke si sama odgovorna.
Nista več skupaj, za nič vama ni potrebno skupaj skrbeti.
Ko si se odločila, da nisi del njegovega življenja, si prenehala biti pomembna.
Do njega se obnašaš žaljivo. To je zanj le še en dokaz več, da si ubrisana bolj, kot je še normalno.
Praviš, da ga ne spoštuješ. Upam, da ti je jasno, da si tudi sama ne zaslužiš njegovega spoštovanja.
Popolnoma nobenega razloga nima, da bi karkoli razčiščeval s tabo.

Če je pameten, te je odpisal in išče eno, ki obvlada vsaj bonton.

Iščeš dežurnega krivca. Za lastna dejanja nočeš prevzet odgovornosti. Če je kdo od vaju zguba, si to ti.
Prej, kot se s tem sprijazniš, prej bo minilo, če sploh kdaj.

Glej na to s svetle plati. Nisi edina. Poznam vsaj še eno takšno…

New Report

Close