Najdi forum

Potrebujem vaš nasvet, razlago. Že pred nekaj časa sem na njegovo pobudo vstopila v vezo – sicer oba samska in že nad 40+. Zaradi narave njegovega dela, ki je povezana z veliko odsotnosti, delom na terenu se ne videvava pogosto, a živimo v 21. stoletju. Tako je naneslo, da sva se želela predati tudi intimnosti, a jaz sem tukaj zakblokirala. Želja je bila obojestranska, a ko me je objemal in poljubljal, se vsemu temu nisem znala odzvati kot sem želela, kot sem pričakovala……ja in sem ga razočarala. Tudi sebe. Ne najdem razlage, kaj se je zgodilo z menoj, če sem si to želela? Zakaj sem nenadoma zablokirla, skratka z menoj ni bilo nič. Izpadla sem prava tepka. Njegova reakcija je bila temu primerna! Naj povem še, da pred tem dogodkom nisem bila intimna z moškim vsaj 6 let, in on je bil edini, ki sem mu dovolila, da me je poljubljal in se sprehajal z rokami po mojem telesu. Res ne razumem kaj se je zgodilo z menoj?

Glede na to, da se je on odzval kot tepec – če te prav razumem -, bi rekla, da je tvoje telo razmišljalo namesto tvoje glave. Očitno to ni to in se je telo uprlo temu kot pokvarjeni ribi, ki jo izbruhaš. Lahko je njegov vonj, ki ti ne ustreza … lahko je šlo prehitro, lahko si se enostavno silila, ker ti vsi govorijo, da po šestih letih je pa skrajni čas in tako naprej.
Ne mislit, da se moškim ne zgodi podobno. Ampak če imajo razumevajočo partnerko, je to mogoče prebresti. Če pa reagira kot užaljena diva, pa verjetno malo težje oziroma sploh ne. Premisli. In naj te takšen odziv lastnega telesa ne zamori, skušaj si ga razložiti.

Podobno kot strah pred novimi stvarmi. Če nekaj ne počneš dolgo časa, se ti potem zdi, kot da prvič počneš, ko se tega spet lotiš. Tudi, če si nečesa želiš, se lahko odzoveš tako, da zablokiraš. Ampak bolj pomembno pri tem se mi zdi, kaj si takrat čutila, ko sta začela z “akcijo”. Verjamem, da si si po tako dolgem času želela intime, ampak si prepričana, da ravno z njim?
Če ja, potem ti verjetno manjka več povezanosti z njim, da nimaš občutka, da si s tujcem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljeni,

Včasih lahko “zablokira o” od pretirane želje po, ne samozavesti in strahu ali pa zato,,ker ne čutimo nekoga kot partnerja, temveč kot prijatelja, brata.

Tudi jaz bi se vprašala, kaj ste pravzaprav začutila?

Lep pozdrav,

Draga punca,
Ene razlage so ti zgoraj napisali. Ni krivde pri tebi. Velikokrat podzavest človeka na nekaj opozori.
Pri tebi blokada v intimnosti. To lahko pomeni, da tvoj fant manipulira in laže. Zavestno tega nisi začutila, podzavest je pa odreagirala.
“Sem ga razočarala”
Oprosti narobe razmišljaš. On je razočaral, kajti s svojo reakcijo je vse pokazal. Okoli tega ne dvomim.

Če bi imel poštene namene, bi te objel in crkljal. Ni potrebe bilo, da morata 100% sexat, da penetrira.
Ni potrebe, razumeš. Če ni danes sex, bo pa do njega drug dan prišlo. Tako je, če te ima rad.
Če je pa pri tebi samo sex iskal je pa tako, kot se je odvilo.

To je moje mišljenje, lahko se motim, samo je majhna verjetnost.

Ker si pa punca, si želiš intime, ne razumem, pa zakaj 6 let tega ne prakticiraš. Spusti malo zavore, pričakovanja in se prepusti kakšnemu drugemu fantu in začni uživati življenje. Že tako je kratko.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Najlepša hvala vsem za odgovore. Sem jih temeljito prebrala.
Žarna – ja očitno je moje telo mislilo namesto moje glave, in tudi njegova (“fantova”) reakcija je bila kot užaljena diva.
gospa Barbara – iskreno povedano, ne vem kaj sem čutila….. od naštetih bi rekla strah

Srečko5 – imam občutek, da ste vse napisali najbolj realno in mislim, da se ne motite v svojem mišljenju. Ja je užaljeno navil surlo, kar mi še bolj potrjuje vaše mišljenje, da me je verjetno hotel samo izkoristit za sex. Pred tem sva se večkrat pogovarjala o možni vezi, kaj si želim….. in je zelo dobro vedel, da enkratni sex pri meni odpade. Ve tudi to, da je nadaljevanje odvisno od njega, da jaz za njim tekla ne bom. Kaj me je oviralo ali ovira: mogoče to, da imam globoko v podzavesti zasidrano, da bi me moški želeli zgolj za enkrat – ja vedno pomislim na to, pri tem tipu pa sem to potisnila na stran. Napačna intuicija.

Še pojasnilo za 6-letni celibat: bila sem poročena, in sem skrbela za zelo bolnega moža do njegove smrti. Izpolnila sem tisto, za kar sem se zaobljubila ob poroki: v dobrem in slabem. Moški me niso zanimali. No moj bolni mož je žal, že med pokojnimi kar nekaj časa.

Pomladni dan,
s tabo se ni nič zgodilo, rabiš samo malo časa, razumevanja in pravega partnerja. Pa ne štartaj kar takoj na resno zvezo …. štartaj raje na dobrega moškega, ob katerem ti bo lepo. Pa če se potem iz katerega koli razloga že ne izide, je to vseeno čisto drugačen občutek, kot če te nekdo samo izkorišča in vodi za nos.
Tole divo vzemi kot zelo dobro šolo.

Lepo pozdravljena,

Morda je žalovanje do prineslo k situaciji in strahu. Takrat ste sebe postavili na zadnje mesto… In seveda, v situaciji ste ravnali hrabro. Vendar vam je posledično prineslo neke vrste otopelost, ki jo morate sedaj v sebi prebuditi.

Ženske smo to vrstno bolj občutljive in tudi, ko si želimo predati ni dovolj… Poleg tega igrajo tu čustva ogromno vlogo. Ko nekoga ljubimo, se preda tudi srce in takrat se lahko predamo v celoti.

Lep pozdrav;

New Report

Close