Najdi forum

Besna kot ris, ker je tako kot je

Lep pozdrav vsem,

Rabila bom mnenje kako ravnati v moji trenutni situaciji. Torej,stara sem nekaj čez 30 let, on tudi. Ravno v pravih letih :)) Preganja me oz.moti in ni mi vseeno, da ima moj partner že dva mulca od prej. Tista njegova bivša je grozna, sicer je ne poznam ampak po pripovedovanju. On še vedno nekaj čuti do nje – nažalost. Nekako, sem ga rešila muk in ga iztrgala iz njenega objema in to mi je tudi uspelo. Planiram življenje pri njemu na veliki kmetiji. Skrbi pa me kakšno vlogo bosta imela njegova dva otroka (ali celo samo eden) od prej kar se tiče dedovanja. Koliko jima pripada- čez leta seveda. Otroka sta sedaj še v predšolskem obdobju. Enega otroka še ni priznal kljub temu, da je njegov oče in se ji tako tudi maščuje, da noče podpisati očetovstva. Ima kdo podobne izkušnje z bivšim oziroma takšno situacijo, ker me res razžira?

Kako naj se umirim/pomirim dosežem notranji mir, ki vpliva na najino vezo. On je bolj zaprtega tipa človek in ne govori kaj dosti o teh rečeh.

Jezna punca

Moj odgovor ti ne bo všeč…
To da ima tvoj partner otroka, si vedela verjetno že takoj – preden “si ga iztrgala iz objema bivše” -hahahahaha – oprosti, ampak tale stavek je “zmagovalen”.

Otroci ne bodo kar izginili oz. kakšen človek pa bi bil, če se ne bi ukvarjal s svojimi otroci???
Sem starejša kot ti, brez otrok (jih ne želim), ampak nikoli ne bi mogla spoštovati človeka, ki pozabi na svoje otroke, na svoj naraščaj.
In to da tebe sedaj skrbi dedovanje pove o tebi več, kot bi verjetno želela!
To da si besna, sploh ne morem doumeti! Predvidevam da imaš kako motnjo oz. nisi psihično stabilna. Pokukaj še na kak drug forum tukaj….

Ok greva po vrsti:

Imas fanta, ki do svoje bivse se nekaj cuti.
Od dveh otrok enega noce priznati menda zanalasc, ker se s tem mascuje bivsi.
Zelis se preselit k njemu na kmetijo, ker?

Zakaj bi si zelela moskega, ki preko otrok kaznuje svojo bivso? PREKO OTROK!! Ki nista ne kriva me dolzna. Ki bosta pokasirala celo sranje od starsev in od njunih partnerjev.

Ga imas rada? Let him free.

Naj si uredi podstresje glede bivse in zacne skrbet za otroke kot se spodobi za odraslega moskega.

Izogibaj se debatam o njegovi bivsi. Ustvarila si si sliko o njej izkljucno prek njegovih besed, ki so izgovorjene v afektu. To ni realno.

V tej zgodbi si ti samo kmet, ki gre lahko samo v prvi potezi za dve polji naprej, potem pa samo 1 naprej ali 1 nazaj. V tej drami ne bos nikoli kraljica ali skakac.

Trenutno si jezna in se ti zdi situacija nepostena, saj tudi je, ampak najbolj nefer je do otrok. Kaj imata otroka od jeznega oceta in mame? Mogoce te jezi, ker nenehno poudarjam otroka, ampak onadva sta odvisna od vas odraslih, vi pa s svojo pametjo in odlocitvami gradite njuno bodocnost.

nova
Uredništvo priporoča

Nagajanje bivši je za moje pojme nezrelo. Verjetno boš deležna enake obravnave, ko bosta šla narazen.
Sprijazni se. Bivša in njuni otroci bodo ostali v njegovem življenju. Bolj, kot si bosta z bivšo nagajala, večji vpliv bo vse skupaj imelo tudi na vaju.

Bojim se, da te moti napačna stvar. Glede na napisano, je tvoj trenutni partner s svojo “prtljago” zate samo nujno zlo.
Pozabi na pogovor. S kmetijo se ne da pogovarjat.

Če ne moreš sprejeti njegovih otrok in te skrbi samo dedovanje, bo najbolje za vse, da se umakneš in ostaneš sama.
Samo na ta način ti ne bo potrebno ničesar z nikomer deliti.

Po prebranem sodeč, nisem čist prepričan, da je njegova bivša bila tako zelo grozna. Zgleda, kot da si je nakopal še enega hujšega “vraga” na pleča. Samo kot v premislek avtorici. O podrobnostih pa bodo drugi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A se ti sploh zavedaš, kako močna čustva ima tvoj tip še do bivše? Bi rekla, da desetkrat močnejša kot do tebe. Beži, kar te nesejo noge, od tipov, ki se ne razumejo z bivšo, sploh če imajo otroke. To je najslabše možno izhodišče, ker njun odnos ni niti slučajno še pošlihtan in v glavi niti približno še ni razčistil.
To, da ne prizna očetovstva, je pa najbolj podlo možno dejanje na svetu. In pazi, ne samo, da je urejanje očetovstva možno celo še po smrti, ampak ga bo mama lahko tožila za stroške za otroka, ki so nastali v teh letih, in to bo lahko kar visok znesek. Ki ga boš posredno poravnavala tudi ti.
Seveda je bivša nemogoča. Kako lahko ob vsem tem pričakuješ, da bo kaj lepega povedal o njej? Zelo velika možnost je, da je ženska čisto normalna in da je tisti, ki je nemogoč, on. Malo se pozanimaj.

Jaz se takega tipa ne bi dotaknila s palico, pa bi bil lahko sam Robert Redford v mladih letih in milijonar.

Glede dedovanja: kmetija verjetno še ni njegova. Torej mora najprej postati njegova, da bo kaj dedovati po njem. Drugače pa je partnerka/žena enakopraven dedič otrokom.
Joj, da prostovoljno rineš v pekel … ne morem razumet.

Mislim to da si vprašala kako bo z dediščino njegovih otrok…..a si normalna? A bi ti vse pograbila?

Point je, da ne znaš uživat v temu kar imaš. Iščeš tipa, ki bo imel do pikice natančno to, kar si si zamislila v svoji “otročji” glavici. Življenje pa gre mimo in teče… Obrni se vase. Če želiš kmetijo si jo zasluži. Sama ustvari kar želiš in ne glej drugim pod prste. Partnerstvo je zgolj nadgradnja dveh samostojnih osebnosti.

Odrasel pogovor o prihodbosti morebitnega skupnega otroka pa je seveda na mestu. Če ga bi npr. vzgojila v dovolj samozavestno osebnost, lahko postane odvetnik, zdravnik, karkoli in zasluži premoženje večje od trenutne kmetije. Ampak tega si seveda ne upaš in zato raje “buzeriraš” druge. 🙂

Naj vsem skupaj odgovorim lepo po vrsti, gre za izletniško kmetijo, ki prinaša kar lep dobiček. Da je bivša bila res nesposobna je čisto logično, saj ni imela pojma o jezikih- še angleško ni znala in sprejeti angleških turistov, tako, da o tem sploh ne bi razglabljala.

In seveda ker sem pač tako opisala mojo življnjsko izkušnjo, ste me skoraj razrgali, ker me pač to žuli. Ker mislim na tej izletniški kmetiji tudi resno začet in vlagat, ker imam pač ambicije in znanje me je zanimalo kako bi bilo v primeru dedovanja- ker bom sama tudi veliko vložila v to i. kmetijo- govorim o neki “tržni niši”, ki zaenkrat še ni razvita v Sloveniji. Tko, da negativne kometarje prosim kar preskočite !!!! Odgovarjajte prosim samo na tisto, kar sprašujem !!

Katastrofa. Razbila si družino, vedela si, da ima dva otroka, niti k njemu se še nisi preselila, pa te zanima, kaksne pravice imata NJEGOVA otroka? Na tvojem mestu bi me bilo sram, da sploh živim.

No pretiravat ni treba. Družino razbijeta vedno tista dva, ki jo ustvarjata oziroma želita ustvarit. Vsi ostali so opazovalci in le ona dva odločata, koliko se neka tretja oseba lahko vplete v to družino.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Tip z otroki od prej, grozna bivša, očetovstvo, dedovanje, življenje pri partnerju na kmetiji. Kar v redu, samo taščo si izpustila. Pa komuniste.

Jaz v tako neprimerni situaciji, ki jo imas s partnerjem nikakor ne bi vlagala nic v nekaj, kar sploh ni moje in kat ni ziher, da se bo obneslo (tvoj odnos s partnerjem).

Razumem, da imas ideje, kako sfurat nek biznis, ampak ne zaleti se, sploh ker to terja nek financni zalogaj. Stvari v tej zgodbi NISO JASNE in tveganje, da gre kaj po zlu, je preveliko.

Pocakaj raje, da se stvari izkristalizirajo.

Laicno ti svetujem, da se posvetujes s kakim odvetnikom glede svojega vlozka v ta projekt. To je vse, kar ti zdajle lahko svetujem. Upam, da se bos pravilno odlocila. Srecno.

Če vzamemo ‘brojčano’ dovolj vas je za zemljostrugare. 🙂

Ko bosta živela v zunajzakonski skupnosti, boš enakovredna dedinja z otrokoma. Torej vsaj tretjino bi dedovali.
Kar se tiče vlaganja: ti bi zaupala tipu, ki taji svojega lastnega otroka, lastno kri? Ko bo treba zatajiti tebe in tvoja vlaganja v njegovo premoženje (če je sploh že njegovo), verjemi, da ne bo niti trenil z očmi. Sem prepričana, da je po tem, kar si napisala o njem, sposoben zakuhati pekel na zemlji.

Torej vsaj tretjino bi dedovali.*

Tipkarska napaka, vsak tretjino.

odnos z otroci in delno z bivšo, ti lahko vse pove o njem. Odvisno pa je od tebe kolko boš vložla v to sebe, da boš razumela. S tem vidiš kakšen bi/bo do tvoje družine ( vajine ) , kako reagira pod pritiskom – bivša … ipd.
Druga stvar pa, dedovanje … res ?
Muči te, kako bi naj otroka dedovala kmetijo – muči te , da ju ima, al te muči materialno kdo bo to dobil ? – sploh preveč za razmišljat. … ( plus tega, da sta še otroka tako majhna ???? ) Polek vse te negotovosti, pa bi se rada preselila k njemu … – Vse dobro!

Če je kmetija zaščitena, deduje samo eden. Če te samo to zanima.
Sicer pa, če je pameten, po njem ne bo kaj dedovati. Bo že vse prej uredil.

Si ziher, da ga boš preživela?

Zakaj si besna ?

Ne izsiljuj odgovorov, ki jih hočeš brat.
Brez povratnih informacij neobremenjenih opazovalcev ni upanja, da bi se kdaj spremenila.
Brala boš nerealne odgovore in še naprej živela v svojem balončku.

Dedovali boste 1/3 njegovega deleža v skupnosti pridobljenega premoženja.
Z njegovim premoženjem, ki ga je imel od prej, lahko dela kar hoče.
Pomisli na to, ko boš izbirala gobe za v juho.

Nikakor ne razumem tvoje skrbi glede dedovanja.
Nameravate živeti kot družina, ali nameravaš njegova otroka zapret v štalo?

Sam nisem vedel, kako bi se obnašal v situaciji, če bi moja ljubezen imela otroka od prej.
Zdaj vem.
Ko sem bil prvič pri njej doma, je malo po mojem prihodu pozvonilo.
Skozi vrata je prišel cca 6 letni fantek, ki ga pred tem ni nikoli omenila.
V tistih nekaj trenutkih, preden sem mu dal roko in naju je predstavila, mi je postalo jasno, da je možen samo en razplet. Rad imam oba.
Žal mi je bilo, da nimam pri sebi kakšne sladkarije. Skrbelo me je, kako me bo sprejel.
Niti pod razno nisem razmišljal o dedovanju.

Potegavščina je uspela. Spoznal sem njenega nečaka.

Sam bi se na mestu tvojega partnerja počutil prevaranega in oguljufanega, če bi zvedel za tole.
Mislim, da bo bolje, če postaneta in ostaneta samo poslovna partnerja.

New Report

Close