Najdi forum

Finančne težave punce, kako reagirati

Pozdravljeni,

torej imam problem v moji zvezi, ki se z vsakim dnem zdi večji problem.

Sedem mesecev sem v vezi z mojo punco, od tega zadnje 3 mesece živiva skupaj, v najemniškem stanovanju. Punca ima 31 let, jaz pa 28.Težava je naslednja:

Punca je zadnje 3 mesece brezposlna, sam zaslužim zelo solidno. Vedno sem jo podpiral finančno tako, da sem odkar je brezposla, plačeval najemnino in v veliki večini hrano. Vse obiske restavracij in podobno plačam jaz. Torej sam smatram, da ji dovolj pomagam, glede nato da nisva poročena in da sva skupaj sorazmerno malo časa.

Pred kratkim sem punci omenil, naj sprejme ponujeno delo v nekem podjetju, pa čeprav pogoji dela niso idealni, sledil je izbruh jeze, češ da sem slab partner, ker “teram” svojo punco da dela v takih pogojih in da ona išče nekoga, ki bo znal poskrbeti za njo, ter da pričakuje da njen moški skrbi za njo. Prav tako mi je očitala, da ne cenim dovolj njene podpore in da je pričakovala nagrado za njeno podporo, ko sem bil sam bolan, ne pa da jo pošljem naj gre v službo. Očita mi prav tako, da sem izjemno “ohrn” torej nekdo ki vidi samo denar in samo varčuje.

Naslednji dan me je prosila za posojilo v višini parih 100 evrov, kar me je prepričalo da pišem tu in da dobim kakšen nasvet.

Da skrajšam zgodbo, imam občutek, da je vse na meni in čutim ogromen pritisk, ker je popolnoma postala odvisna od mene, bojim se kaj bi bilo, če bi se določil da jo pustim, ker si enostavno ne želim partnerice, ki je popolnoma odvisna finančno od mene, saj sem mlad in moram še vse zgraditi(kariero,denar,stanovanje…) in v teh letih želim varčevati.

Po drugi strani pa vem da dejansko nima več denarja in da so potrebni ukrepi, vseeno ima ponujeno službo in v preteklosti sem ji vedno pomagal in te njeni očitki in jeza na mene so mi enostavno kaplja čez rok, zato se sprašujem ali ima smisel nadaljevati to zvezo in kako reagirati.

Prosim za konkretno pomoč in nasvet!

Hvala.

Na prvo žogo: navlekel si si razvajeno leno princeso, za katero ne boš nikoli dovolj dober, bogat in radodaren. Zbeži, dokler lahko.

Okej, gremo po vrsti. V vezi si 7 mesecev, od tega 3 mesece zivita skup. Punca je izgubila sluzbo tocno takrat, ko sta se preselila skup. Si to vedel ali te je presenetilo?

Tezave v vezi glede financ, zdi se mi pravsnji cas za pogovor, kjer se bo pokazalo, ali mislita resno ali sta sla prehitro v vezo in nista pripravljena delat in se skupaj razvijat. Dejstvo je, da so vajina pricakovanja glede denarja in pricakovanj v odnosu razlicne. Samo po sebi to ni nic narobe, samo vec se bosta morala pogovarjat.

Cas je, da ji poves, kako tu vidis skupno zivljenje in pomoc drug drugemu. Pravis da imas dokaj solidno placo, s katero vi verjetno lahko prezivljal tudi punco, ampak noces. Razumljivo, zelis da sta enakovredna in da se oba trudita.

Dajta se pomenit, v kolikem casu naj si punca najde sluzbo oz.ji povej, kako dolgo lahko se ti prispevas za njen delez. Izguba sluzbe je stresna rec, je pa drugace, ali clovek isce sluzbo ali je malce len in mu je vsaka sluzba pod castjo. Povej ji, kako si ti predstavljas skupno zivljenje, povej ji svoje zelje, pricakovanja (da si zelis varcevati, si kaj ustvariti itd.) in da zelis, da tudi ona prispeva svoj delez, ceprav bo recimo manjsi.

Dogovorita se, kako bo s placevanjem v bodoce. Ali je na zavodu in dobiva podporo? Od tega lahko tudi nekaj prispeva za hrano. Ce e je prosila za vecji znesek denarja- je povedala, za kaj ga rabi?

Zdi se mi, da ji je samoumevno, da bos ti dal denar, ker ga pac imas. Tuki bos moral nastopiti odlocno ne glede na njene obtozbe glede “ohrnosti” in ji povedati, da zelis da sta cimbolj enakovredna. Njena predstava o skupnem bivanju in vezi je ocitno taka, da imata va skupen denar in se trosi, dokler je. Skupaj sta premalo casa, da bi znal povedat, kaksna je ona po osebnosti, kaksne vrednote ima in koliko je zaupanja vredna. Verjetno je ta financna zagata predrla milni mehurcek zaljubljenostfi in je tako zdaj cas, da se pogleda, ali so zametki za resno zvezi ali ne.

Kar se tice najema. Bi se ti v vsakem primeru selil ali bi ostal tam, kjer si bil pred 3 meseci?

Pogovarjajta se, vztrajaj pri spostljivem nacinu, odprtem, brez obtozevanja. Ce ne bo slo in ce bos videl, da punca nikakor ne sprejema odgovornosti za svoj polozaj na svoja ramena, bos pac z njo zakljucil.

Vse dobro vama zelim.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za dosedanje odgvore, da naredim neki update, danes sem izvedel da je krila nekega prejšnjega fanta,se pravi zamolčala vezo z nekom pred menoj, na njenem računalniku sem našel tudi sliko kako se sexa z temnopoltim fantom.

Pred tem je zatrjevala da mi je povedala vse o bivših in da nikoli ni imela sexa brez da cloveka pozna in da vsaj malo pokaže zanimajo za njo,

Se pravi tudi tu je lagal, ni mi jasno zakaj mi tega odkrito ni povedala, saj sem jo večkrat vprašal, saj želim vedet za pretklost moje punce.

Lp

Sam da ne bi kakih otrok naredu.

Prvo ji lepo postav mejo pa tud če se skregata pa poglej kako bo naprej. Če ne bo zagorelo zdaj bo pa čez 10 let le da bo takrat bolelo 100 na uro. Zdaj je še zadnji čas da premisliš oz. da oreveriš ali sta sploh za skup.

verjemi nisi edini. imel 10 let žensko. starši in oni so me dobesedno izkoriščali. predlagam ti na kratko takojšnje prekinitve razmerja, je pa res da pameti ni ko je srce vmes tako da ne naredi napake kakor jaz. sem izgubil 10 let življenja in najlepša leta.


Poglej si na Google-u/YT-u: woman hit wall
Recimo če upoštevam 7 mesečni parameter, si bil ti star 27, ona pa 30, ko sta začela… ti si pobral “post-wall” pupo kar je ravno tisto kar se ne sme.


Google/YT:
woman cock carousel

Samo bejži stran, pa MGTOW pojem razišči. Kako Esther Vilar (Manipulated Man) preberi.

Samo stran od takih bab….kjerkoli ima težave na finančnem področju in noče na tem področju nič narest, te bo potopila kot ladjo! Še prejt ti bo kakega otroka podtaknila, da te bo nase priklenila.

Vem iz lastnih izkušenj, ko je bila bivša tako v glavo zmešana, da si je skoz posojala od vsakega, zapravljala še bolj in vsak mesec so trkali rubežniki. Finančno učenje ne pomaga, ker starega konja ne moreš prevzgojit! STRAN!

Najdi si drugo mlajšo, starejše samske čez 30 ali z otrokom so ponavadi pokvarjeno roba, ker drugače bi bila že zasedena.

Joj fant, samo pobegni od nje. Bolje da si sam kot s tako. Res ni vredno. Pa prepričaj se prej kako nekdo živi, namesto da tako hitro rineš v to. Dobronameren nasvet.

Lahko ti povem le, da imaš prekleto veliko potrpljenja, ko poslušaš njene kritike, prevsem glede na to, kaj vse ji nudiš. Upam celo reči, da si šel čez mejo, ki je tebi dopustna, saj je vidno, da te duši. Torej to ni ok. Nič ni narobe, če želiš popolnoma v vsem poskrbeti za svojo žensko, če te to izpolnjuje, veseli. Ampak tebe ne. Torej je čas, da ukrepaš. Nastopi bolj odločno, lahko tudi na miren način, vendar odločno. Povej ji svoja prepričanja in svoje meje in od njih ne odstopaj. Če ne najdeta skupne poti, je zadeva jasna. Ne rabiš biti nikogaršnji rešitelj, zunaj so punce, ki so veliko bolj samostojne, vprašanje je le, če se boš z njimi počutil dovolj sposobnega. Hočem povedat, da s tole se nisi zapletel kar tako, nekaj na njej te je privlačilo, pa to ni samo videz.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Aja, kaj pa ce je zenska zavestno samska, ker je sla iz disfunkcionalne zveze in je rajsi sama kot v slabi zvezi? Tak pristop, da se samske zenske (in moske) mece v kos slabe robe ko dosezejo neko starost, je totalno zgresen in iskalcem takoj zveze roke in ji spravi v kot.

Kot da se zivljenje neha po 30.tem! Marsikaj se se da spremenit, clovek nenehno raste in presega svoje slabosti. Ce to res zeli.

Ravno to siljenje ljudi, da si ustvarijo druzine/kariero do 30. leta, je ovcereja. Neka kvazi druzbena pricakovanja.

Jaz v tej zgodbi vidim vse razloge da jo nabrcaš (mislim da je jasno da ne dobesedno) ali pa brezkompromisno razjasniš določene stvari:
– brezposelna in si ne prizadeva urediti svojega statusa, čeprav naj bi pri svojih letih bila že zrela oseba
– izsiljuje in ima pri tem še argumente najstnikov ki jim je puberteta malo premočno usekala
– ne samo da ti skriva preteklost, očitno ti tudi sedaj prikriva kontakte z bivšimi partnerji
– ne upošteva tvojih želj (varčevanje in gradnja prihodnosti)

Kaj še čakaš?

Aja, kaj pa ce je zenska zavestno samska, ker je sla iz disfunkcionalne zveze in je rajsi sama kot v slabi zvezi? Tak pristop, da se samske zenske (in moske) mece v kos slabe robe ko dosezejo neko starost, je totalno zgresen in iskalcem takoj zveze roke in ji spravi v kot.[/quote]

Pomoje je hotel reči 30+ ženske, ki še nikoli niso bile v zvezi.

Ne vem kaj sploh delaš s tri leta starejšo, od teh po 30. letu je za bežati. Vse imajo neke travme iz preteklosti in svoje račune v odnosu. Pusti jo in si najdi eno okoli 20 in ne boš imel nobenih problemov.

Zivjo

Vsak ma neko izkusnjo in nek nasvet.

Z zgornjimi se kr strinjam.
Dobil si tako ki nic ne more trosila pa bi.
Temu se rece vsa odgovornost na tebi..ja imas 2 moznosti…al se zresne in vidis ucink ce ucinka ni sam teraj…
Nic od tega ni lahko…zamisli se da imas z njo otroka…se to nate pade..in se ne mores losat…ni lahka situacija…
Resit se pa da. Pogovor… karte na mizo…zastavit cilje..naj sama predlaga razumne roke…pa bos videl kok energije bo vlozila v to…verjemi dejanjem ne besedam razocarane gospodicne….
Ker ce ne bo slo bos ti razocaran tko al pa tko…pa bos mel lekcijo in bos potem ok…ce bo pa slo bosta pa oba vesela…pomagaj ji pri iskanju dela in priloznosti..ne pri posojanju dajanju denarja…v nerazumnih stevilkah…in kakor razlagas da so zraven se laži…ja kr veselo na delo.
Pa vse dobro…obema.

Wow vitez. Posploševanje much?

V vitezevem zapisu je zaslediti nekaj posploševanja, toda ni daleč od resnice. Že pred tem je solatkox kar realno napisal. Ženske in tipi, ki so zaradi takih in drugačnih težav prvega fanta oz. dekle našli po 20. letu (ali celo nikoli) ter samohranilke, so največkrat pokvarjena roba. Ne govorim na pamet, vem za kar nekaj primerov:
– leto mlajši vrstnik. Prvi poljub je doživel pri 22., pa še to ker ga je takrat neka 16-letnica prva poljubila. Zatem je našel neko drugo dekle za katero pravi, da je zapravila 2 leti njegovega življenja. Že vsaj od januarja 2015 neuspešno išče dekle. Star je 31 let in v zadnjih 4 mesecih je pokasiral okoli 8 zavrnitev. Nestanoviten pri dekletih, npr. je v stiku z enim dekletom in čim pride druga, takoj “preklopi” nanjo da ima več želez v ognju. Toda dober kovač nikoli ne kuje več izdelkov naenkrat, tako se tudi one potem vse ohladijo in pri vseh izvisi
– 35-letnica, ki za svojo nesrečo krivi starše. Že to, da pri teh letih ni sposobna prevzemati odgovornost za svoje življenje, pa da na FB objavlja komentarje na nivoju 13-letnic… Sicer vizualno ni napačna, tudi ko sem navezal stik z njo preko dopisovanja, se mi je njeno pisanje zdelo na mestu. Zatem mi je pa zaupala svoj gmail in sem šel preverit brez, da bi ji sploh poslal mail. Ko sem videl kdo se skriva na drugi strani, ji nisem odpisal
– 40-letnica, ki ji je socialno skrbstvo odzvelo otroka. Je treba še kaj reči? Da ne omenjam, da ji je “bad” iti v mesto s šolskim avtobusom ker se ji zdi, da jo vsi osnovnošolci gor opravljajo. Pa veliko da na “Kaj bodo pa sosedi rekli?” Paranoja in falirane razmere doma much?
– tedaj 29-letnica, še nikoli imela fanta. Se zmeniva za srečanje in pridem na dogovorjen kraj. Med čakanjem dobim sms, da me čaka drugje. Pridem tja, tam nikogar. Kličem – nič. Pošljem sms – nič. Kasneje mi je poslala sms, da je morala iti na pogreb. Še zatem pa da me je čakala, toda me po njenem ni bilo. V njeni glavi manjka nekaj kolesc much?

Ok, saj vsi izhajamo iz osebnih izkušenj in če imaš takšnih negativnih veliko.. hitro nastane tak predsodek. Tvoje alineje vsebujejo precej ekstremov. Takšnih žensk jaz ne poznam niti se ne gibljem v taki družbi. Zanimivo mi je brat še moške izkušnje.
Zato ker sem pri svojih 36ih letih samska, se pa ne smatram za damaged goods. 🙂
Glede na napisano vidim, da sem kar ok. :))

V vitezevem zapisu je zaslediti nekaj posploševanja, toda ni daleč od resnice. Že pred tem je solatkox kar realno napisal. Ženske in tipi, ki so zaradi takih in drugačnih težav prvega fanta oz. dekle našli po 20. letu (ali celo nikoli) ter samohranilke, so največkrat pokvarjena roba. Ne govorim na pamet, vem za kar nekaj primerov:
– leto mlajši vrstnik. Prvi poljub je doživel pri 22., pa še to ker ga je takrat neka 16-letnica prva poljubila. Zatem je našel neko drugo dekle za katero pravi, da je zapravila 2 leti njegovega življenja. Že vsaj od januarja 2015 neuspešno išče dekle. Star je 31 let in v zadnjih 4 mesecih je pokasiral okoli 8 zavrnitev. Nestanoviten pri dekletih, npr. je v stiku z enim dekletom in čim pride druga, takoj “preklopi” nanjo da ima več želez v ognju. Toda dober kovač nikoli ne kuje več izdelkov naenkrat, tako se tudi one potem vse ohladijo in pri vseh izvisi
– 35-letnica, ki za svojo nesrečo krivi starše. Že to, da pri teh letih ni sposobna prevzemati odgovornost za svoje življenje, pa da na FB objavlja komentarje na nivoju 13-letnic… Sicer vizualno ni napačna, tudi ko sem navezal stik z njo preko dopisovanja, se mi je njeno pisanje zdelo na mestu. Zatem mi je pa zaupala svoj gmail in sem šel preverit brez, da bi ji sploh poslal mail. Ko sem videl kdo se skriva na drugi strani, ji nisem odpisal
– 40-letnica, ki ji je socialno skrbstvo odzvelo otroka. Je treba še kaj reči? Da ne omenjam, da ji je “bad” iti v mesto s šolskim avtobusom ker se ji zdi, da jo vsi osnovnošolci gor opravljajo. Pa veliko da na “Kaj bodo pa sosedi rekli?” Paranoja in falirane razmere doma much?
– tedaj 29-letnica, še nikoli imela fanta. Se zmeniva za srečanje in pridem na dogovorjen kraj. Med čakanjem dobim sms, da me čaka drugje. Pridem tja, tam nikogar. Kličem – nič. Pošljem sms – nič. Kasneje mi je poslala sms, da je morala iti na pogreb. Še zatem pa da me je čakala, toda me po njenem ni bilo. V njeni glavi manjka nekaj kolesc much?
[/quote]

A veš kdo je tudi nekaj, na koncu česar bi lahko napisal much? Ti. Da se še po dolgih letih ukvarjaš s temi primeri in jih opisuješ ob vsaki priliki, pa vsi niti tvoji niso. Ne vem, po kakšnem ključu ti je uspelo spoznati ali slišati za toliko mejnih primerov, očitno prav načrtno iščeš najbolj nenavadne variante.

Ja, v Sloveniji obstajajo starši, ki jim je CSD odvzel otroke, ne moreš pa zdaj tega posploševati na vse slovenske starše, ker so zelo verjetno vseh možnih starostih, od 20 do 50. In seveda je med populacijo tudi toliko in toliko psihiatričnih bolnikov, in spet, starostni razpon je tukaj še večji, in spet, ne moreš zdaj tega posplošiti na vse samske ženske ali vse samske moške. Jaz poznam nekoga, ki redno zahaja na psihiatrijo že dve desetletji, ko je začel, je bil star okoli 35, je poročen, torej so vsi moški od 35 do 55 psihiatrični bolniki z “manjka nekaj kolesc much”.
Neverjeten si.

Ženska je lena, razvajena, brez osnovnega bontona in občutka za sočloveka, očitno totalen narcis in vase zaverovana, meni se ob takih izjavah prižgejo vsi alarmi in avtorju bi se po mojem morali tudi. Ampak to nima nobene zveze z njenimi leti in dosedanjimi zvezami. Še veliko več takih princesk je čisto lepo uspešno pospravljenih v zakonih s pridnimi moškimi, samo da o njih pišejo ljudje v drugih temah in na drugih forumih.
Ti bi pa tudi moral počasi dat popravit svoj kompas, očitno tudi njemu manjka nekaj kolesc much.

Punca je bolj brihtna od tebe, se zaveda svojih vrlin in bo našla situiarenega sponzorja, ki pa neboš ti… nevem kaj ti gre v nos? Ve kaj želi od življenja…. če bi bil njen pravi, bi ji dal denar, ne da bi jo obsojal na javnem forumu. Pusti jo živet, in čimprej ji naredi uslugo in izgini z njenega življenja, lepo prosim, ne uničuj ji dnevov, ker ne more najt pravega tipa dokler si poleg nje….

New Report

Close