Najdi forum

10 let zveze brez prave spolnosti, prosim za nasvet

Nisva več v tako rosnih letih, kot sva bila ob začetku zveze. S spolnim odnosom (govorim o vaginalnem odnosu) sva poskusila enkrat, pa drugič pa tretjič. Sploh ni uspelo boleti, ker sem se enostavno zaprla. Vso življenje sem poslušala, da nima smisla hiteti (ker lahko ostane samo boleč spomin) in da se bo zgodilo, ko bo za to prišel pravi. In potem je prišel, jaz pa obstala v krču preplašenosti. Minevajo leta, midva pa tudi poskusiva ne več. Naučila (osvojila) sem se načinov zadovoljevanja, ki delno odtehtajo “pravi” spolni odnos, ampak v sebi umiram.

Prav tako vsako leto znova ZOJI odpošiljam kuverto z obrazložitvijo, zakaj ne grem oddati brisa ginekologu in sploh ne vem več kaj naj storim s seboj. Čisto preveč sram me je pri skoraj 30ih razlagati ginekologu o teh stvareh, še bolj pa sesti na tisto zadevo, ki noge raztegne vsaksebi in pustiti, da petlja tam notri… Tudi tamponov iz istega razloga ne uporabljam, krč me enostavno “zapre”.. Prišla bom v leta, ko bi si želela ustvariti družino, a midva se sploh še nisva vdala spolnosti.

Poskusila sva čisto vse načine od masaž, igric, opitosti, pa ne gre in ne gre. Sva pa drug drugemu prva spolna partnerja, zato sva že čisto obupana, če sva res totalno nesposobna in halo, to naj bi bilo nekaj čisto človeškega?

Berem zapis za seboj, pa me je sram. Zgleda kot zapis 15-letnice. Ampak mene to res uničuje od notri. 🙁

Nima smisla, da vas je sram. Ljudje smo si različni in imamo najrazličnejše težave. Kadar vse ostalo odpove, je vendarle čas za posvet s strokovnjakom. Strokovnjak je tisti, ki se je s podobnimi zadevami že večkrat srečal, se za to usposabljal in ima izkušnje s tem kaj v nekaterih primerih deluje in kaj ne, pa tudi kaj vse lahko vpliva na takšno stanje.
Priporočam vam, da svoje vprašanje zastavite na forumih Partnerska in družinska posvetovalnica in Psihoterapija, morda tudi ABC ginekoligije in porodništva. Če vam ne bodo znali primerno svetovati, pa bodo vsaj vedeli na koga točno se obrnite.
Očitno je čas za čakanje potekel in je prišel čas za začetek aktivnega reševanja težav. Splača se vama potruditi. Želim vama veliko uspeha!

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

Definitivno priporočam obisk ginekologa lahko gre tudi za zdravstvene težave.

nova
Uredništvo priporoča

Pa partner? Te on sploh spolno privlači, te navlaži, si zaželiš spolnosti z njim ali želiš to opraviti, ker pač to tudi drugi počnejo oziroma ker bi se spodobilo do njega?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Privlači me od nekdaj in še vedno, vzburi me in želim si intime, ampak, ko pa pomislim na sam akt spolnosti, začnem vse mišice vleči skupaj in križati noge in jih stiskati tesno eno k drugi. 🙁

Pozdravljena!

Popolnoma sem se prepoznala v tvojem opisu! Pri meni je bilo enako. Veckrat sem poskusala s spolnimi odnosi z razlicnimi moskimi, vendar je rezultat vsakic bil isti. Popolnoma sem se zaprla in penetracija ni bila mogoca. Veliko sem se prejokala in obupovala sama nad sabo, se imela za cudakinjo. Prislo je tako dalec, da nisem zelela vec poskusat in sem bila dolga leta sama. Nekako od svojega 20-ega leta pa vse do sedaj ko imam 29 let. Vmes sem delala na sebi in iskala razloge zakaj je tako. Ugotovila sem, da sem imela v otrostvu izkusnjo oz. spolno zlorabo, ki sem jo potisnila globoko v podzavest. Pa sem si rekla, da tako pac je in, da nikoli ne bom mogla imeti spolnih odnosov.

Pred enim letom pa sem spoznala moskega, ki je bil z mano potrpezljiv in razumevajoc in z njim sem se koncno lahko “odprla”. Seveda se vedno ne gre tako gladko kot bi naj slo, vendar intenzivno delava na tem, da bo slo;)

Svetujem ti, da ne obupaj. Ce ne gre drugace poisci strokovno pomoc, se poglobi vase, prav tako pa le odidi na pregled h ginekologu in se posvetuj tudi z njim.

Na žalost sta oba neizkušena in nista znala reševati tega problema. S časom se to samo stopnuje. Večina je razlog neiskrenost in strah pred odprtostjo do partnerja.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Ne bodi tako naiven.. On je izkušnje vsekakor nabiral drugje. Normalen moški s testosteronom vsekakor ne bi bil zmožen čakati 10 let..No, mogoče je pa gej..

New Report

Close