Najdi forum

Pozdravljeni.

S fantom sva skupaj 8 let.. Vmes sva se razzšla za leto in pol, saj je najina veza začela škripati na vseh nivojih..On je bil cel razočaran nad svojimi uspehi in je veliko pil, jaz sem bila letom nedorasla in sem vse ksupaj dopšuščala..Vsak teden me je metal iz stanovanja, ker je vedel da nimam kam it, sabotiral je vsako mojo novo sluzbo..nato jo je še sam izgubil. Zaradi tega sem pustila fax, saj nisem zmogla redno delati in redno študirati. Njegova mama nama je stalno pomagala z denarjem, a cena za to je bila previsoka. Konstantna obtozevanja, njega je dobesedno jahala ko psa, moral je skočit na vsako njeno zeljo in besedo, stalno naprej metanje posojenega denarja. V kolikor ji nisva iz malih dohodkov vrnila na dan, ko smo se zmenili je bila cela štala.. Nadirala ga je ko majhnega otroka in ker sem takrat studirala in zal nisem mogla domov prinesti več kot 300eurov imam občutek, da je menila (vsaj po obnašanju sodeč) da sem z njem zaradi denarja in da se mi ne da delati in me krivila za nastalo situacijo. On se je popolnoma zapustil ni zelel jesti in je shujšal na 60 kil.. Govoril je da sama nočem kuhat (še danes to trdi), kar sploh ni bilo res… Nekajkrat sem naredila kosilo pa me je zavrnil da bo jedel šele zvečer, ker ga je rajši pil. Nato je podal idejo naj ga silim s hrano kot njegova babica in da bo jedel.. Tudi to sem neumnica poskusila in kaj se je zgodilo? Skregala sva se na smrt. Od takrat dalje nisem nikoli več kuhala zanj. Nato je vskočila mamica, ki je začela kuhat kosila zanj.. Seveda ona ne ve da je večino hrane pristalo v smeteh, saj je bil do konca zasvojen.. Skratka skozi vrata sem šla tako da sem pustila fax, si najdla novo sluzbo (direkt po operaciji) se zapufala pri drugih da sem sploh lahko to storila in šla.. On se je nato leto in pol trudil da me osvoji nazaj. Vmes je nehal pit, naredil magisteri, si poiskal hobije, se zredil in začel zivet neko normalno zivljenje. Leto in pol sem ga odrivala na vse mozne načine, saj je bil ta korak (da sem šla) zame preprosto težek, saj sem šla brez centa od hiše. Nisem zmogla več tega psihičnega nasilja. SKratka ko mi je dokzal da je drugačen, sem nekako začela razmišljati,da sva spet skupaj, saj dokler ni pil sva iz mojega vidika imela čudovito vezo.. Sedaj spet živiva skupaj, dejansko ne pije in je še vedno obdrzal vse hobije in druzabno zivljenje.. tudi razumeva se popolnoma drugače kot prej, Še bolj sva povezana, še rajši sva skupaj itd. Imava se super. Problem nastane njegova mama. Ona nasprotuje ponovni vezi odkar je slišala za njegove namere (tudi sama sem ze v prejšnji vezi govorila, da me ona ne mara..saj je bila prijazna, velikokrat mi je tudi kakšna darila prinesla ampak! nikoli me ni med pogovorom gledala v oči. NIKOLI!kar je zame pomenilo da je povsem neiskrena in da ima nekaj proti meni..tudi takrat sva se o tem prerekala ampak se je vedno postavil na njeno stran, češ da sem psihotična) Vmes mu je celo dala nek lažni blagoslov z besedami: da naj počakava vsaj nekaj časa preden sva spet skupaj in se druživa. Kar sva tudi storila, saj jaz nisem neumna, da bom po vsem tem šla še enkrat na led. Ona očitno ne ve da sem jaz tista, ki je bremzala najin odnos do zadnjega. Baje ji je povedal da je pil ampak ona temu verjetno sploh ne verjame (glede na to da mu še vedno vsake toliko kupi pivo, pa ji je povedal da ne pije več). KO jo je nekega dne seznanil da sva spet skupaj je bila njena reakcija po telefonu: (najprej tišina kar nekaj časa) A se hecaš? Od takrat dalje se oba delata ko da ni nič. Meni se vse skupaj zdi grozno, tudi počutim se tako. Saj ni da me mora imeti rada, samo niti nikoli me ni želela zares spoznati in me obsoja na podlagi filmov, ki nimajo veze z realnostjo. Hkrati me pa boli, saj ze celo poletje pomagam pri vrtu in se mi zdi zamalo, dovolj dobra sem za delo, enkrat sem jima oprala še celo vso obrano zelenjavo pa je rekla da ne rabi (on) tega delat..praktično za vse ima neke komentarje nič ni dovolj dobro zanjo. Namesto da bi samo rekla hvala. Vsake toliko se skregava zaradi nje, saj se on iz vsega še norca dela in me sili, da začnem hodit vsaj k babici na obisk. Česar nočem narediti zato, ker sem se več let ponizevala prednjo in del mene je verjel da me ima rada in skušala naresti nek vtis.A zdaj naj pa ko jasno kaže da sem imela prav, hodim tja in se ponizujem pred njo. Še bolj s emi zdi zamalo vso tisto teženje okoli denarja ko sva bila skupaj, saj ko sem jaz zginila iz odnosa in je on naredil magisterij mu je celoten dolg odpustila. Češ da ne rabi nič vračat. ???čemu potem vso psihično maltretiranje obeh? KO začneva to temo on vse skupaj obrne name in pravi da jo jaz sovrazim. Kar sploh ni res! nič nimam proti njej le vse skupaj me je prizadelo, saj je ves čas glumila, kako sem ji všeč. Celo rekla mu je, ko sva končala, naj si najde eno ki mu bo bolj podobna (on je učen moški, jaz pa imam končano samo gimnazijo in izkušnje v delu v low fuck jobih).rekla sem mu da je mamin sine.. ker ne razumem kako lahko odrasel moški dopušča da se mama dere na njega kot na 5 letnega otroka, ga čustveno izsiljuje v kolikor česar noče naredit, mu pušča listke z navodili pri uporabi vikenda (=?????) in pleše tako kot želi ona. Ima 39 let jaz pa 32. In kdo pri teh letih hodi k materi po nasvete? sama imam z mojimi razčiščen odnos in mi noben ne dela tega, še manj pa da bi mi svetovali o tem kakšnega partnerja naj si najdem. Najbolj me boli to da pri prepiru obrne vse name in govori da jo očitno sovražim. proti njej ne smem reči nič. pravi da ni mamin sine pač pa da jo zagovarja zaradi reči iz otroštva ko jo je branil pred očetom. meni pa se zdi da bi moški pri teh letih moral že to predihat in odrasti in dojeti da kljub temu da je njegova mama je še vedno človek ki dela napake. on pa se vede kot da je nedotakljiva in za njeno vedenje do mene najde 1001 izgovor. zeliva si ustvarit druzino ampak ne vem kako če je vedno ta tema nad nama ko senca.. on trdi da bi jaz morala it do nje in se z njo pogovorit.. o čem že??? pač nikol ne bom dobra zanj ker nisem dovolj izobrazena in ker nimam ugledne sluzbe in ker ona meni (po onašanju sodeč iz prve zveze) da sem koristolovka in da se mi ne da delat. (ker sem stalno menjavala sluzbe- ona ne ve da sem jih zato ker sva se z njenim sinom non stop prerekala, ker sem reveza zbujala vsako jutro ob 4ih za 10 minut ker sem si sušila lase.. in me je vedno toliko časa jahal in mi nasprotoval da sem jo vedno na koncu pustila zavoljo prepirov in njega..ampak takrat vem da je želel tudi to da je sploh nimam, saj me je lahko lažje kontroliral in si s tem omogočil da nisem mogla nikamor stran od njega, zato da je lahko delal z mano kakor je želel) . moti me tudi to da pred njo in njegovimi stalno glumi nekekga popolnega sinčka, ki je v vsem zgled ostalim..priden uspešen, dobro vzgojen jada jada. pa je resnica daleč od tega, saj je z mano kot drugi človek. in tudi veseli me da je tako, saj vsaj vem, da se z mano počuti dobro. Ni da bi jaz želela kakorkoli uničit njun odnos, samo njeno vedenje se mi ne zdi fer. in vem da bo vedno njegova mati in sem tudi mnjena da jo mora spoštovati. Ampak ne čez vsa možna trupla. Če delanapake jih pač dela in kot odrasel moški ima to moč da ji to tudi pove. In to ne pomeni, da jo ne spoštuje. Ne vem kako to rešit, ker dokler se ogibam temu (ker tudi ne vidim razloga zakaj bi morala k njim na obisk če sem več kot očitno nezaželjena in čim je zvedla da sva skupaj mu je v roku enega tedna poslala sms da ji je še dolžen nekaj denarja?????? prej pa o tem ne duha ne sluha..kot da se znaša nad njem zato ker jo je razočaral, ker je spet z mano). Ne vem akko to predihati, ker ga imam res rada, imava se drugače super, postavila sva popolnoma nove temelje,ampak očitno on ne razume, da sem s emočno spremenila in da takega sranja preprosto ne mislim prenašat. Pa naj se potem preseli k njej in mene pusti na miru. Sama si želim samo nekega zdravega razmerja, brez prerekanj, tudi o mami. Kako naj to rešim?

Odideš iz te zveze, nikoli ne bo bolje, kvečjemu slabše.

Če želiš biti dolgoročno z njim morata ta odnos razčistiti in to še preden se evenutelno odločita za otroke. Vendar bosta sama to težko dosegla, zato ti priporočam, da ga prepričaš da se udeležita katere izmed partnerskih terapij, ki jih v Sloveniji ni malo.
Priporočam, se o tem posvetuješ tudi na forumu Partnerska in družinska posvetovalnica.
Sicer pa bi ti priporočal zavod Vezal[/url] Alberta in Leje Mrgole, ki sta ne le uspešna partnerska terapevta amak tudi sama uspešen zakonski par.
Od teh, ki bi jih priporočal je tudi Sanja Rozman.
Obstajajo pa še drugi terapevti. Vajina situacija je po moji oceni preveč zapletena, da bi jo lahko rešili na spletnem forumu. Želim vama vso srečo!

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]
nova
Uredništvo priporoča

Omg kakšni odnosi so to. Preprosto si postaviš meje. Če se jih drži ok, če ne, potem naj gre. Je na svetu še dovolj drugih tipov. Kaj maš tle za razmišljat. Sploh pa nesramnosti itd, ti ni potrebno prenašati niti malo.

New Report

Close