Najdi forum

Problemi od kar fantje poznajo simpatije

Zdravo moje ime ina in grem v deveti razred. Odkar se fantje zanimajo za punce v mojem razredu sem bila vsec skoraj vsakemu v razredu. Meni pa je seveda bil vsec le en, tega mu nisem povedala me pa je prizadelo, ko je o meni govoril same slabe stvari ko me ni bilo zraven (naj bi bila zelo dobra prijatelja), a to je bilo karnekaj casa nazaj in sem ga ze prebolela. No potem pa drugi sosolec, ki ga obravnavajo za malo bolj posebnega pove vsem v razredu da sem mu vsec in tako so me zafrkavali ves cas, vedeli so da mi ni vsec a so ga spodbujali da me vabi ven in da je vedno ob meni. Bilo mi je hudo in vsakic ko sem imela moznost se izpovedati ucitelju je rekel da sem dovolj sposobna da tako zadevo uredim sama in da verjame vame a je tezje kot si je mislil. In tako se je vleklo leto a es je v sosednji razred prisel novi ucenec s katerim sva se res razumela in bil mi je zelo vsec. Ampak ker sem jaz jaz se je moralo zaplesti in sva na solskem izletu mogoce malo pokazala da sva si vsec in tako je iz tega prisla velika drama. Bil mi je vsec a mu v soli nisem upala reci niti zivjo. Vsak dan sva se pogovarjala po snapchatu (sporocilih) enkrat po videoklicu in enkrat sva se dobila ampak bilo je tako nerodno ker nisva hotela da naju kdo vidi jn sva se skrivala. Ko so se zacele povitnice ga nisem vec videvala in mi je postajal vedno manj vsec. nisem hotela da mu lazem zato sem mu povedala da je kar cutim do njega zdaj drugace kot je bilo in tako je iz nenada nehal odpisovati. Medtemko sva se se pogovarjala mi je pisal zelo dober prijatelj, ki mi sicer ni vsec in me vprasal ce bi hodila z njim. Mislila sem da gre za salo a je rekel da ne gre. Vseeno sem mu rekla ne in to zatajila pred vsemi, ostala sva dobra prijatelja a tega se spominajm vsakic ko ga vidim. Ob misli na te fante se nisem mogla zanimati za nobenega drugega in sem si mislila da je kaj narobe z mano saj pri 14 nimamniti simpatije. Tako se je nadaljevalo nekaj casa in med pocitnicami sem si nasla druzbo s katero hodim ven in se zabavam tako kot danes (11.8). Zvecer pridem domov in mi eden od prijateljev pise da sem mu v teh dneh postala vsec ince bi bila z njim. Vseeno sem mu vrjela ampak rekla ne ker mi ni ravo vsec. Po nekaj minutah mi je povedal da je vse hec in da je tisti prijatelj (tretji omenjen fant) zraven inda me le hecata. Bila sem razocarana a se vseeno branila ces da sem si mislila. A vsakega bi bolelo da bi se zafrkavali iz njega ves cas in da nebi smel ziveti svojega zivljenja. Res me je zabolelo saj sem mislila da je vsega z laznimi izpovedmi konec a sem to morala spet izkusiti. prosim pomagajte mi in mi povejte kaj naj naredim kaj naj recem fantom da bojo nehali. Kaj je narobe z mano da sem po vsem kar se je zgodilo se vedno tarcavseh zasmehovanj in zafrkavanj ko pride do “ljubezenskih stvari”. Hvala zlati ste in ze z av naprej hvala za vase odgovore

Težko ti prav svetujem, ker je to obdobje že daleč za mano. Ampak zdaj, si šele na začetku odkrivanja simpatij in ljubezni. Nič ni narobe, če ti določen čas ni noben všeč ali če ti je kdaj kdo všeč le za določen čas, nikamor ne rabiš hitet. Nekateri svojo prvo simpatijo spoznajo šele pri 20ih ali 24ih. Zakaj bi morali vsi pri 14ih. Vsak človek je osebnost sam zase, unikaten in se razlikujemo po razmišljanju. Morda se ti le zdi, da se fantje hecajo samo s tabo. Morda se tako počuti še kakšna druga punca, ampak o tem se ne pogovarjate. Pomembno je, da veš kaj je prav in veš tudi na koga se lahko obrneš, če boš potrebovala kako pomoč ali nasvet. Lahko na učitelje ali starše.
Prav je da znaš reči ne in zaradi tega se ne rabiš počutiti slabo. Bodi v družbi s katero se dobro počutiš.
Poglej to malo drugače, saj ne veš v resnici ali fantje mislijo resno ali ne. Ti si rekla ne in to je tvoja odločitev. Mogoče si jim res všeč in ko rečeš, da te nekdo ne zanima, rajši reče da se je hecal kot da bi priznal da si mu res všeč in je razočaran.
S tabo ni popolnoma nič narobe.

Veliko, ogromno se ti dogaja na tem področju, kar je verjetno tudi normalno, saj si v letih, ko postajaš zanimiva za fante, prav tako pa si sama želiš njihove pozornosti.
Da se fantje zafrkavajo, si verjetno opazila že kdaj v preteklosti in tako bo tudi še naprej. Vedno se bodo našli eni malo bolj resni in drugi malo manj resni. Ti pa se boš s časom oblikovala in odločila, katere maraš in katere ne.
Očitno te te stvari zelo prizadanejo in zdi se mi, kot da si njihove pozornosti želiš veliko bolj, kot oni mislijo oziroma bolj kot njihove zafrkanciije. Vendar pri 14-tih ti res še ni treba skrbeti, ker nimaš simpatije. Je pa res, da boš morala, ko boš koga, ki ti bo všeč spoznala, mu tudi pokazati ali povedati, da ti je všeč in kaj ti je všeč. Eni fantje bodo sicer to še vedno izkoristili sebi v prid, drugim pa bo to godilo in ti bodo vračali v enaki meri. Temu se ne moreš izognit, zato to poskusi sprejeti kot del življenja. Lažje ti bo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close