Najdi forum

Potencialna punca ima težave z intimnostjo

No zgodba gre nekako tako. Konec prejšnjega leta sva z eno punco začela govorit na nekem portalu za spoznavanje in potem sva nekaj časa kar redno klepetala. Marca sva se tudi dvakrat dobila v živo. Potem mislim da se je ona vmes dobivala še z enim in jaz tudi še z eno drugo, potem sva se pa nekje junija zmenila da bova začela vsak vikend skupaj hodit na izlete v hribe in to se nadaljuje še zdaj. Sicer sva najprej rekla da bova samo kot prijatelja, potem vmes mi je bila pa še ena druga všeč in sem to vprašal če je 100% sigurna da bi bila ona samo moja prijateljica in bi jaz bil z drugo in je rekla da ji to ne bi bilo kul in da lahko mogoče midva probava.

No in to je bilo zdaj že kak mesec nazaj, še vedno se dobivava ob nedeljah za v hribe in ob četrtkih za kak sprehod, samo pač da se kdaj tudi objameva in poljubiva, leživa na kakem travniku in se drživa za roke itd.

No in zdaj je bila že parkrat tudi pri meni doma in sva običajno pogledala tudi kak film. In pač zadnjič sva se zmenila da greva raje iz postelje gledat film ker je na stolih dosti manj udobno. To je mimogrede tudi dejansko res. No in pač je prišlo do tega da sva se malo objemala in mečkala in to, pač recimo da podobno seksu, ampak oblečena. In meni se je zdelo da je tudi ona uživala v tem. Pač do konca nisem šel ker mi je že prej rekla da še ni pripravljena za to.

No in 2 dni kasneje mi piše da jo je vse to dotikanje spravilo pod velik stres in da ji ko sva se spoznala nisem deloval kot človek ki mu je seks tako pomemben in da preveč hitiva s tem in da če mi je to v odnosu pomembna stvar da ne ve če me bo sploh zadovoljila ker da njej ni toliko do tega kot meni.

No in zanima me kakšno mnenje imate o celotni zadevi.

Je to normalno da ženska ki se obnaša kot da sva sicer v zvezi že kak mesec in s katero si dopisujeva že 9 mesecev pravi da bi s seksom še počakala?

Sem jaz res tako nenormalno obseden s seksom, ali je to nekaj običajnega?

Se temu sploh lahko reče zveza ali je to bolj neko ekskluzivno prijateljstvo?

A lahko sploh kaj naredim da jo prepričam da je seks nekaj čisto običajnega in ne neka ogabna zadeva?

Drugače pa še malo ozadja, oba sva stara 30 let, noben od naju še ni bil v nobeni zvezi, sem pa jaz v bistvu izgubil nedolžnost komaj februarja letos, ona pa je sploh še ni. Oziroma pravi da je bila žrtev spolne zlorabe ko je bila še precej majhna, ampak ne vem ali to šteje. Je pa verjetno tudi to vplivalo na njene poglede na seks. Pa tudi odraščala je v zelo konzervativni družini.

Glede na to da se drugače ful v redu razumeva in imava dosti skupnih interesov se mi zdi smiselno vsaj še malo vztrajati z njo, ampak dolgoročno res ne vem kaj naj naredim. Rad bi ji tudi pomagal da se znebi teh strahov, samo jaz nisem psihiater.

Joj. Ko sem bral tvoje pisanje sem imel občutek, da berem pisanje 14 letnika. Zemisli si šok, ko vidim, da sta oba stara 30!

Ne vem kako, da je pri tebi trajalo tako dolgo, da si izgubil nedolžnost, niti kako to, da tako pišeš. Prav tako je nenavadno tvoje iskanje žensk, ko so ti malo všeč, pol je še ena druga bila malo zanimiva, potem pa pač vprašaš, ker drugače boš pa z drugo! Mislim a ni to čisto pisanje za enega 14 letnika!
….In potem si najdeš še dekle, ki ima zgodovino spolne zlorabe in z njo hodiš v hribe za vikend.
Vprašanje, kaj vse se je dogajalo tebi, kakšne so tvoje težave in zgodovina, ki jo nosiš ti in tvoja družina.

Amapak vse skupaj je strašljivo šele, ko sprašuješ, ali spolna zloraba šteje kot izguba nedolžnosti. To namreč pove, da ti ni niti pod razno jasno, da je to kriminalno dejanje, ki ga ne moreš primejati s spolnostjo. Kot da bi primerjal holokavst z množičnim turizmom ala ‘saj so se vsi peljali z vlakom!’…

Res nisi psihiater, si pa verjetno sposoben kaj pogooglati in preberati na temo spolne zlorabe in težav, ki jih ljudje nato doživljajo na vseh področjih življenja. In na tvojo splošno nezrelost ti predlagam, da punco pustiš, ker verjamem, da nisi sposoben zares pristopiti k taki osebi in ji podati vsaj toliko varnosti, da se lahko počasi začne zdraviti. Za primerjavo…kot hribolazec v pohodnih čevljih, anorakom in rezervno majčko ‘če boš zašvical’ si se znašel pod Mt. Everestom.
In ne, ne moreš je ‘prepričati’ drugače kot s časom in ljubeznijo, ki je pa ti nimaš, ker pač iščeš neko osebo, s katero boš lahko končno redno seksal.

Žal ti rabiš, da končno zaživiš, punca pa rabi malo bolj zrelega in čustveno že izoblikovanega moškega, ki jo bo lahko razumel v njeni bolečini in ji počasi prikazal, da je lahko intimnost tudi lepa in postopoma še lepša. Tu pač brez ljubezni ne gre.

Pa brez zamere, ker te res razumem ….

Napizdujete te, ker je psihičn bolnik ko večina, najdena na spletu…. Izgubil si čas in še več ga boš… bejž vstran. Igra se one igre vroče hladno, ker si pač se ujel na zanke in te manipulira.

nova
Uredništvo priporoča

Hm. Oba sta 30? Dejstvo je, da ima ona verjetno težave z intimnostjo in tega ne moreš rešiti ne ti ne kdo tukaj s kakšnim nasvetom. Ona se bo morala sama odločiti kako in kdaj bo to reševala, če sploh bo. Točno tako kot praviš, nisi psihiater, ampak če boš vztrajal z njo se boš lahko počutil kot da si. Sam se moraš odločiti ali boš vztrajal z njo ali ne, samo nekako ti je nakazala da si ne želi ne dotikov ne intimnosti. Lahko se o tem z njo še enkrat pogovoriš ampak siliti nima smisla, tudi igrati rešitelja nekomu ti tega noče ni smiselno. Leta tečejo, vsake par let vedno hitreje. Kaj si želiš početi še v življenju, ti bo z njo to uspelo? Pol leta se zdi smiselno čakati, morda max 2, to veš sam koliko si pripravljen vložiti. Ne čakaj pa še nadaljnih 5 let. 😉
Drugače pa mislim, da spolna zloraba lahko še kako šteje, sploh v otroštvu.

joze43, tvoj obtožujoč odgovor se mi zdi milo rečeno čuden ker pri vsakem detajlu ki ni eksplicitno omenjen v mojem vprašanju nekaj ugibaš in predvidevaš na osnovi svoje domišljije in malo manjka da me ne zmerjaš ob vsakem koraku.

Kot prvo če se dobivam z žensko ki eksplicitno pove da jo zanimam samo kot prijatelj jaz res nimam namena zaradi nje preostanka življenja preživeti v celibatu, tako da se mi zdi edino normalno da sem si iskal kakšno drugo ki bila za kaj bolj resnega. Pač preden sem se s tisto drugo v karkoli spustil sem to vprašal če bi si mogoče premislila, ker mi je dejansko ful všeč. In si pač je.

Kot drugo to s spolno zlorabo sem izvedel šele prejšnji teden, nisem si take namenoma “našel”. To da je splona zloraba otrok zločin in nekaj groznega je vsakemu normalnemu človeku jasno, zato se mi ni zdelo smiselno tega posebej omenjati. Samo pač je bilo v istem stavku zato ker se mi je zdelo malo čudno da bi v enem stavku povedal to, v drugem pa da je devica, ker tehnično gledano ni.

Kot tretje me pa ne zanima samo seks, ampak mislim samo da je intimnost normalen del neke zveze. Če bi me zanimal samo seks se verjetno ne bi že toliko časa družil z njo, se ti ne zdi? Midva se drugače ful v redu razumeva, jaz imam rad njo in ona ima rada mene, ampak se mi pač ne zdi potrebno da bi v temi o njenih težavah z intimnostjo napisal natančen popis zakaj vse mi je ona všeč, ker to pač ni del te teme.

Itak sva se pa že v nedeljo midva pogovorila o tem da sem ji pripravljen pomagat da nekako premaga svoje težave in pač da se počasi prilagodi tudi na človeško bližino. Jaz sem pripravljen malo potrpet glede na to da se na vseh področjih razen intimnosti v redu ujemava.

No saj sva se v nedeljo pogovorila o tem in pravi da se bo potrudila in da mogoče rabi samo še malo časa. Pač ne konkretno glede seksa, ampak tudi za to da se malo bolj navadi vsaj na objemanje in poljube. Sem ji pa povedal tudi da je ne želim v nič silit.
Sva se strinjala da bova še malo počakala in videla kako se stvar razvije in ali sva dolgoročno za skupaj ali ne.

Mi je pa škoda da bi jo samo zaradi tega pustil ker je drugače res ok punca.

Spolna zloraba ? No to ti pa vse pove. Ključni pri vsem celem… “eseju”.

Verjemi, verjemi, da šteje. Starejša ko bo, samo še slabše bo, sploh če ima še povrh kak ozek socialni krog (če sploh in spolovna diferenciacija; koliko prijateljev vs. prijateljic). Si je kdaj poiskala pomoč glede zlorabe ?

Google/YT

– how deal victims childhood sexual abuse
– child sex abuse leads

Pa malce kombiniraj še z drugimi ključnimi besedami in beri.

Dela boš imel z njo to ti povem.

Bernard uporabnik ima prav – če boš njen psihiater te bo sčasoma tudi ona minila oz. ti bo postala nezanimiva. Lahko se celo zgodi, da ko bo ona “ozdravljena”, da ji bo ego zrasel in bo tebe pustila. Lahko te enkrat tudi obtoži posilstva npr. Nikoli ne veš.

Lahko narediš dobro delo in ji pomagaš poiskati strokovno pomoč (če si jo ni nikoli sama), samo za kaj več… no odvisno koliko se ti gre.

Biološko gledano je to tempirana bomba. Bolje, da si mlajšo poiščeš.

pelji jo večkrat v posteljo in mic po mic, slej ko prej bo treba priti zadevi do dna. Pa delaj tako, da ji bo pasalo, vrat pa prsi za začetek.

Omg kaksen gnoj od razmisljanja!

Raje ti malo guglaj in se izobrazuj pri pravih naslovih (zenska svetovalnica ipd.), ne pa wikipedia. Cloveskosti ti manjka, toplega stika do socloveka. Nekoga s travmo oznacit, da bo imel delo z njim, ce bo vztrajal v odnosu, potem pa pisat miljon predsodkov (o rasti ega, ko/ce zenska predela travmo, je cist abotno. Zgrozena sem, kakr zapise spuscajo skozi moderatorji, sploh pri tako obcutljivih temah, kot je spolna zloraba. Preden se doticni spavljas svetovat drugim in jim lepit xy linkov, si spucaj podstresje.

Avtor, nezrelo razmisljas. Joze je krasno vse zaokrozil: kaksem pristop bi bil najboljsi in kako vidi vajin/tvoj odnos. Pises, da bos “malo potrpel, “se malo pocakal”. Ne gre tu za cakanje, ona si mora poiskat strokovno pomoc, ti pa moras predvsem postat Clovek (bit bolj prijatelj kot partner). To ne pomeni da ji postanes psihiater, ker za to nisi usposobljen, ampak da ji prostopas s socutjem in razumevanjem in da ti je jasno, da tempo napredovanja telesnih stikov doloca ONA in ne ti. Pa preden se razburis, da te podje*avam, samo povem, da sem zgolj direktna in skusam bit cimbolj jasna.

punca ima probleme in bi jih morala rešiti sama, še preden ima karkoli s komerkoli. in tudi ti, avtor, se moraš odločit, kaj si želiš. če hočeš zvezo, delaj na zvezi, z njo ali pa s kakšno drugo punco.
nekaj moreš vedeti o ženskah s problemi – ko vidijo nekoga, da jih posluša, se prisesajo nanj in ga izkoristijo za podporo. rekla je, da hoče samo prijatelja, TAKOJ ko si rekel da nameravaš spoznavati druge, pa se je prisesala nate.
ko enkrat postaneš njen zaupnik in rama za jokanje, boš poslušal njena nelogična filozofiranja, včasih bo imela depresivne izpade, ob katerih bo pričakovala, da jo boš ti pobiral. enostavno nate bo preložila vso odgovornost.

en dan bo prekinila stike in ignorirala, čez nekaj mesecev bo pa prijokala nazaj, da je spoznala nekoga, se zaljubila, dol dala z njim, potem jo je prizadel, bil nasilen do nje ali karkoli, in da se rabi pogovoriti s tabo, zlatim fantom, ker drugega nima. medtem ko ji boš nudil pogovore, zastonjske psihoanalize in se bo ustrašla vsakega tvojega dotika in filozofirala o čustvih, se bo dol dajala z nekom drugim, ki jo po poleg tega še grdo ravnal z njo.

imam precej izkušenj z ljudmi s problemi z raznimi depresijami in podobnim, in resnica, ki sem se jo naučil je, da ko se jim življenje malo boljše obrne, TAKOJ pozabijo nate.

tako da, moj nasvet je, da ji rečeš naj si najde pomoč in potem misli na to kaj bo partnerju lahko NUDILA, ne da ji bo igral zastonj terapevta. to ni nobena ljubezen ampak neko zatošišče. ti pa medtem ugotovi, kaj si želiš (resna zveza, malo mečkanja, karkoli že), in potem misli nase, na svoje cilje. NISI DOLŽAN drugim reševat problemov. in tudi če jih, ne pričakuj hvaležnosti, ne pričakuj da te bojo vzljubili. NE BODO TE. ljubi te lahko samo oseba, ki ima svoje življenje porihtano in ljubezen želi DAJATI.

joze43 in Pikacrta neupravičeno ogromno predvidevata in se brez učinka zgražata. Če bi on bil takšen kot vidva mislita da je, ne bi napisal te teme. Vajin nasvet pa je bil kaj točno? Pusti jo in naj si ona poišče raje psihiatra? No saj ni tako napačen nasvet.

Moj nasvet bi bil, da razen če to res ni drugače super punca in si pripravljen sprejeti verjetno skoraj neobstoječe seksualno življenje, prekini stike. Seksualno življenje nikoli ne bo takšno, kot bi si ga želel in komaj vrh gore si videl glede ostalih stvari. Govorim iz osebnih izkušenj in vem kako je, ko ti je nekdo iskreno všeč in bi se videl v skupnem življenju, ampak po drugi strani pa se ti zdi, kot da ji manjka velik del osebnosti. Samo ti najbolje veš kako je na stvari.

Pa še to: slovenc79 je zelo dobro napisal in se popolnoma strinjam!

afk,
slabo beres. Nisem mu svetovala, naj punco pusti, ampak naj k njej pristopa z razumevanjem in socutjem. Seveda je najbolje da si punca poisce dobrega terapevta, ki bo predeloval z njo njeno travmo.

Točno tako. Ne predstavljam si, da bi kaka žrtev spolne zlorabe kdaj to komu to informacijo prostovoljila brez večletnega poznanstva. Razen pač tiste, ki stradajo pozornosti.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ [i]"It is by caffeine alone I set my mind in motion. It is by the beans of Java that thoughts acquire speed, the hands acquire shakes, the shakes become a warning. It is by caffeine alone I set my mind in motion."[/i]

New Report

Close