Najdi forum

Pozdravljeni,

stara sem 22, on 24, skupaj sva že tri leta. Spoznala sva se preko družbenega omrežja, več mesecev sva si dopisovala, potem pa sva se začela dobivati. Najina srečanja so postajala nato že vsakodnevna in postala sva par. Nikoli še nisem čutila prave ljubezni od nekoga. Od njega sem res čutila da me ima rad, v očeh sem mu videla, vsak dan mi je to izkazal in mi povedal. Moja čustva do njega so rastla in rastla. Vse pa se je začelo pred približno tremi meseci, ko mi je prvič rekel da želi pavzo. Jaz se seveda nisem strinjala zato, ker si enostavno ne predstavljam življenja brez njega. Želela sem vedeti zakaj? Spraševala sem ga, če ima drugo? Rekel je da nima, da enostavno ne zmore več ker je preveč pod pritiskom. Po eni strani ga razumem in sem mu povedala da sem mu v oporo in da mu bom pomagala. Pri 18 letih so ga starši nagnali od doma, zato mora delati, da se lahko preživi. Sicer pa tudi pridno študira, zdaj že na podiplomskem študiju. Stvar je tudi taka, da imajo pri njemu doma težave (oče je alkoholik, mama je psihiatrični bolnik). Moja družina ga ima rada, ne mara ga edino očim (njega jaz ne pojmujem kot dela družine, ker ga nikoli nisem in ne bom sprejela), ki nad njim iz neznanega razloga izvaja psihično nasilje. Ko mi je prvič rekel da želi pavzo sva se dogovorila, da bova šla živet na svoje, saj nama bo tako najlažje. Iskala sva stanovanje. Vendar se je do mene še kar naprej čudno obnašal. Izklapljal je telefon, ni mi odgovarjal na smse, prej sva se slišala po telefonu najmanjkrat 5x na dan. Ni mi več povedal, da me ima rad, ni mi napisal sms za lahko noč, ki mi ga je prej vsakič itd. Včeraj pa mi je spet rekel za pavzo in sem zahtevala, da pove pravi razlog zakaj želi pavzo. In rekel mi je: zato ker je to najino vse na silo. Vprašala sem ga kaj misli s tem? Rekel je, da se ne zmore več pretvarjati da me ima rad in da si zaslužim več. Trga se mi srce, ne vem kako lahko človek, ki te je imel rad kar naenkrat neha čutiti naklonjenost do tebe? Ne razumem tega. Jaz pa si svojega življenja ne predstavljam z nikomer drugim, ki ni on. Načrtovala sva da se letos preseliva na svoje, govorila sva tudi že o družini, najini prihodnosti itd. Enostavno se ne morem sprijazniti, ne morem razložiti vendar čutim takšno bolečino kot da se mi trga srce. Odkar je postal tako hladen do mene, jaz samo še jočem, težko mi je tudi ko vidim, da njega to ni niti malo prizadelo.
Zatiskam si oči in si govorim, da se mi to ne dogaja, da se mi to samo zdi. Da verjetno ne ve kaj govori in da v resnici tega ne misli. Da se tako obnaša, ker je pod pritiskom zaradi faksa in drugih stvari.
Kako naj grem naprej? Ne vem, če bom zmogla, ne morem.

New Report

Close