Najdi forum

Dragi nežnejši spol!

Zanima me, tiste, ki jih prej niste jemale, po kolkem času od začetka zveze ste začele jemat tabletke? Punca je stara 21 let in sva skupaj leto in pol. Večkrat se pogovarjama o tem in jo prepričujem, da začne jemat tabletke in samo zavlačuje in prelaga obisk ginekologa. Prav tako jo sam med vsakim spolnim odnosom oralno zadovoljim, ona pa mene še nikoli do zdaj in izraz na obrazu pove, da ne želi. Zdaj pa me zanima kaj si mislite o tem, ker je mam že res dovolj. Potrpežljivost gre h koncu.

Hvala, lp

V kolikor želi punca jemati kontracepcijske tabletke se more odločiti ona, saj je to poseg v njeno telo kajti v primerjavi s kondomom imajo tabletke veliko stranskih učinkov. Zavedati se moreš, da lahko negativno vplivajo na njeno počutje, telesno težo, vmesne krvavitve, glavobole in njen libido. Slednje ima lahko dolgoročno učinke na kvaliteto vajinega spolnega življenja, kar sem prepričana, da tudi tebi ne bi ustezalo. Trenutno pa razvijajo tudi tabletke za moške tako, da boš čez nekaj let te zadeve urejal sam. Do takrat pa se držita kondomov in sta previdna ter ne izvaš pritiska glede tabletk.

Glede oralnega seksa pa se mnenja, da se moreš z njo pogovoriti, da je to nekaj kaj bi želel (najbolj, da to naredita, ko nista na tem da bi seksala, da se ne bo počutila prisiljeno, da to izpelje takoj), mogoče ji ni prijetno ali pa jo je celo strah in je dobro, da jo poskusiš pomiriti. Če se ne bo o tem pripravljena pogovoriti bi jaz na tvojem mestu nehala oralno zadovoljevati njo dokler zadeve ne razčistita.

New Report

Close