Najdi forum

Po novem letu, januarja, sem spoznala starejšega moškega. Stara sem 25, on 36. (Oba samska). Kemija takojšnja, ko sva se čez nekaj dni spet srečala, me je kar iz nenada sredi pogovora objel in poljubil in šla sva k njemu domov, seveda takoj seks. Od takrat naprej se dobivava več ali manj vsak dan, seks je strasten, čustven, zaupala sva si že nekaj bolj občutljivih stvari, dobro se razumeva, oba zahajava v isti lokal (on 3 leta, jaz 1 leto) kjer je načeloma ista družba, odkar se dobivam z njim sem se tudi z ostalimi vklopila in vedno sem dobrodošla v družbi, vedo za naju in vsi nama privoščijo. Tudi z njim se vedno pogovarjava, ne ignorira me, vedno me gleda strastno, zapeljivo, poželjivo in zaščitniško. Vendar mi je takoj na začetku dal vedeti, da bo to samo seks brez obveznosti, da ne želi resne zveze (povedal mi je tudi zakaj) in to sem sprejela. Ker sem ženska, logično, so iz moje strani privrela čustva in zaljubila sem se. Prve 3 mesece sva se tudi skoraj vsak dan dopisovala. Vem, da do mene nekaj čuti, v to sem 100%. Vsi poljubi, objemi, stiskanje celo noč, itd. Vedno tudi prespim pri njemu.

Stvar se je pa zadnji mesec nekoliko spremenila. Nič več dopisovanja vsak dan, samo še kadar želiva seksati, dobila sem občutek, da se me v lokalu izogiba. ponavadi ko pridem je že tam, jaz se s prijateljicami usedem drugam (ne upam se zraven, nočem izpasti tako kot da rinem vanj), on me samo pozdravi in na vsake toliko pogleda proti meni, potem je tam še kakšno uro, ko pa odide me samo odzdravi in gre, obnaša se kot da nekaj ne bi bilo v redu, kot da bi bil zaradi nečesa jezen name, dokler se spet ne dobiva, ko je ves srečen in dobre volje ter zraven po možnosti zavrti še kakšno glasbo, ki govori o tem kako moški nekaj čuti do neke ženske, a si oba ne upata priznati v obraz čustev ter mi kakšen del pesmi poje v obraz.

Moje vprašanje tukaj: Kaj mu je, kaj se gre, zakaj se drugače obnaša kot na začetku?

rabil te je sam za v posteljo
škoda besed

Verjetno res. Najbolje da grem stran. Ampak pripraviti samo sebe, da odidem bo težko in ogromen korak. Ker ko se že odločim, da grem, me potegne nazaj. Pa naj bo to samo s pogledom ko se srečava.

nova
Uredništvo priporoča

Avtorici – seveda, da je spremenil odnos do tebe, ker si ti “kršila dogovor” (kar se sigurno nekako kaže, da si zaljubljena). On se pa sedaj poskuša distancirati. Mislim, da je vsem razumljivo njegovo obnašanje


Bil je iskren in je že na začetku povedal kaj hoče.

But someone is selling themselves short here. When hypergamy backfires. LOL

Minil je čar novega in zdaj je dejansko tako, kot je rekel, da si predstavlja vajin odnos. Vzemi ali pusti. Vsi ti znaki, ki jih opisuješ … ti bi rada videla nekaj več, kot je v resnici. V resnici so zadeve zelo preproste: če bi moški rad resno bil s tabo, bo resno s tabo. Tisti izgovori, zakaj on ne želi resne zveze, so izgovori za ženske, s katerimi si ne želi resne zveze. Ko ga bo ta prava očarala, ji ne bo govoril takšnih traparij.
Če ti je lepo z njim, ga še malo ponucaj, počasi pa začni gledati za drugimi.

Hja, halooo. Tudi ti se drugače obnašaš kot na začetku. Mogoče ti niti ne vidiš, on vidi, čuti. Lahko se trudi skrivat, vendar ne v celoti se to ne da, če se z nekom pogosto videvaš.
Ali je začutil, da si se mu preveč približala in tega ne želi oziroma se tega boji, zato tudi jeza. Človek je razdvoojen v sebi. Odgovore bi verjetno našla, če bi se poglobila v njegovo otroštvo in odnos z mamo ali pa v kakšnji knjigi. Kakorkoli, je, kar je.
Če bi človeku veliko pomenila, bi se tudi s temi občutki soočil, ti jih morda zaupal. Tako pa bo najverjetneje tako, kot ti je povedal na začetku, samo seks in nič drugega. To pa je precej puhlo oziroma površinsko, česar se človek hitro naveliča in poišče nov objekt.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Si zelis drugacnega razmerja z njim? Resnejsega? Potem mu to povej. Povej mu da bi rada vec, da sta se pred pol leta zmenila za casual odnos, ampak da so s tvoje strani dolocena custva. Ce bo vztrajal pri zacetnem (kako ti ni nic obljubljal…), reci ok, pri meni se je spremenilo in odidi.

Custva se namrec spreminjajo. Poznam kar nekaj parov, ki so ze nekaj let skupaj, zaceli pa so kot fuck buddyji. Se zgodi. Neumno se je obtozevat za nazaj, ker za nazaj smo vsi pametni. Treva je pogledat situacijo, ki je zdak tukaj in od tu dalje startat.

Ce se on “ne vidi s tabo”, se poslovis. Ker po takem iskrenem pogovoru je tvoja zavestna odlocitev, da vztrajas v zate neperspektivnem odnosu. Kar je bz. Odnos se bo pokvaril, zgnil, prevesil na stran “mocnejsega” (tistega ki cuti manj) in na koncu vosta drug drugega prizadela. Velilo bolj kot se pac razideta. Pol leta nazaj je bila situacija za oba fina, zdaj ni vec.

Move on. Bolelo bo za znoret. A bos prezivela. Mocna si. Zajvali se mu za izkusnjo. Pojdi dalje in zacni dihat s polnimi pljuci. Vse bo se v redu.


Si brala knjigo Mu pač ni do tebe oziroma He’s Just Not That Into You? Presenetljivo dobra knjiga. Lej eno modrost iz te knjige: “People tell you who they are all the time.” Torej ko ti je “takoj na začetku dal vedeti, da bo to samo seks brez obveznosti, da ne želi resne zveze,” bi mu morala verjeti. To, ko ti poje v obraz slatko li je curu ljubit tajno, je zaradi tega, ker je slišal, da ženske to rajca. Če nbi mislil resno, bi se obnašal čisto drugače.

New Report

Close