Najdi forum

Že 2 leti sem v zvezi z punco, in bolj kot se spoznavava, bolj mislim da to ni več to. Punca bi rada bila neprestano z mano, nimam več časa za druženje z prijatelji, hobije,… 1x na teden se najde dan ko imam “čas zase”, sicer pa je takoj ko končam z službe že pri meni in to je to. Sva se že večkrat prerekala, da ne morem biti v taki zvezi kjer nimam nobene “svobode” in časa za svoje hobije, vendar mi neprestano ugovarja češ da je to pač tako ko si v zvezi… Zame pa to ni normalno, saj vidim druge pare in si vsak najde svoj hobi, čas za druženje z prijatelji, …

A ste res vse v zvezi take, oziroma koliko časa/svobode dajete svojemu partnerju?


Prehitevam, vendar tebe bolj moti to njeno omejevanje (tvoje) svobode. To je problem. Ker, če bi se spremenila…


Mislim da je ali pretirano nesamozavestna, mogoče ti celo pritlehno ne zaupa (ker si pač družbeno bolj aktiven (sklepam, verjetno, da ona nima takšnega kroga ljudi okoli sebe kot ti)) in tako v bistvu nate sprošča svojo pritlehno agresijo (obroč, ki se zmeraj oža).

Iz kakšne družine prihaja, kakšni so kaj odnosi med njenima staršema in relacija starši-hči ?
Lahko, da tudi ona preprosto ni nič kaj vlagala vase, v razvoj, zato pa potem visi na drugih kot nek “sfrigon”.
Njeno zagovarjanje, da je tako povsod je manipulacija. Kadar pa ni po njeno, imaš pa “temper tantrums” (tipično obnašanje razvajenega otroka).

ne, biti v zvezi ne pomeni, da sta ves čas prilimana en na drugega (če kdo od njiju tega ne želi, seveda). mora sprejet, da imaš še vedno svoje življenje.

nova
Uredništvo priporoča

Ima prijateljice, ampak odkar sva skupaj se čim bolj oddaljuje od njih (ker ima potem več časa za mene). Ves čas ji govorim naj gre z kolegicami ven jaz pa z svojimi kolegi, vendar nič…. Škoda, ker je bila vredu punca, ampak nevem če se da tako osebo spremenit, jaz pa sem že na meji, tako si pač ne predstavljam svojega življenja da bom 24ur ob punci. Rabim čas zase.

Z starši pa je tako, razume se vendar ko pa nekaj želi, pa to izsiljuje, če je potrebno tudi z jokom (razvajenost?) dokler ni po njeno.

Ne nismo vse ženske take in tudi vse zveze niso take. Vsak človek rabi tudi nekaj časa zase, ko zveza seveda ni več sveža (saj ponavadi na začetku hočeš bit skoz skupaj). In je tudi prav, da ti partner to omogoči.

Absolutno imas pravico do svojega casa. Da ga izkoristis kot sam zelis: s prijatelji, hobiji, koncerti… ali pa da brskas po telefonu al gledas v nebo. Samo zato, ker gremo v vezo, ne smemo izgubit sebe in svojega zivljenja. Partner je veliko, ni pa vse.

Kako sta prej funkcionirala? Sta prezivljala cas narazen ali je ze od zacetka tako, da pride takoj do tebe? Je vmes izgubila sluzbo in ima zdaj vec casa za razmisljanje? Se je zgodila kaka sprememba v tem casu ali ti je po 2 letih enostavno dovolj podrejanja?

A ima ona kljuc do tvojega stanovanja? Kako se ponavadi odlocata, da bosta prezivela cas skupaj, kdo najveckrat da pobudo?

Saj ne rabis njenega dovoljenja, da si vzames cas zase. Reces preprosto da imas danes dan za kolege in da se vidita drug dan. In potem si ne dopisujes z njo medtem ko si s kolegi zunaj. Ce bo kuhala mulo, je to njen problem.

Meni bi se zmesalo, ce bi hotel bit moj partner non stop z mano in vse pocet z mano. Zabrisale bi se meje, ne bi vec vedla, kdo sem jaz, ker bi vse gledala skoz prizmo dvojine. Sem ze dozivela to spopanost in se ni dobro koncala. Ko se pocutis utesnjenega v vezi, zacnes podzavestno iskat napake na njem (v tvojem primeru ti vidis napake tudi v komunikaciji nje s familijo, kar v resnici ni tvoja stvar, ampak zgolj njena), zacne te motit, ti it na zivce in na koncu to vse pripelje v serijo prepirov, ki jim ni videt konca. Potem se pa zveza konca in recejo ljudje Ja, prevec sva se kregala. V resnici pa je razlog v spopanosti.

Veliko ljudi meni, da se z vstopom v vezo, odreces svobodi in da se je potrebno odrekat v korist zveze. Pozabljajo pa da ce sami ne vlagajo vase, posredno tudi v vezo ne morejo, ket nimajo od kod crpat energije, veselja….

Ti kar pogumno. Ce se ne da pomenit z njo, predlagaj da se srecata kdaj drugic ko bosta oba boljnpripravljena prisluhnit drug drugemu.

Se eno vprasanje: ko si ti v sluzbi, ti veliko smsov posilja? Ali ko si kje drugje? Te veliko klice in ce se ne javis, je spet surla?

Vsekako imaš pravico do hobijev, ampak to lahko pomeni, da tvoja partnerica tega ne bo dobro sprejela in bodo med vama nastale velike napetosti in jo lahko izgubiš. Zato se moraš odločiti, kaj ti je pomembneje, hkrati pa je dobro, da si pri tem takten. Saj če je tvoja patrnerica zelo nesigurna vase, tega ne bo dobro sprejela. Zakaj? Zato, ker ko ni s teboj, je vznemirjena (negativno), strah jo je, po glavi ji rojijo črne misli, kako si boš nekje našel eno boljšo od nje itn itn. Ker se s temi mislim ne zna sama soočit, želi to naredit tako, da je ves čas ali čim več časa s teboj. Takrat je delno pomirjena, ne pa povsem, vendar ji je bolje.
Predlagam, da se postopoma vračaš na svoje hobije in ji poveš, koliko ti pomeni ona, ter da nimaš nobenega namena iti z boljšo, saj je ona tisto, kar si želiš. Če seveda tako čutiš do nje. Hkrati pa ji moraš povedati, koliko ti pomeni tudi ukvarjanje s hobiji, povej ji tako, da bo vedela, da druge poti zate ni. Pričakuj njen upor, ne bo šlo zlahka.
Mogoče se ti to zdi ali pa se ti bo zdela pretežka naloga, vendar dokler te lekcije ne boš osvojil, ti tudi menjava partnerke ne bo prinesla boljšega rezultata, saj ti bo naključje ponudilo eno z zelo podobno “motnjo”. To je vzorec, ki si ga vajen od doma in take partnerke boš še dolgo izbiral. Z njimi “nič” ni narobe, le sporazumeti se moraš naučiti z njimi. In one s teboj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pikacrta

Na začetku ni bilo tako, sem rekel da grem z kolegi ven in sem šel ven, da grem kolesarit in sem šel. Bolj ko sva bila v zvezi, bolj pa mi je to vse odvzemala… Če zdaj omenim da bi šel z kolegi enkrat na nekaj časa ven se samo narahlo “smeje” češ “ja boš ja…”. In tako postaja vse hujše.

Ko sem v službi – ja kar dosti mi piše in sem že rekel da ne morem neprestano v službi gleda telefona ker DELAM, in spet je bil problem (da ne rečem kako pop* če v roku 5 minut ne odgovorim na sms).

Marko
sem se že xx krat poskusil pogovoriti z njo in je morda bilo potem naslednji dan, dva malo boljše, potem pa spet na stare tire.

Oprosti ker sem mal nesramen ampk tuki gor ti nau noben pomagu ce so sam ne bos. Postavi se zase in ce pac tega ne bo spostovala jo pac pusti. Verjemi da je na svetu tok krasnih punc, ki niso posesivne. Sam sem izkusil take in drugacne zveze ampk svoboda more bit. Vsj men je jasno to kar je ze zgoraj nekdo povedal da ce se odpoves vsemu…nimas kj dat v zvezo. Jst rd vidm da ima dekle kako strast do necesa, ker se to vidi pri drugih stvareh. Valda se obseg enih stvari zmanja ampk ce gledat imam za hobije se vedno precej casa tk zato ker ce zveza stima ti to da dodatno enegijo da stvari naredis bolje hitreje in pridobis tu. Je pa res da ce imas prosti cas in zanimive hobije si vesel in zanimiv drugim zenskam. In tega se tvoja boji. Namesto da bi si zvisala samozavest seb jo rajs zbija tebi.

Ne, nismo vse take. Zame zveza ne pomeni “zalimanost” na tipa, ker hočem met čas zase, za frende, hobije, itd. Zase vem, da se take zveze ne bi šla, kaj boš storil ti, je pa itaq na tebi.

Lepo pozdravljen,

ste jo morda povprašali česa se boji? Vedno stoji vzrok pred neko posledico. Sta se kdaj odkrito pogovarjala o temu, kako si kdo predstavlja partnerstvo? Kaj si želita? Veliko stvari se da uvideti iz včasih popolnoma enostavnih vprašanj…

Lep pozdrav in vse dobro,

New Report

Close