Najdi forum

Prosim za pomoč-ne vem kako naprej

Živjo.
Sem 22-letna študentka. S fantom sva bila skupaj 3 leta, on je star 23 let. Skupaj sva bila dokler ga nisem pred 3 meseci pustila. Moji razlogi, zakaj sem ga pustila so se meni zdeli zelo smiselni, ker tak odnos kot sma imela preprosto ni vodil več nikamor. drug v drugega sva bila res zelo zaljubljena… cel svet se mi je vrtel okoli mojega dragega, sploh nisem vidla, če je karkoli narobe nardil, nič mu nikoli nisem rekla- redko kdaj, ker je na vse tako burno odreagiral… recimo primer: po 3 mesecih zveze je moje starše začel tikat, brez da bi mu to rekli. seveda je do mene prišla mama in rekla, da ji to ni všeč, če mu pač lahko povem, da jo naj vika. no in jaz sem mu to rekla. odzval se je zelo burno… čes, da on tika ljudi, ki jih ima zelo rad, in da je on tega tako navajen… itd… drugi problem je bil na začetku zveze ta, da je bil zelo ljubosumen. ko sem začela študirat v lj, sem živela v stanovanju z nekim fantom, ki ga sploh nisem poznala… in je doma taki halo nardil, da sem mogla it tja in se z njimi pogovorit… cel teden se zaradi tega nisma slišala, jaz pa sem se seveda zaprla vase in neprestano jokala- to je moje domače zelo bolelo… potem sem mu rekla, da se naj odloči ali bo z mano skupaj s tem da ostanem v stanovanju ali pa takoj zaključima z vsem takoj v trenutku. no in tako sma se odločila, da ostanema skupaj… najina ljubezen je rasla, vsak dan sma skupaj telovadla, uživala… nato pa je vse postalo tako zelo samoumevno, da sma pozabla uživat drug z drugim. Kasneje s fantom nikamor nisva več šla… in on je to sprejel, jaz pa tudi… vsak je užival s svojo družbo… skupaj sva pa preživljala čas, ko sva bla doma- pri meni ali njemu in kam šla-recimo v kino, na obisk k sorodnikom… on me je sprejel, da pač taka sem… Ker imam zelo težek faks se morem tudi dosti učit, zato sem si čas zelo težko vzela in vem, da je to bila moja velika napaka… Njegova pa je ta, da mu prijatelji zelo dosti pomenijo… kamorkoli sva šla, vedno je mogo it nekdo zraven oz fant je htel, da bi šli na moje jaz in njegovi prijatelji… povedala sem da me to moti in da želim jaz iti na morje samo z njim. čeprav oba študirava v lj, si nisma vzela čas drug za drugega… nikoli nisma šla na pijaco, kam na kosilo, ker je cel čas delal… ob večerih pa zabaval in kartal vsak dan do 1 s cimri… če sem pa jaz prišla k njemu prespat, pa sma mogla it takoj spat, nobeden pa ni smel k njemu prit, češ prišla je punca… čeprv jaz sem si velikokrat želela če bi se malo podružli, pa mu velikokrat rekla, daj glejma kaki film al pa igrajma karte… ampak on je bil utrujen in mogla sva iti spat… no in letos dva meseca je v zvezi res zelo škripalo… fant je vsak vikend šel s prijatelji- tudi po 3 krat na dan, k meni je prišel samo ponoči, bil je zelo vzkipljiv in tečen, nesramen do posode v koritu- češ kak lahko mamo tak umazano… da je hladilnik umazan… posledično sem bila tudi jaz zelo vzkipljiva… darilo mi je dal 2 dni pred rojstnim dnem, ker je bil ravno med tednom in sva bila pozor oba v lj in se nisma mogla videt (kao), ko sem doma praznovala rd, ga sploh blo ni, ker je bil pri kolegu v gradcu (izgovarjal se je na to, da mu nisem omenla, da pridem prej domov, čeprav sama dobro vem, da sem cel čas govorila o tem da pridem prej domov, pa da naj mi doma spečejo torto)… no isti teden smo šli k sorodnikom- vedo je 3 tedne prej da gremo in seveda se on en dan prej zmeni z enim kolegom, da gre z njim nekam… in takrat sem POPIZDLA… rekla sem, da jaz tak več ne morem in naj mi pove al grema narazen al si vzamema pavzo al kaj… in te sma šla narazen… nisma se vidla 2 tedna, nato pa sma se enkrat vidla v lj in se začela malo pogovarjat…. dosti sma se o vsem menla, rekla sem mu da preveč dela, da rabi čas zase, da se more zabavat, sprostit, ne pa da je celi napet… še več pogovorov itd… no in pol sma po 1 tednu se odločila, da boma šla na izi- postala sma ljubimca, čeprav se v javnosti nisma poljubljala… po 2 dneh je zopet prišel k meni, takrat pa sma se že poljubljala v javnosti.. po 1 tednu sem pa mu rekla, da nwm če to hočem, ker če nebo nič iz tega se delam jaz iz njega norca in on iz mene… in takrat sem ga že drugič zelo razočarala… potem sma te zopet nekak začela se družit, opravičla sem se mu in mu rekla, da ga imam res zelo zelo rada- on pa to meni, in da bi rada bla še naprej njegova punca.. reko je, da želi iti počasi dalje, ker sem ga že 2x tako prizadela… no in po 1 mescu in pol sva šla na poroko in abrahama in se imela res noro fajn… upala sem da mi bo reko, če boma zopet skupaj… pa tega ni blo… ker je bil na poroki in abrahamu cel čas na telefonu, ker si je dopisoval z dvema cimrama s katerima se konstantno družijo vsak dan, sem postala ljubosumna… včeraj pa sem mu rekla, da se jaz tudi hočem z njim družit, ne da se cel čas samo z onima dvema, ker se hočem vkljčit v družbo in met z njim fajn… vedno ko se želela prit k njemu je rekel, da mi cimer nebo všeč, pa da rajši ne pridem to se mi je zdaj prvič zgodilo (da sem postala ljubosumna) pa mi reče v jezi, če pa ti beseda skupaj tako dosti pomeni, te pa bodima skupaj… jaz pa sama tudi točno nwm kaj želim… enkrat bi rada bla njegova punca ampak ko poslušam, kak se ma z njimi fajn mi sploh ni do njega več… pa nwm na čase ga ljubim na ful, spet čez nekaj časa sem z mislimi sej me sploh nima rad, ker te bi bil z mano skupaj… Tako da res vas prosim za nasvet, kako naprej… bliža se izpitno in bi se rada vsaj malo skup spravla in ugotovila kaj hočem, kaki so moji cilji… nazaj ga dobila pomoje nebom več… ker je reko, da je preveč prizadet zaradi vsega skupaj… Prosim za vaše nasvete.

Jaz bi rekla, da še enkrat preberi, kar si napisala, ob tem pa si predstavljaj, da je to pisal nekdo drug. Kaj bi svetovala tej punci? Bi ji rekla, da je škoda takega razmerja?

Če si v zvezi dlje časa ni nič čudnega, da se vzpostavi rutina vendar pa ta na dolgi rok ni dobra in jo je treba prekinit enkrat na mesec ali dva, da ni več vse samoumevno. Glede na napisano sem dobil občutek, da tvojemu fantu njegovi prijatelji pomenijo več kot ti in se ne zaveda, da je to, da sta tudi malo sama zelo pomembno za vajino zvezo to pa ne pomeni, da s prijatelji prekineš stike.

Kljub njegovi vskipljivosti bi bilo mogoče dobro, da poveš točno kaj te moti njemu direktno tako kot si tu napisala (da si ne vzame časa zate; da nista dosti sama; da te je zelo bolelo, ko ni prišel na RD; hkrati pa bi rada bila občasno tudi rada prisotna, ko se druži s cimri glede na to, da se očitno dobro razumejo).

Zavedati se moraš, da sam ne more vedeti kaj te muči. Čeprav se meni zdi, da to da s tabo preživi RD bi moralo biti njemu logično in bi tudi, če ne bi praznovala, se moral on anagažirati ter narediti vse v njegovi moči, da se vidita. Kar žal spet nakazuje, da so prijatelji prioriteta. V kolikor zveze ni mogoče rešiti si ne vzemi preveč k srcu, saj si še mlada ter boš čez čas prebolela. Pridobljene izkušnje pa boš lahko uvedla v naslednji zvezi, kjer boš bolje vedela kaj pričakuješ in hočeš 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Jah lej lastnosti ki si jih opisala pri njem so del njega tako da ostajajo z njim.Napisala si pa veliko teh motečih dejanj.Zakaj misliš da bo v bodoče kaj bolje?Raje se vprașaj ali si sploh żeliš ostati s takim tipom.

Kera stavčna struktura mislim ej.

Sigurno milenijka.

Bere se kot, da bi HAM radio hreščal medtem ko kdo govori na oni strani. 😀

Iz tvojega opisa lahko sklepam, da ima tvoj fant verjetno nerešene stvari iz preteklosti. Velikokrat je to povezano z odnosi v družini ali pas travmami iz otroštva. Nihče si ne želi takega vedenja in ravnanja v odnosu. Občutek imam, da sama ne veš več, kako se obnašati in reagirati v njegovi družbi, saj ne veš kakšen bo njegov odziv. Odnose lahko uravnavamo, če vemo kako se bo partner odzval, kar pri tebi ni mogoče. Taka zveza ti lahko škoduje pri ustvarjanju novih odnosov. Kot vidim je tvoja samopodoba že nekoliko ranjena. Fant ni vrden tvoje ljubezni, saj ima sam očitno dovolj težav, ki jih mora rešiti, Predlagam ti, da končaš to strupeno zvezo, ki ti prinaša več nesreče in zmedenosti, kot pa ljubezni in zadovoljstva. Morda si to do zda že naredila, če ne pa stori čimprej. Vem, da je težko, a verjemi, da je tako bolje za oba. Povej, kako se je izšlo. Želim ti veliko sreče 🙂

New Report

Close