Najdi forum

kako obuditi partnerjeva čustva

pozdravljen!
S partnerjem živiva skupaj 12 let.Stara sva 44. in 43. let Skupaj imava 3 prečudovite male otročke.Pa kr k bistvu. Najina veza je bila vseskozi polna padcev in dvigov. Od mojega “zahrbtnega ” dejanja (do otrok iz mojega prejšnjega zakona)in po njegovih besedah zanemarjenega stanovanja,neskrbi za družino pa izmišljotin da sem ga varala ,kar ni res, pa vse do njegovega “laganja” kje je bil (obisk bivše žene) in “varanja” ( pogovor z neznanimi osebami preko različnih četov in njegovemu laganju njim), do brisanja pogovorom na mesengerju (to se je dogajalo v zadnje pol leta)… Ja njemu sem vse to oprostila ne pa pozabila,ampak mu tega nikoli ne mečem naprej. Jaz dobivam moje napake kar naprej servirane. No skratka….zadnje pol leta pa je stvar zelo napredova v smislu, da se zelo zelo odtujujeva. Kake dva meseca nazaj sem že jokala zaradi njega ker sem začela neskončno pogrešati nežnost in pa začela sem dobivati občutek da vse dela(lubčki za lahko noč na primer) z prisilo, nakar teh lubčkov kar na hitro ni bilo več. Kmalu so izginili tudi objemi ko sva ležala v postelji, vprašala sem ga zakaj pa je odgovoril da mu pač ni do tega. Takoj za tem pa mi pove ,da do mene ne goji nobenih čustev več. Pravi, da nima druge ženske.
On si želi, da zaradi otrok pač živimo skupaj,spimo skupaj, vlagava v hišo, bi šli skupaj na dopust,skratka da se nič drugega ne spremeni razen pač najin čustven odnos. Kako si predstavlja spati ob meni,se zbuditi ob meni…jaz pa bijem peklenski boj v sebi?Meni to ni všeč,saj ga še vedno zelo ljubim in si želim narediti vse da bi ponovno oživila tudi ta njegova čustva. Zadnje 14 dni imava veliko več pogovorov ,kakor sva jih imela vendar vedno končava pri mojem vprašanju ali res ni nobenega upanja več? Odgovora ni ali pa reče ,da zelo težko ali pa celo da ne,da pač ne more preko svoje kože ,lagal pa da mi tudi ne bo.
Kakršnokoli pomoč zavrača-mislim,da se boji da bi uvidel, da tudi on ni popoln in da ni vse tako kakor si je zamislil on. Ja ponoči se stiska k meni,mu poved da so se mu čustva do mene ponoči vrnila, vendar pravi, da se tega nič ne spomni ker spi. Malo se mi zdi čudno….
Res nimam želje ,da se takole konča med nama. On je edini na katerega sem se lahko obrnila ko mi je bilo težko, bil je edini ko sem rabila kakršnokoli oporo, skratka imela sem samo njega in tudi sedaj nimam nobenega drugega kakor njega hladnega s čustvi….On pravi, da mu jaz nisem nikoli stala ob strani ko me je potreboval……ni res , tudi jaz sem mu stala ob strani ko me je potreboval ,ampak tako se pozabi!
Zanima me, kako bi mu lahko še pokazala da ga nočem izgubiti……kako mu dokazati kako ga še vedno ljubim

delam veliko na sebi in mislim da mi delno ratuje vendar…? On noče narediti niti polovice koraka da bi se kaj izboljšalo-je rekel da on korakov naprej ne bo delal….

rada bi kakšen nasvet …preživljam tako psihično krizo iz katere ne vidim izhoda…..Težko se je pretvarjati pred otroki,pred sodelavci, pred starši,….

Prosim za kakšen pameten nasvet

Spreminjaš lahko samo sebe.
Povedal ti je, torej te ne zavaja s praznimi obljubami.
Po drugi strani je včasih manj ali nič besed dovolj, da lahko zaključiš, da ti je pravzaprav povedal bistvo:
Jaz se ne bom spreminjal. Pika.
A si ne bom tudi “mazal rok” s čemerkoli.
Ne bom odgovarjal za nič.
Kaj še čakaš? Take it or leave it!
Odloči se sama!

To ti tvoj partner sporoča. Dokaj jasno.
Če ostaneš, boš imela točno to kar imaš že sedaj: nesodlovanje, NESPOŠTOVANJE = VSEENO MU JE KAJ TI ČUTIŠ, KAJ JE TEBI POMEMBNO.

Na tebi je, da se odločiš.
Bi živela s tem kar imaš trenutno?
Je to zate dovolj?
Če lahko pretehtaš vse pluse in minuse, kruto iskreno do same sebe in če je to zate dovolj, potem ostani.
Če ni, potem veš odgovor.

Zapomni pa si samo eno stvar: imaš samo eno samo življenje. Kako, kje, s kom ga boš preživela je samo in zgolj tvoja odgovornost, tvoja odločitev. Vse ostalo so bolj ali manj izgovori, da nam zaradi strahu pred neznanim, novim, zaradi navajenosti ni potrebno narediti, spremeniti nič.

Med vama poteka klasična bitka za to, kdo sme igrati vlogo “žrtve”. O tem detajlnejše razglabljamo TUKAJ (klikni za povezavo).

Partner želi izsiliti, da naredite prvo potezo, da lahko potem prevzame omenjeno vlogo: “Češ ubogi sem, ker me je zapustila.”
Vso ignoriranje znotraj zveze namreč ne bo nihče videl. Ignoriranje pa pušča enake kemične reakcije v telesu in celo hujše posledice, kot samo fizično nasilje.. (o tem tudi v omenjeni temi zgoraj).

Vendar tudi sami niste nedolžni, saj z izpostavljanjem problema na javnem forumu podobno nakazujete, da tekmujete za vlogo “žrtve”..
O čemer smo že v omenjeni temi višje.

De omnibus disputandum..

New Report

Close