Najdi forum

Pozdravljeni!

Star sem 28 let in sem se znašel v zanimivi situaciji iskanja (nove in resne) punce. Ampak začnimo na začetku.

V srednješolskih in študentskih letih sem se zapletel v vrsto razmerij, takih bolj študentskih, enonočnih pa tudi resnih, kot naprimer zadnje, ki je trajalo dobra 4 leta. V vsem tem času, si nikoli nisem postavljal vprašanja, kje dobiti punco. Nekaj jih spoznaš na faxu, druge v študentskem domu. Ta del pišem, da razčistimo dilemo če sem nekomunikativen, grd, devičnik. No, that is not the case.

Problem je nastal po zaključku študija, magistriral sem kot inženir tehnične smeri in našel temu primerno službo. Pred dvema mesecema sva se s punco po štirih letih razšla. Po nekaj letih zveze se nekako ni mogla odločiti za prehod v neko drugo obdobje življenja. Cele popoldneve je gledala kmetijo, štorijo in youtube top 10 kompilacije, ob grizljanju nezdravih prigrizkov, medtem ko sem sam želel popoldneve preživljati zunaj, na kakšnem sprehodu, teku, pogovoru, vikende pa na krajših izletih oziroma v vikendu v hribih. Problem sem ji razložil, tudi večkrat, a ker spremembe ni bilo in v zvezo z njene strani ni bila pripravljena vlagati naporov sva se razšla.

Tako sem se znašel v novi situaciji iskanja punce. Preveril sem stare kontakte in ugotavil, da so resne punce praviloma zasedene, večina pa še vedno pri 25 do 30 letih čez teden študira ali dela, za vikende pa se zabava ali pa uživa v hotelu mama in nima prav nobene želje po resni zvezi.

Za svoja leta sem dobro situiran, z plačo 1500e neto+, lastnim (družinskim) stanovanjem v centru Slovenije, kar pa v tej situaciji ne pomaga preveč. Kje lahko spoznam kakšno resno punco za nekaj let potovanj in uživanja, nato pa družino, ki je intiligentna, kdaj prebere kakšno knjigo in pripravljena za dolge pogovore in predvsem ve kaj želi v življenju? Nekako vem, da na forumih in internetu ne, ampak na zabavah (kot je bila moja dosedanja praksa) tudi ne. Kakšne izkušnje imate? Kje se najdejo takšne, bolj resne, razgledane, s cilji? Zunanjost mi ni pomembna, leta od 18 – 30, bolj važno je da se v zvezi ujameva. Razmišljal sem, da bi se odpravil na kakšno potovanje/avanturo, ki so organizirana za manjše skupine, katerih se udeležujejo predvsem mladi? Kakšne druge ideje?

Hvala za nasvete!
L

Kje spoznat resno punco ti ne znam pomagat, ker imamo tud punce probleme najt resne fante.

Samo tam bi te rada popravla ko si napiso, da so resne punce praviloma zasedene.. to nebo držalo 😉 tudi resne punce ne spoznamo resnih tipov in smo rajši same kot pa da mamo več avantur oz 2-3 mesečnih “zvez”. 😉

Srečno pri iskanju “prave” !

98l, ni nekoliko prehitro za iskanje nove punce? Samski si komaj 2 meseca. Sicer pa se strinjam z Resna88, še se najdejo/mo samske pri teh letih, le da se zaradi načina življenja ne srečamo ali pa zelo težko.

Imaš mogoče kakšen kontakt, mail? Ali če se registriraš?

nova
Uredništvo priporoča

Hej!

Se zelo strinjam z “Resna88”. Tudi jaz sem samska, resna, dobro situirana in z visoko izobrazbo, s cilji v življenju, družabna, komunikativna, stara 26 let itd., vendar še kar ne najdem resnega tipa oziroma da bi se ujela na področjih, kot si jih sam napisal. Tako da ne vem, kje se zadržujete resni moški. Zase lahko rečem, da čez teden grem kdaj v naravo- Tivoli/Rožnik, Šmarna, čez vikende pa tudi kdaj do morja, po službi kdaj s kolegico na kosilo/ pijačo… občasno grem v fitnes. Od družabnih dogodkov grem rada na koncerte.

Ne vem, pomoje se na tak način težko spoznamo in niti sama ne vem, kaj naj naredim, da bi koga spoznala, ker na sprehodu me pa tudi še nihče ni ogovoril 😛

Aja, kakšna pa so ta potovanja/avanture za mlade? Prvič slišim za to… 🙂

Motiš se. Zakaj pa je ne bi spoznal v kakšnem lokalu pri 26 letih? Ti je izpod časti postalo? Newsflash zate… vsi v Sloveniji niso magistri, še manj jih ima 1,5k € neto plače, še precej manj pri tvojih letih, posledično se malo težje osamosvojijo. Malo manj sodi in se ne postavljaj na piedestal, raje se ozri okrog sebe kake priložnosti se ti ponujajo. Mogoče takoj prva ne bo ok, tudi druga ne, ampak who cares…. medtem ko iščeš pravo se zabavaj z napačnimi in se ne obremenjuj 😉

Če si pa moralistični težak, pa te bodo koliko toliko pametne ženske, na katere ciljaš, itak prečitale v nekaj sekundah in boš zvisel. Bodi pozitiven in zabaven v prvi vrsti.

Če gre kdo iskat preko spleta ga samo opozorim …
Kupid.com … ne objavi nič, se kar nekaj izmišljujeo …in želijo samo članarino …..če ima kak posameznik tri različne maile, lahko zblefira in postane član …moških je gor kar nekaj punc skoraj nič, pe še tu je pol dopisovalk, 40% avanturist, nekaj tudi za denar …ene par, ali pa kdaj pa kdaj se najde kaka resna…
Na ONA-ON … so nateguni ….diskriminatorni … punc je nekaj več, več jih je za kaj resnega…a na eno punco je 50 moških….od katerih samo CUZAJO na lahek način denar…… izjemno pazite da ne plačate z kartico, če jim že boste šenkali določene evre…se zna zakomplicirat …odgovarja pa pri njih nihče ne ko jim kaj pišeš…

zdravo
se kar strinjam z 98l, sem bil v 6 letni zvezi, zdaj pa že 5 let samski, isto bi lahko rekel da ne zgledam slabo, z dobro službo, živim na svojem… ampak bolj kot opazujem ženske bolj se mi zdi da so resne že oddane.
sem bil prijavljen na raznih portalih, edine samske so stanovale v mama hotelih in iskale sponzorje ali pa samo pozornost, hvala, do takih mi ni

Mi, ki imamo nekaj že “svojega” smo ponavadi samski. Ponavadi smo to takšni, ki smo dobro situirani, ne izgledamo sicer slabo ampak vseeno nismo manekeni. Če pišem zase:
Imam visoko izobrazbo, resen, srečno samski z dobro situirano službo. Imel sem resno punco kar 7 let, pa sva pred parimi leti šla narazen. Imela sva že svoje stanovanje, stanovanje pustil nje in sem se odselil domov. Kje najti punce?
Punce načeloma najdeš povsod, vprašanje je samo kakšno iščeš? Če iščeš punco, ki bo izobražena, pridna, zvesta, takšne zagotovo ne boš pri svojih letih našel v baru. Pač roko na srce, ne gre.

Najprej moraš vedeti kaj iščeš, nato najdi osebe s katero se razumeš in s to osebo gradi zaupanje in še posebej je lepo, če imata skupne cilje. Po parih letih zveze jih bosta mogla imeti, sicer ne bo trajalo dolgo.

Kje najti resno punco? Čisto odvisno od tvojih hobijev. To svetujem tudi puncam, če bi rade spoznale kakšnega fanta, vpišite se v kakšen hobi. Kakšno aerobiko, smučanje, drsanje (pozimi)…
Zelo veliko mladih in pametnih je na raznih tečajih. Se želiš naučiti tujega jezika? Zakaj se nebi vpisal v en kratek tečaj, tam se spozna ogromno ljudi. Najboljše od vsega pa je, da so notri vse starostne skupine.

Sam sem star 27 let in sicer še imam čas za resno zvezo. Ampak tista “taprava/taprav” pride sama in takrat ko najmanj pričakuješ. Najlepša razmerja so tista, ki se iz dolgoletnega prijateljstva razvijejo v kaj več. Vsaj zame.

Drugače pa tudi pohodi, koncerti niso slaba stvar. Sam ogromno hodim v naravo, rad imam pohode, še posebej odkar sem samski, toliko bolj uživam po lokalnih hribih. Spoznaš veliko takšnih in drugačnih ljudi. Od določenih tudi izmenjaš kontakte ker nikoli ne veš kdaj koga potrebuješ. Tako da pohodi in rekreacija je defenitivno odlična stvar.

Globoko pa odsvetujem razna potovanja/avanture za mlade. Obstajaja spletna stran za to, kjer enkrat letno odpotuje garda samskih in tudi tistih “samskih”. Ni treba dvakrat napisati kaj vse se tam počne. Vse prej kot razni spoznavni večeri. Za iskanje resne zveze tisto definitivno ni.

Drugače pa za nas izobražene je zelo težko najti pravega parnerja, ker tudi od njega želimo da je že nekaj dosegel. Z mladino pa tako vemo kako je danes. Dober avto v glavi pa nič.

Morda si najprej vzameš čas in razmisliš o sebi in svoji vlogi v tvoji zadnji zvezi. Verjamem da sta v vsakem odnosu dva in je brez pomena valiti krivdo na tv oddaje. Iskanje punce na vrat na nos ti bo prineslo le še en nekvaliteten odnos. Naredi pavzo in razmisli kaj si ti želiš, kakšno osebo ob sebi, kakšno življenje, na kakšen način lahko ti prispevaš k dobremu odnosu, ali sam gojiš vse te lastnosti, ki jih pričakuješ od partnerke.
Mislim da ko boš malo naredil čistko za nazaj bo dejansko nastal prostor za novo osebo. Srečaš jo lahko pravzaprav na vsakem koraku in zagotovo se bo to zgodilo, ko bo pravi čas. Se ta stavek sliši res zlajnan, ampak drži.

Prelepo ti je v življenju. Situacija skoraj enaka kot nekomu, ki je na forum pisal leta 2011: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=6796833
Pa uporaba fraz v angleščini (that’s not the case) ne pritiče 28-letniku. Namreč izražaš se, kot bi bil v 1. letniku SŠ.

Išči na Madžarskem, Češkem in Slovaškem.

Si še samska?😃

Z veseljem bi se prepustil druženju, zabavanju, sprehodom in brezskrbnem spoznavanju,.. 🙂 a si še tle?

Lepo pozdravljen,

vaše pismo me je ganilo, saj je danes tudi malo fantov, ki pri vaših letih vedo kaj želijo in razmišljajo kot vi. Vse manj je tudi vrednot in tudi veliko deklet piše podobna pisma kot vi… Moj predlog je, da počnite kar vam je všeč… Pojdite v hribe, če vas to veseli… Mislim, da boste tako najlažje našli osebo, s katero boste imeli enako bazo. Sama vidim, da najdem veliko somišljenikov, ko pričnem brskati po meni ljubih stvareh.

Lep pozdrav in vse dobro;

Stari lej. treba se bo v roke vzet in iz bajte it

Hmmmmm

 

New Report

Close