Najdi forum

Kako dopovedat kolegu, da to kar je med nama ni prijateljstvo oz. je črpanje moje energije zanj, da se počutim slabo, da nimam kaj več iskat pri njemu, da je samo en znanec, ki ni vreden mojega časa… Imela sva se lepo, hodila okoli, zavajal me je 100 na uro, pol si je pa eno babo našel in zdaj me samo zajebava še, videla se nisma že 2 mesca, ko sem mu pisala da mam dovolj, da naj zgine nekam, je pisal da mi bo nekaj kupil? Jaz pa mam res dovolj. Jaz preveč pričakujem? Zame so kolegi tisti, ki mi dvignejo telefon vsako noč, če jih kličem in imam problem, ki se videvajo z mano vsaj 2krat na mesec in se pogovarjajo vsak dan z mano…. Žal mi je vsega časa, keša, kar sem zapravila zanj. Hodila sva ogromno po termah, na večerje, v kino…. res sem besna in razočarana… Če bi bila vsaj en k od besede kolega, bi bil izid drugačen….. verjela sem vanj da je drugačen pa je sam manipulacija bila, totalno neiskrena in nehvaležna do mene….. Zanima me, zakaj si upa pisat, ko sem mu že parkrat povedla da ga nočem več videt….? Kaj še naj naredim? Res imam dovolj. On je meni ena 0 na kubik, ne samo 0.


Je bilo tako od samega začetka ali si “naenkrat” začela takole razmišljat ?
Prehitevam v bistvu – ti si užaljena ker on sedaj svojo pozornost in čas namenja eni drugi, ti si pa v tihem upala, da se vajin status (dolgoročno) ne bo spremenil.


Meni je tole čisto razumljivo, sicer pa prijateljstvo med moškim in žensko,… ? Vprašanje… – definitivno se pa karte premešajo ko in če ena stran stopi v zvezo (sklepajoč, da sta bila pred tem oba samska, ko sta začela… “prijateljstvo”). Če je on v zvezi, so se njegove prioritete spremenile, to je vsakomur jasno, ker če bi vzdrževal enako stanje “pozornosti”, bi mu pa njegova težila, ker bi se počutila ogroženo (upravičeno).
Torej kako te (kao) zajebava ? Mogoče se pa ti preveč posesivno obnašaš ?
Jaz mislim, da si ti pač ljubosumna, ker ne boš več dobila toliko pozornosti, daril, itn., ker bo sedaj druga tega deležna.
Mogoče si imela ti realno skrita pričakovanja, da se bo on zaljubil vate… ali si bila pa ti skrivoma vanjga.


To je tvoja definicija, mogoče ima pa on popolnoma drugače parametre. Biti na “cungeljnu” za vsakogar je pa pač nadležno. Priporočam ti, da si najdeš geja za prijateljstvo, če že potrebuješ moško figuro. Sicer bi pa tudi tukaj prišlo do spremembe, če bi si on koga našel.
Mogoče si ti s tem “prijateljem” v bistvu hotela prikazati večji socialni status kot ga dejansko imaš in si ga zaslužiš.


Torej si ti plačevala vse te “dejavnosti” (100 %) ? Ali je bilo deljeno (vsakič) ali sta se menjavala ? Torej enkrat je on vse plačal, drugič ti, itn.
Če si vse 100 % samo in zgolj ti plačevala, potem bi rekel, da velja moja teorija, da si bila skrivoma vanjga zaljubljena in si upala, da bo on isto začutil. Lahko pa, da se tudi zavedaš svojih napak in imaš manjvrednostni kompleks in si takole “kupovala” (morebitno) prijateljstvo (ali ljubav). To je seveda čustvena in finančna napaka po celi črti.
Če je bilo pa deljeno, potem pa nimaš kaj za jamrat. Če sta se pa tudi menjavala in je bila seveda zneskovno razlika takšna, da kadar je on plačeval (kadar je častil), da so bili “vložki” manjši kot takrat kadar si ti v celoti plačala neko aktivnost, je pa lahko dosti razlogov za to… njegovo finančno stanje, karakterna značilnost (škrtost oz. varčnost), itn.
Seveda pa biti tudi prijatelj z nekom, ki ti popolnoma vse ovrednoti, je pa zelo težko in v bistvu manipulativno oz. izkoriščevalsko.


Preveč megleno (nasplošno na tvoj post), da bi lahko karkoli uporabnega sklepal.
Mogoče pač misli, da si (še) v nekem čustvenem afektu in da se boš pomirila. Seveda bo pa sčasoma res odnehal. Vprašanje če si pa to tudi res dejansko želiš.

Jaz mislim, da si se pač v tole prijateljstvo nasplošno spustila z nepravimi pričakovanji, željami. Si pa tudi navedla bistveno premalo podatkov za operiranje kot tudi – ne poznamo njegove plati.

En folk je pac tak, bedn. Meni to kar si opisala zveni narcisoidno vedenje. Ce seveda nisi naredila kake napake, ki se je ne zavedas. Toda tudi v tem primeru bi ti on moral to povedat…

nova
Uredništvo priporoča

Sma prekinla kontakt in se precej boljše počutim zdaj, hvala.

Sma prekinla stike, se boljše počutim.

Jaz nimam nič če se prioritete zarad punce spremenijo. Problem je, ko da tip jasno vedet da so kolegice samo za skrivanje, da tolko nismo vredne da nas punci predstavi? To meni pove, da je res pokvarjen. Namreč to je meni normalno, da poveš da imaš kolege od prej….

New Report

Close