Najdi forum

Nima me vec rad ampak nevem zakaj

Pozdraljeni.
Upam da mi boste znali svetovati kajti sama ne najdem odgovorov. Stara sem 23 let in pred kratkim sem koncala z fantom z katerim sva bila skupaj 2 leti.Bil je moj prvi resen fant do sedaj kajti zelo zelo tezko se zaljubim.Priznam ni bilo use najlepse ampak ker ga imam tako zelo rada sem prezivela marsikaj samo zato ker sem se bala da bi ga izgubila.Videvala sva se samo cez vikende pa se to za cca 3-4 urce ampak okej navadla sem se vem da veliko dela in nima veliko casa.Vse je bilo u najlepsem redu vedno sva se imela lepo res sem bila srecna z njim vedno sva si use zaupala uglaunem use je bilo lepo in prav, ko nekega lepega dne mi pove da me nima vec rad.To je bil zelo velik sok zame saj tega nikakor nisem pricakovala vse je bilo vredu.Nerazumem in nevem ali sem jaz karkoli narobe nardila je kaksna druga vpletena enostavno muci me to sploh se ne prepoznam vec cele dneve jocem se sekiram sploh si nisem vec podobna.Ce poskusim pridit v stik z njim me ignorira ali pa odriva stran od sebe.Vem morem sprejet da mu pac ni do mene in da morem vse skupaj pozabit.Ampak enostavno me prevec boli to use skupaj kako lahko imas osebo 2 leti rad potem pa cez noc karnaenkrat ne vec? Prosim svetujte mi ce imate kaksne podobne izkusnje kako cimprej preboleti in pozabimi?


Karkoli si ali nisi naredila prav, je sedaj popolnoma odveč, ker odnosa ne moreš več rešiti, tako da ta del preprosto odmisli in ne razmišljaj več o tem, ker boš imela samo nepotrebne muke in probleme.

Prav, jokaj, poslušaj otožno glasbo,… karkoli kar misliš da bi ti pomagalo.

(Še) Študiraš ali že delaš… ? S starši se lahko kaj pogovoriš ali s prijatelji-cami ? Če imaš kakšno domačo žival (mačka, pes, papagaj,…), se potem z njo/njem kaj ukvarjaj. Živali imajo pač ta zdravilen učinek.

Šport tudi pomaga – recimo kakšen tek (kaj bolj intenzivnega).


Ja žal, ampak je odločen, tako da pač upoštevaj in ne navezuj nekih stikov z njem (SMS, klici, FB, …).

Začni se tudi znebivat raznih stvari, daril, ki si jih dobila od njega in kakšni obeleženi trenutki (digitalni posnetki, slike, filmčki,…).

Daleč od oči, daleč od srca pravijo, ne ?


Jah glej, človek se razvija in četudi sta dva skupaj, pa sta recimo oba študirala v istem kraju, imata službo v istem mestu, itd. se pač “zgodi”, da lahko prerasteš drug drugega. In mogoče te je on prerastel. 😐

Meni se zdi recimo izjemno nenavadno, da recimo nekateri moji bivši kolegi iz gimnazije, da so še zmeraj ostali na istem razvojnem in interesnem nivoju (gledajo iste serije, poslušajo isto glasbo, enaki politični pogledi,…). Vendar z nekaterimi je tudi tako, da se nikoli ne premaknejo kam naprej. Regresira pa itak lahko vsak.

Sigurno pa mislim, da se to ni zgodilo kar naenkrat – zmeraj se gre praviloma za proces. Lahko bi celo tako rekel, da možno, da so se šele sedaj dejansko rožnata očala razbila (beri popustila zaljubljenost) in so se tekom nekaj mesecev (po tem) začele kazati neke razpoke v razmerju, katere ti nisi opazila, njemu se pa mogoče ni dalo ukvarjati s tem (ker se je odločil bolj karierno usmeriti).

ne čuti več do tebe, kar je prej. tehtnega razloga očitno nima, ker bi sicer povedal, če ga kaj moti. ali pa se je odločil, da se mu enostavno ne da več biti v zvezi. očitno ni tako resen in ga mika sprobati še druge stvari, ali pa kaj drugega. ampak najboljše če se ne ubadaš s tem, ker to je njegov problem.
najboljše je, če prekineš vse stike z njim, ker smao tkao lahko začneš prebolevat, živet naprej.. razmišljanje, upanje da pride nazaj, ta nesigurnost te uničuje. upanje je tisto, kar dela obup najbolj boleč.
skupaj sta bila 2 leti, kar nekaj že je, da si navezana nanj. spoznavaj nove ljudi, da se zavedaš tega, da ni bil fant popoln, kot v zaljubljenosti dostikrat razmišljamo, ampak je imel svoje napake kot vsak drug. seveda ne tako, da zdej greš in zabluziš z enim, ker so kao “vsi tipi isti”, al pa da se moraš znoret al pa kej.. to je bežanje od čustev. treba jih je predelat, in da jih lahko, spoznavaš ljudi, da vidiš kako so si različni, da ima vsak svoje prednosti in slabosti.. v glavnem, da dobiš občutek da je svet velik in se zaradi neuspele zveze z enim ni treba preveč sekirat, ker tako pač je.
razmišljaj o tem, kaj si se pri zvezi naučila, kakšna je izkušnja, še posebaj zdaj, ko si samska, da vidiš razliko. v glavnem, vzemi si čas zase in predelaj čustva, glej na koristi iz te izkušnje, da boš za naslednjo še bolj odločna, samozavestna in vedela, kaj si želiš. mlada si še in nikamor se ti ne mudi.

pa nikakor ne obupaj 😉 preboleti se da vse, mnogo lažje je če pravi pristop ubereš, brez bežanja, spraševanja “kaj če..” ali oklepanja tistega upanja da spet bo tkao kot je bilo. verjemi, da čeprav zdaj ne čutiš tako, boš nekoč razmišljala o tem fantu in si rekla “lepo je bilo, ampak je pač minilo”. nekoč boš spoznala drugega fanta, s katerim se bosta mogoče še bolj ujela, in še bolj pomembno, tudi ostala skupaj (če je to to, kar si želiš – to, da veš, kaj si želiš, je zelo pomembno! ljudje premalo razmišljajo o tem).

lp in srečno 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena .
Hm, sprašuješ se kaj si narobe naredila ? Nič kaj takega, pa veliko, predvsem si bila naivna ker si verjela da je vajina zveza, zares zveza . Ta fant je že od samega začetka med vama držal varnostno razdaljo, spustil te je k sebi toliko, kolikor si mu bila potrebna in to je 3-4 ure na teden ? Nimaš kaj objokovat, nikoli te zares ni imel rad, kvečjemu je slabič da ti tega da te nima rad, ni povedal že prej . V bistvu si bila izkoriščana, pač naivna , kot smo mnogi drugi ki se zaljubimo, problem je le ta da se ti zaljubiš v neko idealno podobo, v neko sliko ki si jo sam ustvariš glede tega v katerega si zaljubljen, pa ga sploh v resnici ne poznaš, še leta ne, kaj šele v času ko se zaljubiš vanj .
Pojdi naprej, pusti ga za seboj, si že porabila preveč časa zanj, tistih nekaj ur na teden , nima smisla, ker te, če hočeš ali nočeš, ta fant nikoli zares ni imel rad, niti te ne bo imel nikoli rad .
En nasvet z moške strani, punce, morete biti bolj nedostopne, ko se bo fant mogel potruditi za vašo pozornost, vas bo tudi vedel bolj cenit in vašo zvezo, dokler pa se en lep nasmeji in padete dol , ko sname sončna očala, vas bo pa imel zgolj za ” ponucat” kolikor bo pač te potreboval .
Lp

Pozdravljena razočarana,

naj povem, da se je meni pred kratkim zgodilo enako, vendar s to razliko, da sem jaz moški. Star sem 24, moja sedaj bivša punca pa tudi. Pridružil bi se napisanemu komentarju, da je fanta v splošnem do tebe minila zaljubljenost. Tudi v mojem primeru, se je vse končalo zelo na hitro in brez nekih tehtnih razlogov zaradi česar sem se podobno spraševal kot ti, njene rakcije ob mojem poskusu stika pa so bile identične.
Da bi razumela, zakaj je to naredil, se moraš najprej podati v ozadje vajine zgodbe: kako sta se spoznala, kdaj je bil prvi poljub, kdaj sta imela prvi spolni odnos, koliko punc je imel pred tabo, kako so te sprejeli njegovi starši in overall, kako se je on v tej zvezi obnašal do tebe. Najina zgodba je bila taka: spoznala sva se prek interneta, ona je bila tista, ki je prekomerno hitela s poljubi na prvem zmenku, pred menoj je imela 8 moških, z njimi naj bi šla narazen, ker so jo varali, prvi odnos je bil na drugem zmenku, oblačila se je snobovsko, bila je nesamozavestna in iskala je kopico pozornosti.
Ker sem jo imel rad in ker sem se vanjo zaljubil, sem vse to spregledal, med samo vezo je bilo vse ok, razen občasnih finančnih nesporazumov- kdo časti, kje, kdaj, koliko…. Bila sva noro zaljubljena, vsaj 10x na teden je govorila o poroki, skupni prihodnosti, neizmerni sreči, otrocih, stanovanju, itd. Od začetka se mi je vse to zdelo malo preveč umetno, da bi bilo res, ampak sem se prepustil. Na lepem je februarja postala hladna do mene. Odnosov nisva več imela tako kot poprej. Iskala je prepire in nazadnje je konec marca prek telefona končala zvezo, češ da ne čuti duhovne povezanosti in da nisva za skupaj.
Podobno kot ti nisem odnehal, najprej sem jo klical, nazadnje sem šel prečekirat v živo, če ima mogoče kakega drugega v okolje kjer se giba. In glej: iz trgovine je prišla oblečena kot največja kurba, ker se nisem mogel zadržat sem jo ustavil, in povedala mi je da naj jo pustim pri miru, da ima zmenek, da pride nek moški k njej.
Hodila sva skoraj pol leta, narazen pa sva bila 10 dni in že je našla drugega. Vsi dejavniki v tem primeru nakazujejo na to, da se z mano v zvezo ni podala z resnimi nameni, minilo pa jo je lahko, ker je vmes spoznala drugega.
Podobno je lahko v tvojem primeru, razmisli, koliko punc je zamenjal pred tabo, informacija o samskosti je pa tudi velik indikator, koliko te je sploh imel rad. Seveda je možno tudi zgolj to, da se te je naveličal in da ni vmes nobene spoznal. Ko mine zaljubljenost, se namreč nekateri drug drugega nasitijo in prično odkrivat mikro napake, ki morda niti niso tako pomembne, vendar jih nekaj žene, da iščejo tisto, kar je pri nekomu slabo. Ko to najdejo, se počutijo osvobojene in se opogumijo, da končajo zvezo. Nekateri pa napake vidimo že na prvem zmenku pa jih spregledamo in smo osebi brez pomislekov lojalni.
Rešitve za tvojo in mojo situacijo ni, če bova taka, kot sva, bova vedno lahko naletela na take partnerje. Po treh neuspelih zvezah, je to moja druga takšna, ki temelji na podobnem primeru. Predlagam ti, da pozabiš na vse, jaz bom na primer poskušal bit samski naprej, tako kot sem bil pred njo in zaradi vsega mi trenutno niti ni več do nikakršne zveze. Vsekakor pa vem, da precej boli, ampak to je tisti riziko, ko se nekomu prepustiš in mu zaupaš, pa te le izrabi.

srečno

“enak primer”, pozdravljen. Tudi sam imam podoben primer. Preko interneta sem spoznal dekle, s katero je preko dopisovanja bila velika kemija. Dva tedna po prvem stiku sva se dobila v živo in na prvem srečanju je tudi padel prvi poljub. Kmalu je pričela omenjati poroko, 1,5 meseca po začetku je že pisala seznam povabljencev. Nekaj dni pozneje pa kot strela z jasnega, jo na meni prične nekaj motiti. Naslednjič spet nekaj drugega in tako so se nabirale stvari, ki jo motijo. Še dva meseca zatem mi je preko sms-a dala vedeti, da je med nama konec. Kolikor sem izvedel od drugih, je kar kmalu (nekaj mesecev po razhodu) se poročila.

Pred mano ni imela niti enega fanta, bil sem njen prvi fant kljub temu, da je imela že 27 let. Prav tako je z mano doživela prvi poljub.

Je možno, da gre pri nama za enak primer? Tvoja zgodba bi mi bila v pomoč pri razumevanju svoje.


Vse v mejah normale, v nasprotnem primeru daješ vtis vzvišenosti, snobovstva.


Zame so vse to “red flag-i” – sploh “cock carousel” izkušnje. Že če bi samo to vedel, se ne bi zapletal.


Pa je bilo ne… ? Umetno namreč. Logično, da bo take govorila, ker če je imela (vsaj) 8 tipov, so se že kazali znaki zidu (Google/YT -> woman hit wall). Naslednjič bodi bolj oprezen.
Glede otrok: http://www.returnofkings.com/70425/research-suggests-that-a-womans-body-incorporates-dna-from-the-semen-of-her-casual-sex-partners

Kadar ti kakšna začne (pre)hitro omenjat poroko, stanovanje, otroke in če je imela dosti spolnih partnerjev, samo beži stran, ker takšni je že SMV padel, zid je že tukaj in potem bo šlo samo še navzdol.


Možno, da je že takrat hipergamija naredila preskok (beri našla novega bedaka za molzti). Duhovna povezanost se mi pa tako bere kot nek New Age (another red flag).


Proverbs 5:1-13


Well said.

Malce si poglej različne aspekte MGTOW filozofije – boš dobil znanje za prefiltrirat s kom se zapletat in s kom ne. V bistvu boš dobil analizo tveganja in se boš potem na podlagi tega odločal kaj se splača (in s kom).

Pozdravljen,

težko verjamem, da je bil to njen prvi poljub v življenju. Veliko punc se je prvič poljubilo že v osnovni šoli… morda vseeno ne smeš vsemu verjeti… Ali je to res pa lahko ugotoviš na podlagi izkušnje in tvojih preteklih izkušenj. Če si imel že pred njo kako punco, potem veš, ali bi lahko to punco prištel med izkušene ali ne (o spolnosti govorim..).
Od tega je namreč veliko odvisno. Punca, ki si ji prvi, te morda ne bo kar takoj brez razloga pustila. S teboj niti ne bo divje ali kako drugače seksala. To največkrat naredijo take, ki so že izkušene na tem področju, in jim narediti konec denimo ne predstavlja posebnega napora. Jaz mislim, da je podobno kot tista moja bivša tudi ta mrzlično iskala partnerja iz pravljice: ki jo bo razvajal, ki ima svoje stanovanje, službo, je dobro preskrbljen in je zato tudi prihodnost z njim na prvi pogled nekoliko bolj jasna in predvidljiva. Zraven pa so piko na i dodali občutki. Verjetno jo je prav tako preprosto minilo, kot v primeru razočarane in mojem primeru. Enostavno se je naveličala, iskala dalje in dobila dober ulov. Morda je tudi tistemu napletla zgodbo o prvem poljubu… Razumeti moraš, da danes na punce družba veliko bolj pritiska, idealni čas za otroke se omenja pri 22 letih, vse iščejo čimbolj finančno stabilnega partnerja, lepega videza, ipd. podobno pa velja tudi za moške, le s to razliko, da do vprašanja otrok pri teh letih in dokler ne ustvarimo pogojev na to gledamo z distanco. No nekateri pa iščejo partnerje da se z njimi poigrajo, ni rečeno, da bo tvoja nekdanja punca s tem moškim srečna… Zakona in otrok se nikakor ne načrtuje tako čez noč, kar pomeni, da se je spet lotila iste taktike: njen cilj je bil poroka z moškim ki ustreza njenim kriterijem.. Se morda vprašaš, kje in kako ga je dobila? Take se od preprostih normalnih punc kot je razočarana razlikujejo v ključni stvari: malo so pokvarjene in namesto da se pustijo osvajat, osvajajo one same. Menim, da je ta punca malo zmedena in ima očitno težave na področju medosebnih odnosov. Tisto, kar je naštevala, da jo moti pa je bil larifari… nisi bil po njenih kriterijih: za poroko rabiš $, za otroka stanovanje, za razvajat njo službo in avto pa veliko $… ne sekiraj se ker najverjetneje nisi bil kriv ti, naveličal se je pa tudi nisi, tako kot se je razočarane naveličal njen fant. Išči naprej in predvsem pazi kaj govoriš, kaj verjameš in komu.
Lp

Pozdravljen, enak primer. Hvala za kanček osvetlitve situacije.

Naj omenim, da je ona zelo pobožna in ji cerkev predstavlja življenje. Enkrat sva šla k maši v ljubljanski stolnici in je opazila, da vere ne doživljam tako kot ona (npr. držanje rok na klopi). Še ministrant je vpričo lepega števila ljudi pristopil k meni in zahteval, naj vrnem hostijo.

Poleg tega ji je pri njenih 14. letih umrla mati, tako da je potem odraščala z očetom in še tremi sestrami (bivša je najmlajša). Do spolnih odnosov nisva prišla, največ kar sva počela glede tega je, da mi je enkrat dovolila poriniti prst v vagino. Kar se poljuba tiče mi je, še preden sva se prvič videla, po mailu napisala: “Tudi prvega poljuba še nisem doživela. Ja, res sem že stara za izkušnjo, ki ste jo mnogi že zdavnaj dali skozi. Pa niti ne vem, če mi je žal. Si pa res edini, s katerim to debatiram.” Tudi ni hotela, da bi se kaj dosti poljubljala kje v javnosti ali pred cerkvijo (po njenem je to pohujšanje). Moram reči, da se je odlično poljubljala tako da ne vem, če je naravni talent ali pa drži tvoja domneva, da se mi je zlagala glede tega. Po prvem srečanju se mi je po sms-u zahvalila za prvi poljub.

Kmalu zatem, ko mi je dala konec se je pohvalila, da so jo nekoč osvajali kar trije fantje naenkrat, mene pa da niti ena ne povoha.

Glede preskrbljenosti sem ji že v štartu omenil, kakšna je situacija pri meni in če misli, da nisem ustrezen zanjo, naj raje prekine stike in išče naprej. Pa jo to ni zmotilo. S tega vidika je razlika med nama bila ta, da je ona imela avto ter živela v normalnih pogojih (prostorna hiša), jaz pa še ne (enosobno stanovanje s pomanjkljivo opremljeno kuhinjo ter kopalnico). Tudi ji ni bil problem se – za razliko od dekleta, s katero sem bil pred njo – skoraj vsak vikend pripeljati k meni iz 120 km oddaljenega kraja.

Mi je pa bilo nekoliko čudno, da piše seznam povabljenih na poroko že 1,5 meseca po začetku zveze, toda ji nisem nič rekel, ker nisem hotel kvariti njenega veselja.

Poleg tega kolikor sem razbral iz njenih pripovedovanj, so doma imeli nek čuden odnos. Bolj ali manj je komunicirala le z eno od sester, z ostalima dvema pa ne toliko. Nekajkrat mi je omenila, da imajo zidovi pri njih ušesa (da ena od sester posluša, kaj se kdo pogovarja v sosednjem prostoru). Žal mi je, da nisem zahteval da bi me predstavila doma, saj bi dobil približno sliko o stanju. Omenila mi je tudi, da če me bo kdaj predstavila svojim, naj pazim kako se obnašam pred njenim očetom???

Ljudje moji preberite si o osebnostih z motnjo mom, pa drugič pamet všaltatjte. Ste vi normalni? Net je pun bolanih ljudi, ki rabijo terapevte. Resnično! Ne nasedajte jim več, lepo vas prosim, ne filajte jim bolnega ega, ki ga imajo o sebi.

New Report

Close