Najdi forum

Konec dolge zveze, kako naprej,..

Pozdravljeni,

Konec januarja sva končala zvezo s fantom,ki je trajala 6 let in še malo. Bila sva tudi zaročena. živela skupaj od 2013,ter 2 leti in pol na svojem.
Ne bom rekla da nisem tega pričakovala ker sta bila zadnja meseca ali dva,pravi pekel. Kot pravi on je z mano zaključil že več kot eno leto nazaj..meni ni jasno kako z nekom lahko vztrajaš še kar eno leto če ti za biti z njim??
Zdaj se počasi privajam na novo-samsko življenje, ki je vse prej kot veselo, Služba me nekako rešuje vsaj tistih 8-10 ur nimam časa misliti na to. Ko pa pade noč in sem sama,sem razmišljanje, ukvarjanje z enim in istim vprašanjem,zakaj na tak način??
Priznam,da sama nisem bila perlica v vezi že par mesecev , preveč trmasta,nisem dala od sebe kar je potreboval oz. šele takrat ko je bilo že skoraj prepozno..Tako da razloge za razpad vem,nisem pa si predstavljala da je nekdo sposoben biti z mano in hkrati imeti ob sebi že drugo, s katero počne iste stvari kot z menoj. Sama sem ga vprašala na koncu še je seksal z njo in z menoj(in je rekel ja), zadnji vikend pred izselitvijo,jo je že pripeljal v garsonjero v kateri so bile še vse moje stvari. Sovražim ga zaradi tega, ker sem mu vedno govorila preden sem šla da se želim v miru pogovoriti in končati zvezo,vendar je sam prekinil na najbolj ogaben način.
Ne želim si ga nazaj, bolj kot karkoli drugega me boli način kako je sam zaključil stvar.
Kaj moškim plete v glavi,da takole sedijo na dveh stolčkih?

Ima kdo kakšno idejo, kako ste tisti ki ste šli čez razpad zveze,preživeli?

za vsak nasvet bom hvaležna.

lp

Pozdravljena.

Kljub utrujenosti v poznih urah, se bom potrudila deliti svojo izkušnjo.
Mene je po 10ih letih zakona zapustil mož, spoznal je drugo… Imava tri otroke… Meni je družina ogromno pomenila, njemu ne. Z leti sem ugotavljala, da sva si zelo različna, da oba nosiva s seboj svoje primarne družine… Kljub vsemu sem se zelo trudila za dober odnos, komunikacijo, pozornosti. Bila pa vedno večkrat razočarana, saj naštetega nisem dobila nazaj. Nato se je skoraj čez noč odločil za drugo, ki jo je komaj spoznal. Šok je bil nepopisen. Nisem mogla verjeti, da je družino s tako lahkoto prodal. Prve mesece sem veliko prejokala (čeprav si tega ni zaslužil, saj je začel z mano vedno grše ravnati), a bilo mi je hudo, najbolj zaradi otrok, ker so bili tako mali podvrženi ločitvi. Sem bila pa dovolj racionalna, da sem začela odnos razumsko analizirati. Poiskala sem si pomoč, mnenje strokovnjaka. Dobila mnogo uvidov. Dojela sem, zakaj sva se privlačila, kaj se je dogajalo na nezavedni ravni. Bivši je seveda zavračal kakršnokoli terapijo, kar mi je olajšalo odločitev, da na tem odnosu ne morem več graditi. Počasi sem se sprijaznila s situacijo. V veliko pomoč so mi bile izkušnje iz moje preteklosti, doživela sem že nekaj grenkih izkušenj in vedela, da zmorem preživeti marsikaj. Poznala sem človeka, ki je nosil veliko težkih bremen (vključno z diagnozo, da ima pred seboj še cca. pol leta življenja), a je bil kljub temu nasmejan, poln življenja, pomagal ljudem v stiski. Dojela sem, če je zmogel on, zmorem tudi jaz, ločitev me ne bo ubila, ne mislim živeti depresivnega življenja. Ko sem razmišljala, kaj najhujšega se mi lahko zgodi (sem ob službo, mi zgori hiša, pristanemo med brezdomci itd.), a sem se odločila, da me nič od naštetega ne bo ubilo, nič od tega mi ne bo vzelo sreče, tega da se imamo z otroci radi, to ni vezano na nobeno materialno dobrino. Vstala sem kot levinja, si povrnila samozavest, samospoštovanje, veliko delala na sebi in danes sem zelo zelo srečna. Imam prijatelje, delam stvari, ki me veselijo, veliko časa preživim z otroci. Bivši, še vedno zgolj sledi svojim nagonom, zamenjal je že več partneric, na sebi ni spremenil ničesar in se vrti v začaranem krogu. Kako je tvoj lahko naredil tako kot je? To je on, njegova dejanja so njegovo ogledalo. Je egoist, ki te ne spoštuje in se ne zna vživeti v tvoja čustva. Takega sploh ne rabiš. Še dobro, da je odšel zdaj, ko še nista imela otrok, je bistveno lažje. Življenje je lepo, naj ti ne pridejo do živega tisti, ki si to ne zaslužijo. Imaš izkušnjo, nauči se iz nje največ kar lahko, in pojdi naprej, še močnejša. Še veliko lepega te čaka, pojdi novemu dnevu v objem!

Bravo :)!

nova
Uredništvo priporoča

Takole ti bom povedal. Zavedaš se svojih napak, kar sam zelo cenim. To kar ti je naredil je otročje in neodgovorno. NE dovoli da ti njegova dejanja uničijo pogled na moške in zadevo. Pač mela si krizo, nisi delala tako kot bi morala. Ampak to se zgodi v lajfu, naslednjič si najdi boljšega tipa. Manj neodgovornega. Bo pa težko, ker ti bo tvoj vedno v podzavesti in ga boš primerjala z njim. Zakaj ti je to storil na tak način? odgovora ne vem, sklepam zato ker ga je preveč bolelo, da bi to storil na normalen način. Ampak najbrž tudi njega zelo peče pa to ne zna pokazati. Pojdita naprej, ne dovoli da to vpliva nate

Divja vrtnica in puma Hvala Za odgovore!!
Minilo je ze kar nekaj casa in lahko recem da sem ze mal ce boljse. Drugega partnerja se nimam ker vem da se nisem pripravljena na novo vezo.
Bivsemu obcasno se kar pisem in tudi on odpise nazaj,vem da ni prav ampak si ne morem pomagat. Vem pa da vsakic Ko to naredim ni nic boljse ampak Samo slabse in se na vse moci trudim da ne delam tega.
Se vedno sem cisto zgubljena, ne morem normalno ziveti v sobi kamor sem se preselila v 1tednu Ko je povedal da ima drugo. Vem da ce te Kaj mori in ti ne pase moras dela ti na tem da se stvari obrnejo. Sedaj moram cakati do avgusta da se lahko izselim. v tem casu sem ugotovila da sem cisto pozabila nase,ze dolgi nisem telovadila,Stalno me nekaj boli,verjetno ta stalni psihicni pritisk. Ne delam nic drugega kot Samo Sluzba in domov,vem da je narobe ampak nimam motivacije da to spremenim,ne vem Kaj me veseli in Samo vstanem da prezivim dan in tako je vsak dan. Zavedam se da ti lahko spremenim Samo sama,ampak vecino casa mi je tako zelo tezko.

Je Mogoce kdo Imela podobno izkusnjo?Ko se zgubis in se zlepa ne najdes nazaj.

Lp

T

Bravo.

Kot oče in partner lahko povem, da se je meni po glavi pletlo marsikaj ampak rešitev je vedno v špeglu, ker kot oče čudovitemu otroku se moraš vprašati po posledicah, ki jih taka dejanja pustijo.
Potrebno se je vprašat, če si sploh želimo skoka čez plot ali je to samo nagonsko sporočilo.
Tudi dva različna človeka lahko lepo ustvarita družino……in odnos čudovito pelje, če izpostavita na prvo mesto tisto, za kar sta pravzaprav skupaj.
Vsi ostali dejavniki so samo uničevalci dobrega odnosa, ker nagonsko vedenje nikoli ne prinese nič dobrega.

Ko imaš 1x otroke, so pomembne tudi ostale stvari in ne samo odnos sam.
Pri familiji je potrebno preživet marsikaj, da ugotoviš in spoznaš rdečo nit vsega in ji poizkušaš sledit.

Vsaj moje mnenje je tako, ne vem pa kako ostali na to gledate.

Jaz pravim, da morata oba pred tako zvezo spoznat tudi druge partnerje, da dejansko spoznaš kaj to zveza sploh je…….ne samo sex pa pihanje na dušo ampak vse drugo pred tem.To je samo od začetka, s časom pa krivulja pada ampak seveda je potrebno padec stalno blažit, ker je sex pač antidepresiv.

lp

Pozdravljeni!

V sredini marca 2017 sva s partnerjem končala 7 in pol letno razmerje. Živela sva sedem let skupaj, pri njegovih starših. Imava leto in pol starega sinka, ki sva si ga oba želela. V najini zvezi se nikoli nisva skregala ali karkoli v tem smislu. Zelo dobro sva se razumela. Je deloholik in rad dela, ima svojo avtomehanično delavnico ki sva jo ustvarjala v času najine zveze. Sem ga podpirala ob svojem delu, saj sva živela na pošten način. Pred tem je pa še bil zaposlen in pri otrokovem 10 mesecu je dal odpoved v službi in se s polnim delovnim časom ukvarjal z avtomehaništvom v delavnici. Moram omenit da je delal cele dneve in sem večino časa sama skrbela za otroka, on dejansko ni pomagal pri negi in oskrbi nič. vse sama. Z zasluženim denarjem smo želeli postaviti svoj dom. V tem času sta se našla ”dva prijatelja” ki sta ga začela zelo oddaljevat od družine, dejansko so mu podajali negativna mnenja o meni, da si ne zaslužim poroke z njim, da ga držim na kratko, da mu ni treba biti doma ob družini ker je ubošček celi dan delal. (noben na ni vido da se z nama ne ukvarja) ta mnenja prijateljev so mu naenkrat bila več vredna od družine. pravo spletkarjenje prijateljev. Eden prijatelj je poročen in se je takrat neka ”prevarantka goljufivka – zbijanje km na avtih itd” zadrževala pri njem in želela biti z njim, ker se je ustrašo za zakon jo je ”podtaknil” k mojemu fantu da si je pri njemu ”urejala” avte. Zvabila ga je v svoje nepoštene posle, ga nagovarjala za pijače itd.. in tudi v kazino sta šla. Med tem ko sn jas doma skrbela za otroka. ko sem to izvedela je nastala prava štala..! Tudi njegovi starši so se vmešal ker tega ne udobravajo! ženska je imela prepoved hodit k nam…to je bilo novembra in je potem bil mir do marca. potem pa evo dogovorjene prometne za goljufanje zavarovalnic, kasneje pa mi še podtakne avto (ko sem kupovala drugega) od te ženske – oni pa pustil vso dokumentacijo o nesreči v avtu zato sem vse ugotovila. In znorela! Ženska mi je grozila, moj partner ji je dal številko.. tolk je že bil pod vplivom prijatlov.. js sn se mogla odselit z malim ker to več ni bilo za nikamor.. ampak sva se htela pobotat in reševat težave..! kasneje pa je kr naenx začel z neko drugo stranko hodit ven (dejansko je ženska mi nosila oblačilca za otroka) in medtem ko sva se hotela pobotat speljala fanta.. in šele potem je nastala štala… njegovi starši je ne sprejmejo ker nam je razdrla družino in da je lastnega otroka zapustil.. ker se obnaša neodgovorno ni htel plačevati niti preživnine niti hoditi na stike z otrokom, noben si niti predstavljal ni da je kaj takega sposoben, njegovi starsi so na robu živčnega zloma.. žensko pozna dva meseca in sta si kupla stanovanje skupaj pa je človk niti ne pozna tolk… in ona ima isto starega otroka in se ženska blazno trudi da on k svojemu ne bi hodil.. (tudi njo je partner prevaral in pustil samo z otrokom ampak on ne želi k otroku – še ne vemo kaj mu je storila) in nadaljuje neko svoje maščevanje… ogromno se mi je prejokal da me ma rad še vedno… ko pride na stik ga ona skoz preverja, celo preko njegovega telefona se dogovarja za stik z mojim otrokom.. to sem že rekla da nima kaj se vtikovat… in sedaj ko bi ga moral med vikendi met, ne dovolim da si ga vozi k njej, zato potem nasledni vikend mora obvezno imet čas za njo in ji ni mar če mora imeti stik…(ženska znana obiralka denarja) zaj smo še itak v fazi za sodišče in preživnino… Nevem kaj je njemu kliknlo v glavo ker pa sma mela dober odnos (z vsem kaj spada zraven)… obnaša se kot neodgovornez se ne zaveda da ima otroka… nevem kak ga ne boli da je s tujim otrokom tam z najinim pa se ni ukvarjal… to je šele najbolj boleče.. rada pa sma se mela zelo.. vsaki dan sma si to izpovedala.
Je možno da me po tolkih letih preboli čez noč? je to sploh mogoče?????
V stikih sva skoz. ampak samo za otroka… včasih se celo večkrat spomni ko sploh ne pričakujem..
Pravi da je razočaran nad mano ker sem ga sekirala kaj je storil, da mu je sicer žal ampak bi se js mogla njemu klanjat..
Zdaj mu je naenkrat najin otrok najbolj pomemben na svetu…
Ne vem kaj mu je bilo da je kar šel v zvezo.. ki jo še zdj taji čeprav je odkrita..
Mu ne dovolim da otroka pelje k njej..
Ženska je po videzu podobna meni..
še vedno mam neko lažno upanje da se pravi k sebi in da se bo zavedo da je otroka zapustil.. ker zdj sploh nima pameti…
Tujemu otroku je kupil streho nad glavo po dveh mescih z ”nasim”denarjem svojega je pa dejansko vrgo na cesto.. in niti pomisli ne da bi mu omogočil boljše zivljenje!
in morem omenit da teh prijateljev niti blizu več ni in da biznisa tudi več ni tolko kot ga je bilo!

Ma kdo podobno izkušnjo… komaj se pobiram ker me je to grozno prizadelo, približno 3 mesce mimo pa sm še čisto na tleh… najbolj se bojim da ko bom šla naprej da bi htel nazaj…

New Report

Close