Najdi forum

Kako naprej po 5 letih zveze

Lepo pozdravljeni vsi skupaj,
Pred 3 tedni sva se razšla z punco (ona je mene pustila), skupaj sva bila skoraj 5 let (28.1.2017 bi bila 5 obletnica). Najina zveza je bila zelo močna kar se tiče ljubezensko in vse kar spada zraven (bila sva prva ljubezen eden drugemu).

Tudi v tej zvezi sva imela padce in vzpone in sva vse rešila brez večjih težav. Vendar je bila ena od večjih težav tudi moje prekomerno ljubosumje, kajti sem zelo ljubosumen človek oz. nočem izgubiti nekaj na kaj se zelo navežem.
Pred 3 mesecami je ona začela delati preko študenta v enem podjetju vse je potekalo lepo imela sva se super. Jaz sem tudi že zaposlen, tako , da sva se videvala večinoma med vikendi in tudi parkrat med tednom sem jaz odšel k njej. Razmišljala sva že tudi naprej da se bova v letu 2017 skupaj priselila in nadaljevala najino ljubezen. Nakar je prišla na vrsto sindikalna zabava (novoletni zaključek v njenem podjetju), meni seveda ni bilo ravno prijetno da je šla, ampak kaj morem. Seveda sem ji povedal če potrebuje kakršni koli prevoz na zabavo ali nazaj domov naj me pokliče. In seveda nič od tega, sporočila mi je samo ko je tja prispela nato prazna tišina celi dan, novi sms sem dobil samo, ko je bila že doma. Kar mi ni bilo ravno prijetno, da je prosila druge ljudi da so jo peljali domov glede na to da sem jaz bil doma dokaj blizu. Od takrat dalje sem pri njej začel opažati ogromne spremembe. Začela je omenjati, da potrebuje pedikuro, nege in tako dalje, kar prej v 5 letih ni nikoli omenila. Nakar pri meni začne delovati moj “ljubosumni mehanizem” začnem dvomit kam vse to pelje jo spraševat zakaj skoz nosi telefon zraven sebe ga inč ne da iz rok se čudno obnaša,….
Nato ta isti teden ko ona meni omenja vse te stvari tudi odide na rojstno dnevno pijačo od enega izmed sodelavcev seveda meni reče naj grem že prej domov , da nebom siten kako se spet šimnka ker se prej nikoli in in tako dalje. Nakar jaz doma v svoji popolni ljubosumnosti začnem dvomit v vse to in grem na njen fb (imela sva vsa gesla od drud drugega), nakar jaz preberem, da si piše z enim od sodelavca oz. da ji on piše, da vidi kako lepo se razume z enim od sodelavca, da vidi da je med njima neka kemija in tako dalje, ko jaz vse to preberem mi je seveda srce ponorelo od groze, adrenalina, jeze. Jo pokličem in povem, da vem vse jo vprašam kje je in zakaj mi je to naredila. Ona odgovori samo, da je v nekem X kraju ko bi morala biti na pijači čisto nekje drugje. Nakar jaz padem v jok, žalost, depresijo ji povem, da se bom ubil da me bo imela ona na vesti oz. vse kar mi je padlo na pamet bil sem na tleh. Nakar ona pride nazaj domov jaz grem k njej jo sprašujem zakaj in vse to ona samo odgovori, da je potrebovala neko osebo samo za pogovor nič več.
Nakar reče, da ji je v tistem trenutku, ko sem ji jaz omenil, da se bom ubil in da me bo imela ona na vesti vse padlo v vodo in, da ne moreva več biti skupaj (zaupa mi tudi, da ona nikoli ni pomislila na kakršno koli prevaro ali kaj podobnega) . Nakar grem jaz domov in se vrnem čez 2 dni na zadnjo najino novo letno zabavo kjer sva se tudi midva zadnjič zabavala. Nakar grem domov cev žalosten, depresiven,…
In tako sem tukaj po 3 tednih, ko sva se menila jo prosil naj me vzame nazaj, da se lahko spremenim, da nebom več tako ljubosumen, da je bil to samo moj nagonski odziv in vse to.
Me je sedaj začela popolnoma ignorirati (no-contact).

Sedaj me zanima kakšno je vaše mnenje kaj naj naredim, da mi bo lažje, kajti jaz jo imam neizmerno rad in bi rad bil še naprej z njo in bi naredil vse da bi se razumela, vendar vidim, da odkar sva šla narazen ona hodi vsako soboto s tem sodelavcem ven kar me trga in trga počasi narazen (jaz ji verjamem, da je verjetno res rabila samo eno osebo za pogovor samo nwm kako to da se ni želela pogovoriti z mano).

Prosim za mnenje kaj storiti, da se rešim mojega ljubosumja in da jo upam nekoč dobim nazaj če ne pa mnenje kako naj premagam vso to bolečino in moja čustva do njen , kajti 24/7 razmišljam samo o njen in kako jo pogrešam koliko mi pomeni.

Hvala

Saj si si sam odgovoril, preveč si ljubosumen. Si se navezanj na njo in sedaj misliš,d a je tvoja last.

Kako se znebiti ljubosumja, najprej ji moraš zaželeti srečo in to popolno, če je torej nesrečna s tabo, ji moraš privoščiti nekoga drugega. Med tem časom pa ti delaj, da boš za drugo najboljši. IN ne išči najboljšo žensko, ampaks e trudi,d a boš ti najboljši za njo.
To je edina rešitev,

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Dragi prijatelj.

Punca te je zapustila zaradi tvojega ljubosumja.

Zaj*** si. Sprijazni se.

Moral bi ti naviti ušesa zaradi zaj***, ki si ga naredil.

Zahvali se Bogu. Srečo imaš, da te je ta punca prenašala 5 let. Očitno je, da je še neizkušena …

Idemo napred.

Kako se znebiti ljubosumja?

Čestitam. Vsaj pravilna vprašanja znaš vprašati.

Dva pravila:

1. Jaz sem največji car ki je kdajkoli hodil po temu svetu
2. Ni me briga kaj si drugi o meni mislijo

To dvoje je rešitev tvojega problema.

To dvoje ponavljaj samemu sebi dan in noč.

To dvoje piši po stenah svoje sobe.

To dvoje si vtetoviraj na čelo.

In ko se boš pogledal v ogledalo, boš vedel da si car.

Preobrazba lahko traja mesece … ali celo leta … Upamo, da ne bo trajalo predolgo.

In ko bo preobrazba dokončana … ko boš zares vedel da si car … nehaj ponavljati tisto dvoje dan in noč, zbriši vse kar si napisal po stenah, zbriši si tetovažo s čela …

… in BODI car.

Ko boš takšen car, te nikoli več ne bo bilo strah, da te bo punca zapustila zaradi drugega moškega.

Ne boš več ljubosumen.

In če se slučajno zgodi, da te punca zapusti zaradi drugega moškega, boš najbolj srečen moški na tem svetu, ker boš vedel da te ta punca ni vredna … da ti ne pride niti do kolen. Vesel boš, ker ti bo pokazala njen pravi obraz in z veseljem jo boš pustil oditi k drugemu. Celo spodbujal jo boš naj si najde drugega, če je s tabo nezadovoljna. Tako velik car boš, da čim boš začutil nezvestobo s strani punce, ji boš ti osebno zrihtal jebača in ji rekel “adijo”.

Dragi prijatelj, to pomeni biti car.

Kar ti še nisi.

Mogoče boš pa kdaj postal …

… mogoče.

https://www.najdiljubezen.si

nova
Uredništvo priporoča

Tvoje solze niso solze žalosti, ampak nemoči, ker ne moreš nadzorovati drugih ljudi.
Bivši punci si grozil s samo-umorom, še dobro, da je bila punca dovolj zdrava in te je takoj pustila.
Ene popustijo takim nasilnežem in vse življenje trpijo.
O medsebojnih odnosih imaš zelo napačne predstave in nujno bi bilo, da si poiščeš resno pomoč. Poskusi na Društvu za nenasilno komunikacijo ali čem podobnim.

Bolečina bo minila, čustva izraziš, komu poveš in s časom bo lažje. Pomembno je tudi, da oprostiš sebi in njej. Pač ni šlo. Iz napak se kaj naučiš, tako da bo pa morda šlo naslednjič.
Iz te izkušnje bi se moral naučiti, da četudi se ti na osebo strašno navežeš, ona še vedno ni tvoja lastnina. Oseba je tvoja le toliko, kolikor ona sama želi.
Naučiti se moraš bolj kontrolirati in izražati svoja čustva. Verjetno si v strahu, da bi jo izgubil, prevečkrat pozabil, da ona še vseeno ni tvoja lastnina, ter jo hotel na nek način “privezati” nase z raznim maltretiranjem, žaljivkami, zasliševanjem ipd. To pa ni ravno najboljši način odnosa, če želiš da nekdo ostane ob tebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Predlagam, da si vzameš dva dneva in si poslušaš tole. Lani sva po devetih letih prekinila vezo z damo. Takrat sem prišel v stik s tem – bilo je life changing. In če boš vzel resno, bo tudi zate. https://www.youtube.com/watch?v=qTTeXzQxB2g&list=PLl8pbHpeutf8VJoB_GgSXro6FRZ0mo3Aq

New Report

Close