Najdi forum

Zakaj ignoriram fanta, ki mi je všeč?

Stara sem 23 let in imam ful otročje probleme. Imam veliko moških prijateljev, s katerimi normalno komuniciram, kar nekaj fantov je zainteresiranih zame itd. skratka sem komunikativna, zabavna, družabna punca.
Ko pa se zgodi, da se zaljubim v fanta, postanem cela sramežljiva, sploh se ne morem z njim pogovarjati, ne morem ga gledati v oči, ne upam se družiti z njim, govorim neumnosti…in moja podzavestna taktika je na žalost taka, da ga IGNORIRAM in se za dodatek začnem še intenzivno družiti z njegovimi prijatelji, ostalimi moškimi, hočem ga narediti ljubosumnega in da vidi, da sem všeč drugim. Ne vem, zakaj to počnem.
Ker zgodi se, da fant na koncu sploh ne ve, da mi je všeč ali pa se mu zdim nedostopna in nezainteresirana. In po možnosti se vame zaljubi njegov prijatelj.
Ampak ne vem, kako naj fantu pokažem, da mi je všeč, niti ne upam tega narediti. Nasplošno glede drugih stvari v življenju sem zelo pogumna, tega pa enostavno ne morem povedati. Zanima me, kako fantu pokazati, da ti je všeč?
Ne vem zakaj, ampak sem menja, da mora fant narediti prvi korak (če bi jaz povabila njega na pijačo, sploh ne bi mogla biti sproščena, ker bi me to tako žrlo, da me ni on povabil).
In kako veš, da si ti všeč fantu?
Med nama čutim veliko privlačnost, jo tudi on čuti? Je možno, da samo eden čuti privlačnost?
….

KAj naj rečem, imaš rada pozornost, rada imaš vznemirjenje, pa nikoli nisi iskrena do drugih in do sebe.
Vedno boš iskala nekaj novega, obenem pa boš hotela, da je vse po tvoje. Morala se boš navaditi, da je v življenju najbolj, da si iskren. Ko boš vedela kaj hočeš, boš fanta tudi imela rada tako kot je, ne pa da boš sramežljiva in ostale neumnosti in ga delala ljubosumnega.
Ko imaš nekoga rad, mu privoščiš vse na svetu, tudi to, da če ni srečen s teboj, da gre drugam. Mi pa smo ponavadi sebični, pa hočemo to obdržati zase, za vsako ceno. To pa pač ni ljubezen.

Razmisli kaj si pravzaprav želiš v življenju.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

To je kr kul ubistvu da se zavedaš tega, kakšne punce se res ne in to delajo zelo podzavestno. Pač fora je v tem da ga na ta način ti nekak testiraš iz kakšnega testa dejansko je. Pač če bi recim on sedaj kar naenkrat tebe ignoriral in se družil z drugimi ženskami ti pa kar naenkrat nebi bilo všeč.
Vse ženske imate te vaše podzavestne teste, samo da vidite kako tip diha kaj mu je kul kaj ne. Kakšne se rahlo zavedate tega usaj, kakšne pa se res ne.
Ubistvu si ful želiš njegvove pozornosti, ampak je kar nekako nočeš biti delažna da bi njemu ugodila.
Dej drugič ko boš z njemu, mu omogoči stik z očmi in dej se obnašaj normalno sej ni težko, pa ne razmišljat tri korake naprej kako bi bilo če bi bila skupaj z njemu in kakšen bo sex ali kako se poljublja. Dej mu šanso da ga spoznaš kot človeka.

nova
Uredništvo priporoča


To počneš zato, ker si prvič rahlo nesigurna in želiš na svoj način, ki si ga pač skozi leta izoblikovala, ustvariti okoliščine ugodne zate in drugič, ker drugače zaenkrat pač še ne znaš.
Mogoče se tudi bojiš zavrnitve oziroma ne upaš pokazati tega, kar res čutiš, ker se počutiš preveč ranljivo, zato se raje dobrikaš še ostalim, ki ti potrjujejo, da si zanimiva, saj se tam počutiš bolj varno. Vendar za ljubezen boš morala tvegati malo več. Ne bo več dovolj, da boš poskrbela le zase, za svoje dobro počutje, temveč bo treba tudi kaj za nasprotno stran, da bo tudi njemu ob tebi udobno. Pa čeprav bo posledično tebi malo manj. Brez tega bodo tvoji odnosi temeljili kvečjemu na spolnosti.


Saj ti dobro veš, kako pokazati da si mu všeč, le pogum še moraš zbrati. Če si mnenja, da mora fant narediti prvi korak, pa ga menda ja že je kdo, saj praviš, da si fante zanimiva. Praviš, da ne bi bila sproščena, če bi ga sama povabila. Kaj pa če bi te povabil nekdo, ki ti je všeč, bi bila sproščena? Če čutiš privlačnost med vama, jo najverjetneje čuti tudi on, ni pa nujno.
Kako veš, da si fantu všeč? Vsak to kaže na svoj način, ponavadi ti kaže neko dodatno naklonjenost, lahko pa se tudi zelo hladno do tebe obnaša. Saj če pogledaš sebe, praviš, da si do fantov, ki so ti všeč, tudi zelo nedostopna. Tudi fantje se lahko kdaj tako obnašajo do tebe, če si jim všeč. Nekateri pa to itak jasno pokažejo in ti povejo direktno, da si jim. Daj si priložnost in tvegaj malo več, kot si do sedaj. Ljubezen lahko zelo boli, lahko pa je nekaj najlepšega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Praviš, da težko komuniciraš z moškimi, ki so ti všeč.
Ampak saj ni potrebno, da mu takoj padeš v objem. Tudi ni potrebno, da pristopiš prva. Običajno so ženske umetnice spogledovanja in flirtanja (tudi brez besed). Prepričan sem, da to obvladaš tudi ti, sicer se ne bi imela tako na vajetih. In tudi moški ne bo kar zbežal, če bo opazil, da se z njim spogleduješ. Verjetno bo pristopil in začel bolj ali manj neumen pogovor – ki je tako ali tako popolnoma nepomemben. Po moje si neke vrste control freak, zelo nadzoruješ svoja čustva in reakcije, težko se prepustiš toku. Morda gre za kakšno slabo izkušnjo iz preteklosti, morda za rigidno vzgojo…
Skratka, sprosti se – go with the flow!

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

sramežljivost in prelaganje tega “problema” na tipe.. ignoriraš, ker se bojiš osramotit, in hkrati ohranit nek ponos. ker nisi pripravljena oz. se ne čutiš pripravljeno na komunikacijo, se ji raje na tak način izogneš.

otročje pri tem je to, da še vedno na to parčkanje gledaš kot na neko tekmovanje, kdo se bolje izkazal, naredil večji vtis.. brezveze. če si želiš kakšno zvezo, si moraš vbiti v glavo da MORAŠ btii taka kot si in to zahtevati tudi od drugih.

in tudi to pričakovanje, da te mora tip na pijačo povabit (zakaj mora folk vabit na pijačo, namesto da bi enostavno rekel “rad bi te spoznal/a”? trapasta družba pač, da se je treba za pijačam skrivat). za tipa, ki je TEBI všeč, TI naredi prvi korak.

bi pa tipi imeli več poguma ženske osvajat, če jih punce ne bi sramotile, če jim niso všeč 😉 samo misel.

Avoidant attachment style?

https://www.youtube.com/watch?v=wVzBLLc8hb8

Živjo, ko sem prebirala tvojo objavo se mi je zdelo kot da je nekdo opisal mene. Imam popolnoma enak problem. Sem zelo komunikativna, odprta oseba, z veliko moških prijateljev. Težava nastane ko mi je nekdo resnično všeč. Takrat se vse obrne. Nazadnje se je zgodilo da mi je bil zelo všeč fant (zelo zgovoren, mogoče še celo preveč direkten), prijatelji so hitro opazili da je med nama močna kemija (ki je nobeden od naju ni zanikal, hkrati pa ne direktno potrdil). Namesto da bi odprla karte in mu odkrito pokazala da mi je tudi on všeč, sem se nezavedno začela veliko družiti z enim od njegovih prijatejev (ki pa ga nikoli nisem videla v drugi luči, kot v res dobrem prijatelju), ki se je potem še zaljubil vame (tega sama sploh nisem opazila). Potem so se začele “govorice”, da sva par, kar sem vztrajno zanikala (in ga s tem nenamerno prizadela). Fant ki mi je resnično všeč, pa se je seveda distanciral. Ko se vidiva, sicer načne temo če sem še samska, več od tega pa ne. Od skupnih prijateljev sem zvedla, da sem še vedno predmet “njegovih” pogovorov, ampak sam mi pa tega ne pove.. Stara sem 22, on pa 32. V kratkem sem zmenjena z njim za pijačo in upam da bom zbrala dovolj poguma (ki mi ga sicer res ne primankuje :)) in mu povedala, da mi je všeč. Muči me še vedno dvom negotovosti, kaj on čuti. Kako naj mu najbolj diplomatsko to povem? Hahaha Hvala za pomoč
(P.S. prosim ne iskat vzrokov v težkem otroštvu in slabem očetu, ker je ravno nasprotno. Moje otroštvo je bilo čudivito in lahko rečem, da si boljšega očeta ne bi mogla želeti.)


Razlog za “tvoj moški harem” (v priponki) ?
The wall[/url]” bo tudi zate prišel, brez skrbi.


Zavedanje in priznanje problema je (kot bi ti vsi rekli, napisali) prva faza. Drugo je, da razmisliš pri sebi ZAKAJ se tako obnašaš. Strah pred zavrnitvijo ? Tvoje “ignoriranje” je v bistvu “shit test” in je res (kot si sama priznala) otročje in nezrelo.
Navadi se, da boste morale kar same začeti prve korake delati, ker prihaja zima[/url].


Itak, da ne bo vedel, ker bi si vsak razlagal, da ta je pa neuravnovešena ali pa da ne ve kaj bi rada.
Tadrugo ti je pa itak všeč, ker potem imaš še več beta orbiterjev v svojem moškem haremu.


Besede ?
No lahko pa tudi večno čakaš na “prvi korak”. Samo se zna, da se boš načakala. Prej se bo pa on zapletel s kakšno bolj dostopno in manj vzvišeno.


Jaz bi se tudi vprašal, da če ni tole tvoje “obnašanje” v bistvu eksternaliziran obrambni mehanizem, da (vsaj trenutno (ali nasploh)) nisi (še) pripravljena na novo zvezo. Zakaj ne pa so lahko razlogi tudi v starših, ki pritiskajo nate, da si koga omisli, tvoja psiha se pa potem realno tako obnaša (kot pač se).


Prav, imej takšne poglede (nekatere (v bistvu čedalje več) so še bolj zahtevne).
Evo, to je to – PowerPlay, ego. Tebi se ne gre za fanta, temveč za ego (filanje le-tega). Lahko bi rekel, da je tvoj ego v nasprotju s tvojo biologijo (hipergamijo; hypergamy -> YT it) in če bi ti morala tipa povabit kam, bi se tebi zdelo, da si tako “downgrade”-ala, kar bi bil udarec za tvoj ego, ker bi dobila občutek, da nisi takšna riba oz. da nimaš takšnih atributov, da bi znala tipa zmanipulirat, da bi sam sebe žrtvoval. Pa grem stavit, da čeprav ti je bojda všeč, bi ga zavrnila, če ne bi imel pravi pristop, ker imaš dovolj beta orbiterjev okoli sebe (kar si priznala). To ti daje lažen občutek socialne in statusne vrednosti.

Mangin in cuck-ov še zlepa ne bo zmanjkalo, samo verjemi, da ti jih bo v parih letih zmanjkalo, ker bodo navalili na mlajše.


On lahko tudi lažne signale daje.
Lahko da ti čutiš privlačnost, on pa zgolj napetost (awkwardness).

New Report

Close