Najdi forum

3 leta a ji ne upam povedati

Pozdravljeni, imam zelo veliko težavo. Punca mi je všeč že 3 leta še iz časov, ko je imela fanta. Na fakulteti sva se veliko družila ona je pomagala meni jaz sem njej.
Nisem bil prepričan ali je šlo za prijateljstvo iz koristoljubja ali sva res prijatelja, na srečo se druživa tudi sedaj, ko je študija konec.
Zelo rad bi ji povedal, da mi je všeč ampak mi je zelo neugodno saj nekoliko težje hodim (normalno kolesarim plavam hodim na sprehode vozim avto….) O tem sva s že nekajkrat pogovarjala in mi vedno odgovori,da se s tem ne smem obremenjevati.
Mene pa ta moja hoja ubija. Ko sva skupaj se zelo rada pogovarjava, ko pa pomislim, da bi ji povedal pa si vedno mislim saj bi ji bil samo v napoto, saj se zelo rada ukvarja z različnimi športi .
Med vrsticami sem ji skušal že velikokrat povedati, da mi je všeč, in da jo imam rad ampak nikoli nisem dobil odgovora v smislu “Daj mi mir umiri se, saj veš da ne moreva biti skupaj” Kljub vsem mojim izjavam me ne ignorira in se še vedno druži z mano 🙂 Pred nekaj dnevi me je celo objela, je pa res da se dalj časa verjetno ne bova videla v živo.
Kaj naj naredim?

Okej, tako ti bom povedal.Pri sebi moreš vedet ,da si dober lep in da lahko jo dobiš to je prva stvar(morda se ti zdi smešna, a s tem se da vsako dobit).Jaz na tvojem mestu bi ji nekako direktno povedal, morda začneš sprva z kakšnim komplimentom, nato pa ji poveš da ni ti samo danes lepa, ampak ti je že kar nekaj časa všeč. Ta pristop mora biti seveda samozavesten, res morda se sliši lahko (meni sicer zdaj je), a v dejanit tole je pa kar težko. Zakaj mi je lahko, ker mi je enkrat en starejši moški povedal, kako naj si pridobim samozavest, ki sem si res malo upal. Nisem si upal pristopit niti do prijateljice res me je bilo sram. Nisem si bil lep vsaka, ki me je odslovila me je poteptala in ta moj ego je bil vedno manjši. Na srečo mi je pa on to povedal. Rekel mi je da si lep fant pa da imam dober karakter in da škoda ker neznam tega izkoristit.
Nato mi je pravil naj poskusim za 1 mesec se vsak dan ko se zbudim v ogledalo pogledat in naj si rečem, da sem lep, da se imam rad ter da lahko dobim vsako 10x si to ponovi zjutraj (pri sebi mi se je zdelo smešno, da bom izpadel kot narcis (samovšečnež) ,a takrat sem bil res na tleh in ni mi preostalo drugega kot to nardit).
Po 2 mesecih sem že imel tolko samozavesti, da bi vse fizične stvari že z psiho delal.
Bil sem poven optimizma hodil sem naokoli in popolnoma me ni brigalo če sem kakšni všeč al ne (pri sebi sem si rekel vsaki sem všeč in noben mi nemore rečt da ni res).
Potem sem pa en dan našel eno na nekakšen podoben način ko ti na faksu pomagala sva si sprva kot prijatelja čez čas mi je postala všeč. Bil sem tako siguren vase da me ni moglo nič ustavit, da je nebom dobil. Sprva ni šlo tako lahko a dobil sem jo le s tem ko sem ji direktno povedal kaj hočem.
Ti pa zaradi svoje noge se ne sekiraj, ker lahko si 10x lepši pa BOLŠI od marsikaterega ki normalno hodi in vse dela. Tako da daj si iz glave svoje slabosti. Uporabi svoje dobre stvari. KER VERJEMI VSAKO LAHKO DOBIŠ!!!


Zakaj bi ji bil v napoto? Saj ona bi se lahko mirno ukvarjala s svojimi športi še naprej, tudi če bi eventuelno postala par. Naj se ona odloči ali bi ji bil v napoto ali ne, razen če jo imaš namen zapret v sobo oziroma privezat nase.
Tudi, če te zavrne, nikar ne misli, da jo to zaradi tvoje hibe, ker so ljudje, ki nimajo navzven nobene hibe in s(m)o prav tako bili zavrnjeni. Vsakemu pač ne moreš ugajat, pa če ti je še tako všeč.
Povej ji, da ti je privlačna. Takrat bo že vedela kam pes taco moli in ti bo verjetno marsikaj bolj jasno. Če se bojiš njenega odziva, si predstavljaj, da ti je vseeno za to, kakšen bo njen odziv oziroma, da ti je veliko bolj mar narediti, povedati to, kar čutiš. Verjemi, boš prebolel, tudi če te zavrne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozdravljen juhi

Nerodna situacija. Saj te razumem (še preveč), ampak nič ji ne govori o svojih čustvih do nje (vsaj zaenkrat se še zadrži), ker lahko zelo pokvariš zadeve in če imaš mogoče kako šanso, je potem ne boš imel več (ženske imajo raje “mistiko” in negotovost, kot pa da se jim izpoveš!). Zelo verjetno se ona vsega lepo zaveda in če ni dosedaj kazala jasnih znakov interesa in dajala pobud k fizičnemu zbliževanju (poslovilni “objemček” to ravno ni), te ima verjetno rada samo kot prijatelja, zato si za začetek raje razišči na netu o “friend zone (and how to get out of it)”, da boš svojo situacijo bolje razumel.
Potem te verjetno čaka tudi drugo (raziskovalno/študijsko) delo na spremembah v mišljenju oz. v razumevanju žensk.
Res je, tvoja hoja ni važna, važna je samozavest in če boš delal (tudi) na tem, se ti bodo šanse dosti izboljšale (ko te bodo “opazile” druge ženske – če ne prej, te bo takrat tudi ona).

Zaenkrat toliko.
Vso srečo ti želim!

ji,da ti je všeč. Čimprej,da je to za teboj.Tvegaj. V vsakem primeru boš šel naprej.

To, kar opisuješ, je idealna ljubezen. V punco si zagledan, všeč ti je, zdi se ti ok, kot prijateljica. To ne pomeni, da bi bila ok kot partnerka. Verjemi, najbrž si še mlad, mogoče neizkušen. Tudi sama sem bila v mladosti večkrat zagledana in prepričana, da je to ljubezen mojega življenja.
Po mojem mešaš ljubezen in prijateljstvo. Jaz bi na tvojem mestu raje ohranila tak nivo kot je, obstaja namreč nevarnost, da se punca odtuji od tebe, prijateljsko, če boš želel ti kaj več iz tega. Raje se sprosti in ohrani tak odnos, kot je. To je moje mnenje. Nič nisi napisal na kakem nivoju je vajin odnos. Če se zdaj na primer dobivata samo kot prijatelja, jo najprej povabi ven na način, ki bo namigoval, da gre bolj za zmenek, primer: Na večerjo v dvoje. Poskusi najprej tako in če bo že tu zadržana, potem raje ohrani to lepo prijateljstvo takšno kot pač je. Verjemi, da je bolj tako kot pa da se punca popolnoma odmakne od tebe.


Par primerov kako si ti njej pomagal in kako ona prosim.
Imaš še tistega fanta ali ne ? Je torej trenutno samska ali ima koga ogledanega ?
Kaj je temelj današnjega “prijateljstva” ? Takrat sta imela pač fakulteto kot izgovor, kaj pa sedaj – kje so stične točke ?


Pusti to hibo – je večji problem, če si mentalni idiot in vsem okoli govoriš, da si ok (cel kup ljudi v eni zgradbi v bližini Šubičeve gimnazije… 😉 ).
Sigurno ni edina stična točka šport oz. da se ji lahko tako približaš. Ker če misliš, da se ji po fakulteti lahko edinole približaš preko NJEJ ugodnim oblikam športa, potem realno nimata veliko skupnih točk. Fakulteta je bila samo slepilo potem.


Itak, da te ne bo odbila, ker lahko da si že v coni prijateljstva in punci vsekakor paše (dodatna) pozornost. Za več modrosti malce razišči MGTOW pojem (Return Of Kings spletna stran), da boš dobil boljši vpogled kje dejansko si.
Ti trenutno pač preveč čustveno gledaš in ne vidiš nekih “signalov”, ki so sigurno prisotni, ki ti razkrivajo dejansko naravo odnosa.

Zanimiva finta bi lahko tudi bila, da bi katerega izmed njenih prijateljev-ic (še bolj bližnjih kot si ti npr.) “naštimal”, da bi nekako načel pogovor o tebi, in da bi te ta prijateljica ali prijatelj začel v nič devljati oz. ful žaliti. Recimo, da bi pač izkoristil tvojo hojo oz. invalidnost,… in če bi te ta “tvoja prijateljica” začela braniti na polno, bi bilo že nek pokazatelj.

Vsekakor pa bi bilo dobro pogovor posneti za lažjo analizo (in dokaz). Video bi bil dodaten plus, ker bi razkril obrazno mimiko in govorico telesa. Namreč nekdo lahko “laže z besedami”, a z govorico telesa (ki je glavni delež % v vseh oblikah sporazumevanja) pa “govori resnico”.
Namreč nikoli ne veš ali bi ta, ki bi pristal-a, da bi igral kot provokator, da bi ti točno povedal kako je druga stran reagirala. Tako kot pravi nek pregovor – prijatelji ti bodo privoščili VSE, RAZEN SREČE.

Dalje… provokator bi lahko potem to njeno ihto branjenja tebe (čustveni naboj) izkoristil, da bi vrinil par vprašanj (na katera tebe zanima odgovor), kot npr.:
– Ja ampak a bi bila potem punca s takim invalidom ?!
– Če ti že on tak hodi, potem ne more bit dober fant (če bi vidva hodla) ?!
– itn.

Moraš pa to “žaljenje” stopnjevat, ker ji tako zamegliš možnost racionalnega in premišljenega odgovora, potem pa hitro takole preusmerit pozornost, da se zmede. :DDD

Če je punca neizkušena, ne bi predvidela manipulacije in bi iskreno povedala kako in kaj (“Mah jst ga mam itak kt čustven tampon, boli me zanga”).

To foro sem 2x izkoristil za enega kolega, da je videl na čem je, tako da zadeva šiba. 😉 😀

Lahko pa pač neposredno poizkusiš – ji poveš, samo potem bodi tudi pripravljen, da se ji boš moral odpovedati, če bi se te ona začela izogibati naprimer ali pa pač izkoriščati tvojo vdanost.
Problem “razkritja” je zmeraj v tem, da s tem ti nasprotni strani postaviš nek (nenapisani) rok “opredelitve” in z vsakim druženjem je realno nasprotna stran pod pritiskom (sploh če mora službeno ali zasebno imeti opravka z nasprotnim spolom). No odvisno kako je človek ljubosumen, pa vendar. Namreč sam bi imel občutek pritiska, ker bi si lahko ona razlagala vsak moj stisk roke, pogled (sodelavke npr.) kot provokacijo na “njeno stanje”. S tem pa si odpreš poligon za razne prepire.

Ker ne moreš 10 let sanjariti o eni – ker lahko da boš vmes spregledal nekoga, ki ti je naklonjen in bi ti dejansko lahko vračal to kar ti lahko daš.
Tako boš vsaj vedel kje si.

New Report

Close