Najdi forum

Že v friendzone,, ali so še šanse?

Pozdravljjeni!

Pri svojih 31ih letih,, in po razpadu 10 letne veze, imam najstniški problem. Sem samski, živim sam. sem nekako očiščen kahko rečem, da sm v večini prebolel to dolgoletno zvezo. Se pride kak slab dan, moment, razmisljanja ce je bila odlocitev prava, predvsem ko mi je hudo in ko sem sam. Ampak mislim, da je to normalno. Znam sicer bit sam, in generalno sem zadovoljen z svojim lajfom in samim sabo.

V družbi in na spletu sem spoznaval punce, Šel sem na kako izi pijačko, da se vidisš v živo.. Pa pol če oba vleče naprej.. pac vleče. Priznam, da sem na začetku iskal bolj sex, in so debate tudi tako se razvile. V tem ne vidim nič slabega, če sta dva pametna, zrela, iskrena,, in vesta kje so meje, predvsem ko so kaka čustva. S pametnim pomogovrom se da vse reši. In z iskrenostjo v obraz. Parim sem lepo povedal po pravici, da ne cutim prave enegije in tako.. Nobene hude krvi, če si spoštljiv. pa spploh se noočem, nimam energije, srca,, igrat s človeškimi čustvi. In ne fejkam.

Počasi sem začutil, da me ta način življnenja ne osrečuje, ne da mi neke duševne hrane, da sem prazen, da to v bistvu nisem jaz. .želel bi nekoga imet rad,, in mu dajat, Predvsem dajanje ljubezni bi me osrečilo.. Obenem pa seveda tudi prejemati določene impulze, feedback, naklonjenost..Vem da veliko lahko dam kot človek.

Potem sem spoznal njo, seveda 🙂 Lušna, Isto let.. Urico oddaljeno od mene, že to je mali hendikap, ampak ok.. Po dveh tednih občasnijh pogovorov naju je vleklo na pijaco..Zmenjena sva bila, da če si bova na pijači kul,, da se bova še videla , Z po pijaci, mi je bila res lušna in fajn.. kar smejalo se mi je. To je dober znak. tud ona tri čudne , neuspele veze, kjer je baje ful pretrpela. Potem sva se zmenila za sprehod, pri njej, Potem še enkrat sprehod.. na tretjem sprehodu sva sedela nekje… sm ji malo vrat zmasiral, k jo je bolel,, ji je pasalo da se jo dotikam. Potem sm jo objel čez ramo,, pa sva se mal stisnila, glave skupi, kot šolarčki 🙂 Oba sva se strinjala da paše se stiskat.. Na koncu objem kot vedno,, in čau…

Nič poljubov in tega. Meni je pasalo na tak način spoznat človeka.. Nisem hotel prehitevati. ker sem vedel, da z moje strani, pri njej, ne pride v poštev samo bluzenje in sex, mi je bla všeč drugače..in ko pridejo z moje streni čustva,, nočem riskirat vse skupaj pokvarit., Pa po pravici, kjub temu da mi je lepa in privlačna, sem si samo želel jo videt, biti blizu,, se spoznavat. Sex mi sploh ni hodil po glavi. Ona pa cel čas, Po tretjem četrtem videnju sem se zagledal, zatreskal,, lepo mi je blo z njo… Počutil sem se free in gnalo me je naprej..

Nekega dne skozi pogovor na messengerju,, ko se meniva o njenih prjateljicah,, kako razsute veze imajo,, pa koko je trpela v prejšnji, in predprejšnji zvezi. Kjer se je počutla nezaželjena, neprivllačna,, in v strahu se sploh pogovarjat. Pa kljub bližini, je ni vozil k njemu domov,, k njej, ki ima sovoje stanovanje, pa se ni hotel preselit. pravi da ona v vezo da 150% , in zelo trpi,, če ni sprejeta, ljubljena in če se ne počuti zaželjena. Pa potem mi reče,, da se ne čuti imeti resne zveze. oz. da je prepričana , da sedaj noče resne zveze.

takrat je v meni zazvonil alarm. Tako bi jaz rekel ženslki,, ko bi res tako mislil, pač ,lahko sva neresna, ampak,, nisi lih tip k te vidim za partnerja/ko,, pa to je to.. Nisi lih slabb/a,, samo spet nisi kar iščem. Vem, da ko te nekdo zatrese,, ni strahu, razmišljanja. te vleče k njemu,, itd..

Potem sva se zvečer videla.. spet sprehod, klopca,, spet objemanje. Potem, načnem temo,, to o resnih zvezah. zanimalo me je kaj hoče povedat. Ker preko chata je konfuzno se menit tako globoke stvari. Spet je povedla, da se boji,, da je imela tako lepo poletje brez se nekomu izgovarjat, ,opravičevat, bit v strahu kaj bo rekel. pravi da uživa,, s prijatelji, je motorstka,, pa se fura okrog non stop. Vse lepi on prv. Sem vsel zanjo,, ji privoščim,, ne bi je omejeval. Sem isto motorist, lahko greva slupaj,, lahko gre z klapo. Rad jo vidim srečno in veselo.

Nisem ljubosumen.. posesiven, res nisem.. Samo.. zakaj mi je s prve,, brez da bi jaz sploh kaj omenil vezo. plane, karkoli,,.. Zakaj mi je s prve rekla da noče resne zveze. Povedal sem ji,, da mama tud jst strahove, dileme, taka leta, razočaranja,, pa da ne palniram in razmišljam, Vse kar vem je ,, da mi je lepa in fajn,, pa da se v njeni družbi počutim lepo. To je resnica. Lepo je bit iskren,

Ok,, morda je začutila,, da greva v napačno smer.. dajem možnost, da je iskala samo sex, vse je možno. Ker ženske na teh spoznavnih portalih niso vse ravno neke svetnice. Sicer je to irrelevantno. V glavnem., šestkkrat sva se videla, na izi, celo do mene domov je prišla z motorjem na pijačo,..po tistem ko je rekla da noče resne zveze.

zadnji teden čutim,, da sm v neki frienconi. Ne obupam tako hitro, bvseeno pa nism neka copate,, imam hrbtenico, razumno gledam na te stvari. Morda jaz prehitevam, da si preveč želim družbe. ljubezni, karkoli.

bNe vem, vem pa da počasi obupujem, dajat vedno iniciativo, za se videt, karkoli. Pišem že 10 dni vedno prvi. nekaj se je v njej spremenilo, Očitno nima jajc mi povedat,,, ampak 6 čut me ponavadi ne pusti na ceduilu. Še vedno sem prijazen,, nevsiljiv.. Rad s ebi porudil za žensko,, ji pokazal da em zaupanja vreden in da mi je res veliko do nje, Vseeno pa ne mislim iti z glaov čez zid.

A mi lahko kdo svetuje , kaj narediti v tej situaciji? Moram rečt,, da v zadnjem tednu,, sem jo že na pol prebolel,, ker če mi nekdo ne vrača impulzov in neke iniciative,, ne morem čutiti pravih stvari. Vseeno mi je žal., rad bi ji na nek način prišel blizu,, in jo spustil bliz,, ker čutimda sva si podobno.

Ne grem pa se nekih for, otroških,, kao ignoriranje, hard to get,, pa tako.. Nima smisla.. Če pade na to foro.

Res je, da ima burno obdobje, s ponedeljkom zamenja službo, a vseeno,, neko naklonjenost, iniciativo bi si želel po vsem tem. Sem prijazen, vljuden….
Taki tud bom naprej, razumem da na silo se ne da nič naredit,, niti nočem. Rad bi dvoril in se trudil, pa pokazal, da mi je res do nje.

Zdaj grem en teden na dopust, ko pridem nazaj se bom probal kaj srečati z njo. Če se pa bo ta enostranska naklonjenost nadaljevala, ji bom gentelmansko povedal, da nisem več ravnodušen do nje., in povedal kako mi je, da mi je hudo. S tem ji bom malo vrgel rokavico.

Jo razuemm, spoštujem,, za stvar morata biti oba navdušena, drugače nima smisla izgubljati čas. Ne bom niti jezen in nič. Zaželim srečo in je.

Vaše mnenje? Kako naj se obnašam, da me spusti blizu?

hvala , lp

Ona je bla v resnici cist fer do tebe.. Si ji vsec, ji je fajn s tabo, a pac cas zanjo se ni pravi.
In timing je izrednega pomena. In ceprav si razumljivo razocaran, da ne vraca tvoje zelje po bolj intenzivnem in pomenskem druzenju, bodi vesel da je bila iskrena do tebe.
Ce se nekdo ne pocuti pripravljen na resno zvezo, pac ne more rinit in it proti sebi. Nima smisla. Ce se ne motim, si bil v isti fazi tudi ti preden si njo spoznal. Vem, da ni tolazba, a poskusaj gledat iz tega vidika. 🙂 Srecno.

Hvala za odgovor..
Se zavedam situacije razumsko,, in ja, povedala mi je vse s tistim stavkom, da noče resne zveze. Da ni pripravljena, da jo je strah, da uživa sama in s prijatelji.

Čutit je nek strah, kompliciranje, pa zavestno odrivanje čustev. Se umikam… mam še kontakt, kako rečeva. V bistvu sem večinoma prebolel. Taka kratka poznanstva ni tako težko prebolet.
Lahko mi je le žal, da mi ne da šanse prist blizu, samo tako pač je, in nimam kaj. kakršno koli siljenje, naredi samo več škode kot koristi.

Mimo dileme, da je celoten problem v tem, da ji pač nisem dovolj všeč, pa ne morem it. Ker mislim, da če spoznaš nekoga, ki ti je res pri srcu, privlačen, potencijalen,, je vedno pravi čas,, če si samski. Ali pa je to samo moje razmišljanje.

Pustil bom času čas, spoznaval druge ženske na izi, in kar bo bo. Vseeno se včasih vseeno bojim, da iščem neko zaljubljenost bolj iz “stiske” in “osamljenosti”. Kljub temu da sm po 10 letih samski 6 mesecev, lahko da rabim še kakega pol leta, da bom osvobojen dilem, strahov. Delam na tem, da bom sam s sabo bolj na miru, in si poskušam čimbolj zapomnit prosti čas.

Pridejo dnevi, ko sem bolj na tleh. Študiram, če sem zafrknil, ko sem končal 10 letno vezo. Študiram kako bi blo spet skupaj, na drugačen način. zmeda..

Vsi pravijo, da moraš bit srečen sam s sabo. Ampak,, težko je bit srečen sam s sabo ko si osamljen, kaj vem. Sploh zdaj pozimi bo jeba. Po dolgem času, bi bilo fajn biti spet zaljubljen, pa gradit da zaljubljenost preraste v ljubezen.
Z glavo skozi zid pa ne gre.

hvala,

nova
Uredništvo priporoča

Ni nujno, da nisi potencialen pravi zanjo, le ona morda še ni pripravljena. Glede na vse slabe izkušnje, ki jih je imela, je to tudi nekako razumljivo. Morda potrebuje več časa. Morda si ji tudi na nek način prehitro pokazal svoje veliko navdušenje. To so verjetno ponavadi počeli tudi vsi njeni bivši in to ji je priklicalo nazaj vse slabe reči, ki so se potem kasneje zgodile. Ne pravim, da ne bi smel kazati navdušenja, verjetno res le ona ni pripravljena iti čez vse te strahove, ki jih podoživlja.
Ne vem, kakšen je sedaj vajin odnos, sta sploh še v stikih, se ni več oglasila? Menim, da je pravilno, da si se umaknil, če sama ni dajal iniciative. Tako ji daš šanso, da jo tudi sama pokaže, če si tega dovolj želi. Mogoče se ti še oglasi. Če pa ne, pa nič hudega, čeprav te je prizadelo, razumljivo. Pač ni bil pravi čas.
Sam sem imel precej podobno izkušnjo in sem podobno “odnehal” oziroma ji pustil, da se povsem sama odloči, kaj bo. Vendar se je izkazalo, da še ni bila odločena, le premalo odločna. Zdaj sva poročena že nekaj let in sva srečna, da se je tako izteklo, kot se je.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Gospod Kostanj,

vam bom nekaj povedal kar vam nebo všeč.
Punca je občutila vašo obupanost.
Ženske namreč imajo čudoviti šesti čut, prava in skrbna mati lahko natančno ve kaj je z dojenčkom narobe kljub temu da dojenček nezna govoriti. Kot da bi bila res skoraj telepatsko povezana z njemu. In na ta način ženska lahko začuti kaj je z moškim narobe oz. da ga neki matra. In lahko začuti njegovo obupanost.
In še nekaj Privlačnost ženske drugače vidijo kot moški!!!
In tko kot je rekel Kapitan Jack Sparow: “Ni težava z nekomu živeti, večja težava je sam s sabo živeti”

Zajebal si že na drugem zmenku, ko je nisi pofukal. Moderne samozadostne femiprinceske želijo, da jih moški pofuka, ne da se suče okrog nje kot mačka okrog vrele kaše. Ti si se obnašal kot neka romantična copata, ona je samo želela seks in da jo nekdo res dobro obdela po moško (kao pogreša objeme, da ji nekdo laže, kako carska je, da se ji v nedogled pumpa ego…). Očitno je, da pri teh letih nimaš pojma o odnosih moški – ženska, kar si tudi potrdil z izjavo o slabih zvezah. Bojiš se biti sam in samega sebe, kar je zadosten razlog, da failaš. Zdaj se te je naveličala, ker je videla, da ne upaš ničesar storiti in si bo poiskala pravega moškega. Pa lepo življenje še naprej.

Nasvet samooklicanega “Dr.” Miija je seveda zgolj za v kanto za smeti. On očitno misli, da so vse ženske prostitutke okoli katerih se vrti njegovo duhovnih vrednot polno življenje. Nobena resna ženska ne bo dala moškemu seksat na drugem zmenku, to se enostavno ne dogaja. V primeru prisilnega šlatanja bi ti še obesila spolno nadlegovanje, zaradi česar bi pristal na sodišču. Medtem ko bi pri njej defacto oplel. Takih bedarij raje ne poslušaj.

Hvala za odgovore.
Dr. Mii, Tud jaz sem razmišljal že o tem scenariju, KEr sva se na Badooju spoznala, je močno verjetno, da je želela samo sex. O čemer je bla na začetku tudi debata. Pač oba sva zdrava človeka.
Ampak.. ker imam s takimi varijanti tudi izkušnje,, in sem v takih sexualnih situacijah tudi že bil, ti bom povedal, da sem to lahko naredil z žensko,, ki mi ni bila potencijalna, in s katero sem vedel, da kaj drugaga več ne bo. S to,, pa nism hotel zajebat.. in sm raje šel na zdrav način se spoznavat. Pa se je prestrašla nekih čustev verjetno. Al pa sem bildober samo za ponucat,, ni bilo pa pri njej nekega lkika,, da bi me videla kot potencijalnega partnerja.
Kar se tiče stikov, se še kaj malega pomeniva preko facebooka, prosil za jo videt pa jo več ne bom.
dala mi je vedet, da je srečna ravno zaradi tega, ker lahko edla kar hoče, ker nima ljubezenskih zadev v igri, in uživa s prijatelji.
Po svoje moram tud rečt,, da jo razumem. Taka faza..
KAr se tiče očutkaza obupanost,, morda drži tudi to. NIsm čustveno še totalno free in osvobojen. se zavedam. Delam pa na tem. Da si čimbolj sam s sabo uredim lajf.. In, če ne bo ta,, bo pa druga. Nimam kaj.. zanašam se samo na moj notranji glas in na moje iskrene občutke sam pri sebi. Z nekimi dvomi in preračunljivostjo in obupom , ne grem v vezo

samskost ni idilicna, samo se huje je bit z nekom, ki nima zelje bit s tabo, samo iz “obupa” in ko nisi ready. se mi zdi, da itak vecina, ki s(m)o samski po daljsi zvezi kr rinemo v neke odnose, verjetno zaradi strahu al pac res osamljenosti. pa se to vzemi v zakup – s tem, da te noce, tebe podzavestno bolj mika kot bi te sicer.. sej ves, prepovedan sadez 😉

odgovori predhodnikov so mi pa naravnost smesni.. 😀 kot da zelite iz nje narest “bad guya” samo zato, ker ne vraca avtorju teme naklonjenosti. pac ji ni, kar je direkt povedla, kar vidim mu ni dajala laznega upanja. ma ok, zastopim mosko solidarnost 😀 ona je zdaj grozna oseba in isce samo seks (kako si sploh drzne!).

maste pa res zanimiv pogled na zenske… ce ti ne da takoj, je feminaci, ce ti da prehitro ni resna. boge zenske, da se morejo zdaj ukvarjat se s tem kdaj je sprejemljivo seksat 😀

Kot ženska, ki je bila parkrat v podobni situaciji, ti lahko povem, da je najverjetneje res tako, kakor ti govori šesti čut. Ni ji toliko do tebe, kot tebi do nje. Ona se ni zaljubila. Malček si ji všeč, paši ji tvoja pozornost, to pa je vse.

Ja,, zaključena zadeva..

Na koncu me je še zignorirala…. Pač, takoj pač po tistem,, “ni mi di resne zveze” mi je bilo najhije… in pokazalo se je ,, da je pač mislila, da je to to in ni šans. .. NI panike,, nič nisva mela,, ni mi dolžna polagat računov, Vse razumem. Dolžna pa mi bi bila po 6 randijih in objemannju, rečt neki v smislu “pač dečko, nisi mi tolk všeč, odjebi”
NE pa je do zadnjega neki, se smejkala in bila prijazna,, celo me za Rd poklicala,, po pa ignore, mrk.

Totalno otročje in brezjajčno… škoda besed, z tako žensko nočem bit in je že lanski sneg zame.

Hvala vseeno

Sama odgovorim, da mi ni do resne zveze le človeku, ki mi iskreno povedano ni privlačen, da bi z njim karkoli imela. In ja, to je zame človek, ki je zgolj v friendzone in se lahko na easy družim z njim, a hkrati vem, da ni nobene šanse, da bi kadarkoli do njega čutila kaj več. Se mi zdi boljše, če mu rečem, da kao nasplošno nočem imeti resne zveze, kot pa mu kar v obraz zabijem: nisi mi privlačen! Čeprav na žalost moram kdaj storiti tudi to, ker eni tipi kar ne nehajo kljub vsemu siliti in fantazirati o neki zvezi, čeprav sem rekla, da mi ni. Potem pač povem iskreno in brez olepšavanja.

Lepo vas prosim, ko je ženski nekdo všeč, postane mokra in da na 2. zmenku noge narazen – to se mi je zgodilo z vsemi ženskami, ki sem jih spoznal. Vso to neko romantično sranje obdržite za svoje telenovele in hormone pustite tam, kjer spadajo – v real life.

Joj, joj, joj.
S tabo je bila prijazna, ti iskreno povedala kaj misli in to je zate – te citiram “totalno otročje in brezjajčno”? 😀 Zenska je bla cel cajt fer, ko je vidla, da ne razumes, se je umaknila. To je zame cisti fair play. To pa, da si ti upal do konca, da si bo premislila, ne naredi nje otrocje in brezjajcne… 😉

To je najhuje, če ženska ni direktna in igra neko zelo prepričljivo vlogo ter ti ustvari lažno upanje. Potem pa se naenkrat umakne in ti pove, da ne želi nič, ter da si si ti samo nekaj domišljal. Take niso vredne omembe. Sam imam tudi takšno izkušnjo izpred dveh tednov nazaj in sem to žensko veselo izbrisal iz glave. Sedaj sem spoznal novo, ki je nekaj čisto drugega. Problem je, ko se ljudje potem predolgo časa ukvarjajo z neko zavrnitvijo in še vedno ne morejo iti naprej. Tako potem zapravljajo čas in ne vidijo novih priložnosti, ki jih ponuja življenje.

Ali pa na prvem. Ne pomeni pa to nujno, da ji je do resne zveze. Saj nekdo ti je lahko všeč tudi in zgolj za sproti ponucat. Je pa seveda vprašanje konsenza tukaj še kako na mestu.


V drugi temi si pisal, da se ti priložnost spoznati neko dekle pojavi na vsakih nekaj mesecev, tukaj je pa nova že po dveh tednih?


V drugi temi si pisal, da se ti priložnost spoznati neko dekle pojavi na vsakih nekaj mesecev, tukaj je pa nova že po dveh tednih?[/quote]

A življenje slučajno teče kot računalniški program? Seveda ne, enkrat ni nobenih priložnosti, večinoma se pojavijo vsakih nekaj mesecev, potem pa lahko pride tudi obdobje mnogih priložnosti.

OK, se predam,, nisem razumel… KO se zagledaš in malo zatreskaš,, je težko vse razumet, sploh če je kdo do tebe nakolnejn, se smeje, heca, oa še ti reče da se je prpravljen spznavat in družit.
On na drugi strani, ki se ne zatreska, pa itak razume vse, in ve v naprej, sem že bil v taki situaciji, Vse jasno.

Samo vsi skupaj mejmo malo več jajc,, in ko ti ni do nekoga,,,mu pač to lepo poveš,,
saj vsak pameten razume. Par stavkov in je.. če pa pol še teži,, pa č sledi ignore. Ignoranca pa kar z lepega je jeba, kljub temu da nisem nič silil,, nič govoril o čustvih,, samo na dva tedna se hotel videt. .

Še vedmo sem vsakemu človeku povedal, svoje stališče.

nima veze..

lp

Piši kuči propalo.

Sicer pa: ženske – kdo bi jih razumel, niti ne poskušaj, zguba časa.

“Osnovno vprašanje, na katerega nikoli ni bilo odgovorjeno, in na katerega tudi sam ne znam odgovoriti, kljub tridesetim letom mojih raziskav o ženski duši je: “Kaj ženska želi? ” (Sigmund Freud)

Moška duša je v primerjavi z žensko resnično zelo preprosta.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

New Report

Close