Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pozdrav nove somoderatorke

Pozdrav nove somoderatorke

Dragi starši in starši v pričakovanju – bralke in bralci, soustvarjalke in soustvarjalci 🙂

V veliko veselje in čast mi je sprejeti povabilo, draga Zalka Drglin, in stopiti v vlogo somoderatorke na forumu, kjer se je pravzaprav začela tlakovati moja babiška pot – tista, na katero sta me popeljala moja draga otroka pa tudi babice, zdravniki in zdravnice na mojih nosečniško-porodnih popotovanjih.

Takrat kot anonimna uporabnica, skrita za vzdevkom, ki se klicu ni mogla več upirati, sem danes tukaj kot babica, ki verjame, da smo ženske ustvarjene za rojevanje življenja in da je prav, da imamo možnost to početi po svoji meri.

Ne glede na to, ali ste ženska ali moški, verjamem, da čutite, kako pomembno je bilo za vas in vaše mame, kako ste se rodili. In da veste tudi, kako pomembno je, kako se rojevajo vaši otroci.

Oh, prav veselim se že, da se oglasite in bomo skozi vprašanja, mnenja in izkušnje skupaj soustvarjali življenje na forumu Porod po meri ženske! 🙂

Nina Radin, dipl. bab. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Samostojna babica Nina Radin Osebna babica pri porodu doma & spremljevalka (doula) pri porodu v porodnišnici Babiške storitve v času nosečnosti, poroda in po porodu Svetovanje in priprave za nemedikaliziran porod in nežno rojstvo [email protected]

Drage in dragi, radovedni, željni informacij, druženja ob zanimivi, aktualni,morda pereči nosečniški, porodni ali poporodni temi, tisti, ki bi radi kaj potožili ali kaj predlagali glede obporodne skrbi … če naštejem samo nekaj iztočnic:

kot vidite, na forumu Porod po meri ženske pozdravljamo somoderatorko diplomirano babico Nino Radin.

Zame je to ganljiv trenutek: za babištvo v Sloveniji je izrednega pomena, da gradi svoje lastno babiško znanje, babiške spretnosti, se kot avtonomna stroka smiselno povezuje z drugimi, ki sodelujejo v obporodni skrbi,
predvsem pa da svoja spoznanja deli s tistimi, za katere pri porodu pravzaprav gre – z ženskami in moškimi, ki postajajo matere in očete in se odločajo za kar najboljšo obporodno pomoč in skrb za svojega otročka. Nina Radin to odlično počne.

Forum – kot ga poznamo iz antike – je javni prostor srečevanja in izmenjave mnenj, izkušenj, pogledov, znanj, spretnosti. Naš forum je sicer virtualni, ne moremo si ravno pogledati v oči in stisniti rok, si pa vsi skupaj prizadeva(j)mo, da bi se srečno in srčno srečevali ter nato odhajali vsak v svojo družino vsaj malček obogateni in izpolnjeni. Zato pa potrebujemo odkritosrčnost, resnicoljubnost in občutljivost, pa odgovornost …

Bi rekla, Nina, da te mogoče že malo srbijo prsti in ugibaš, katera tema bo najprej skočila v tvoj nabiralnik?

Draga Nina, draga Babica, dobrodošla. Dela ne bo zmanjkalo 🙂

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

New Report

Close