Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje POHVALA PORODNIŠNICI LJUBLJANA

POHVALA PORODNIŠNICI LJUBLJANA

Včeraj smo dobili drugega fantka v porodnišnici Ljubljana, prav tako kot prvega pred 3-mi leti. Z moje in ženine strani same pohvale. Kot berem zgoraj neke pripombe in težave nevem kaj naj rečem in zakaj ste bili tako razočarani:

Na hitro: Pridemo tja s popadki, ženo zrihtajo hitro, mene oblečejo in v pol ure smo že v 1. nadstropju. Babica se predstavi in opravi klistir, preobleče,..itd. Čez pol ure opravljeno, pride druga izmena babic. Nova babica se predstavi pelje v porodno sobo, vse uštima. Pride še par specializantk vse popišejo, pregledajo, pomirijo itd….Pride našaporodna babica,….pomiri in pove par stvari. Babice-študentke pridejo vsake 5 minut malo pogledat,…ko se začnejo močni popadki pride takoj naša babica in profesionalno opravi porod, še malo se šali a zelo diskretno. Pred porodom pride pogledat še glavna babica ki je res malo ostra a tudi profesionalna, če kake začetniške sprašuješ te kar malo okara a ne čez mejo dobrega okusa. Omeni tudi zdravnika ki je na oddelku v prmeru česarkoli,…Z otrokom delajo zelo previdno, študentke babice so full navdušene, glavna babica rutinirano meri, vaga, umije, obleče dojenčka. Po porodu babice opravijo še vse preglede, pokažejo še dojenje …. in nas potem diskretno za kaki dve uri pustijo v miru, a še vedno pridejo pogledat vsake 20 minut če je vse OK. Ko nas odpremijo v 2. nadstopje se lepo poslovimo in si prisrčno stisnemo roke z našo babico. Z ženo odneseva zelo pozitivne izkušnje in bi vsakomur priporočila porod v LJ.
lep dan, 2x očka

Dragi 2x očka,

Čestitke k rojstvu drugega otročička vaši ženi in vam, vašemu sinku izrekam dobrodošlico in vam želim vse lepo.
Hvala vam za vaše pismo z opisom porodne pomoči, nisem vam takoj odgovorila (je tako, da sem hitrejša pri odgovarjanju na stiske); veseli me, da imate pozitivne izkušnje; saj veste, zadovoljstvo je odvisno od številnih dejavnikov: od pričakovanj, prepričanj, kaj bi bilo dobro in prav pa do tega, kaj potrebuje čisto konkretno med samim porodom očka, mama, otroček in kako zdravstveni strokovnjaki na to odgovarjajo, vsakokrat vpeti v določen sistem, ki nekaj omogoča, nečesa pa ne.

Želim vam veliko veliko veselja in ljubezni v vaši družinici,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Pridružujem se pohvali.
V porodnišnico Ljubljana sem šla zaradi splava. Delo medicinskih sester, zdravnikov in babic mi je zelo olajšalo to stresno izkušnjo in ne morem se jim dovolj zahvaliti za njihovo kvalitetno delo in pa predvsm za prijaznost in potrpežljivost.
Hvala še elrat vsem njim.
Sša

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Pred 12 dnevi (9.9.2012) sem v Ljubljanski porodnišnici rodila svojega prvega otroka – sinčka Tomija. Rada bi se zahvalila vsem zaposlenim v tej porodnišnici, še posebej babici Bojani, ki me je lepo vodila skozi celotni porod (zaradi česar sem prepričana, da je porod hitreje minil). Rada bi se še zahvalila celotnemu oddelku D za vso oskrbo in seveda tudi prijaznost, ki so mi jo naklonili! Še 1x hvala za zelo lepo izkušnjo in prepričana sem, da če bo/ko bo prišel čas še za enega otroka se bom zagotovo še 1x odločila za vas!

LP Špela

Tudi jaz se pridružujem. In kar ne morem verjeti, kakšne izkušnje imajo nekateri…

Rodila 3x, od tega imam 2 živa otroka. Že to pove, da moje izkušnje niso bile vedno pozitivne. Pa vendar, če bi še 5x rodila, bi šla vedno v Ljubljano! So profesionalni, izkušeni in hvala bogu znajo reagirati tudi v kritičnih situacijah.

Seveda so izjeme in niso vsi neskončno prijazni, včasih tudi preprosto ni časa za to, pa vendar, pomembno je, da iz porodnišnice prideta živa in zdrava mama in otrok. To res največ pomeni, verjemite! In v Ljubljani so strokovnjaki, kapo dol! Pa nenazadnje, prijazni so bili z menoj vedno praktično vsi. Ko pa je bilo treba pa tudi ostri, samo ko sedaj gledam nazaj je bila kritika mene takrat povsem na mestu in samo hvaležna sem jim lahko, da so znali precenit, kdaj je zadeva resna in ni prostora za prijaznost ampak dejanja.

Če pa izpostavim…babice v porodni super vse, zdravnik itak hvala bogu da je bil tam in to ravno takrat, na oddelku sestre (moški in ženski spol) SUPER, na intentivni za otročke pa itak res neponovljiva izkušnja, kako lahko res stresno obdobje s pravim pristopom postane popolnoma znosno in na koncu odneseš celo pozitivno izkušnjo!

Srečno vsem, pa kjerkoli že boste rodile!

Prišel je tudi naš dan, ko smo lahko povila naša dva srčka. Bil je lep sončen dan v zadnjem tednu avgusta. Dobili smo dva nedonošenčka v 35 tednu, ki sta tehtala 1600g in 1800g. Porod je bil potekal s splošno anestezijo in carskim rezom. Naša dva fanta sta morala na intenzivno nego, ker je eden od njiju zadihal s pomočjo maske ter je bilo potrebno za oba dodatno ogrevanje posteljice.
Okrevanje žene po carskem rezu pa ni šlo po poti, ki smo si jo želeli. Mislim, da je bila narejena v začetni fazi zdravljenja strokovna napaka s strani *** z 2-A oddelka porodnišnice ***. Rana, ki ni kazala znakov celjenja je obravnaval preveč nestrokovno. Žena ga je več dni opozarjala, da jo okoli rane zelo boli in viden je bil hematom, ki se je pri odstranitvi šivov tudi izlije po tleh na dan odpusta iz porodnišnice. Dr. *** pa se ni zmenil za pripombe in ni ničesar storil v smeri diagnoze le- tega ali, da bi se vsaj prepričal in zavrgel sum, ki se je kasneje pokazal za resničnega. S tem nestrokovnim dejanjem (zdravljenjem rane) se je naša trnova pot začela. Žena je imela take bolečine, da sem jo komaj zjutraj spravil iz postelje a naša srčka sta jo pa nujno potrebovala. Vikend je nekako preživela v velikih bolečinah v ponedeljek pa je k nam prišla patronažna babica iz Domžal. Povedali smo za težave in naša nedonošenčka, ki sta po njenih besedah imela premalo telesno težo za odpust iz porodnišnice (1600g in 1800g ).Babica je poklicala v porodnišnico in jim opisala težave, ki jih ima moja žena. Ponovno se je morala žena sama odpeljati na pregled (trenažna ambulanta), ker nekdo mora skrbeti za otroka. Rano so ji ponovno odprli in vstavili tampone, ter jo poslali domov z napotkom, da babica jutri vzame tampone ven iz rane. Bolečine, ki jih je trpela moja žena pri posegu so bile vidne še v obliki solz, ki niso pojenjale niti na poti do Domžal. Babica pa si naslednje jutro ni upala vzeti ven temponažo, ker bi bila velika možnost krvavitve. Zato smo z babico poklicali urgentno Domžalsko službo, da je opravila to nalogo. Žena pa je bila že čisto izmučena od bolečin in naporov, ki sta ju zahtevala nedonošenčka ne glede na njeno zdravstveno stanje. Do večera pa se je stanje ženi samo še poslabševalo z vročino in izmenično mrzlico tako, da smo ponovno poklicali rešilca, da jo je odpeljal v porodnišnico Ljubljana. Rana je bila že tako vneta, da je prišlo do SEPSE. Ni mi preostalo drugega, da sem po nekaj urah pripeljal v porodnišnico še naša nedonošenčka, da smo lahko bili skupaj z mamo, ki pa je bila vročinska in polna bolečin. Sedaj jo zdravijo z infuzijo, ki vsebuje širok spekter antibiotikov. Zdravljenje traja pri takšni komplikaciji najmanj teden dni vključuje pa tudi popolno oskrbo svojih otrok pa čeprav komaj shajaš sam s seboj. Pri ponovnem srečanju na A – oddelku z mojo ženo, pa je dr. *** nemo gledal v tla, ko mu je moja žena povedala, da ni resno jemal njene pripombe. S takim dejanjem je dr. *** ogrozil naša nedonošenčka, ter spravil njihovo mamo v veliko stisko, ter v neizmerne bolečine. Izid zdravljenja pa v tem trenutku še ni mogoče predvideti. Sam sem želel, da bi otroka obdržal doma, da bi se žena lahko spočila vsaj čez noč pa se pojavi spet težava z obiski. Dovoljeni so obiski samo za očete in bi naša mama ostala vse dni sama. S takim dejanjem, ki ga ni resno obravnaval nas je dr. *** spravil v velike človeške stiske in nam odvzel veselje v prvih dneh rasti naših nedonošenčkov. Grdo!!!!!!!
Ali se takšne zgodbe, kjer je ogroženo življenje tako mame in s tem tudi nedonošenčkov res samo pometejo pod preprogo?

Spoštovani,
najprej iskrena dobrodošlica dvojčkoma, vam in vaši ženi pa čestitke k njunemu rojstvu. Kot vidite, sem posegla v vaše pismo in namesto imena in priimka vstavila zvezdice. Ker ste s svojo izkušnjo prišli v javnost na enem izmed moderiranih formumov Med.over.net, je prav, da se držimo pravil, ki veljajo tu. Ker gre za očitek strokovne napake, vam bom v kratkem pripravila pregled pritožbenih poti, ki jih lahko uberete, če želite. Če bi hoteli svojo zgodbo sporočiti tudi drugje, na primer v medije, bodo povsod pričakovali, da je vsaj njim znana vaša identiteta, da bi se izognili možnosti, da bi kdo naprimer hotel oblatiti dobro ime kakega strokovnjaka… in podobno.

In zdaj k vaši zgodbi: najprej upam, da bo vaša žena dobila ustrezno zdravljenje in da bo kmalu popolnoma okrevala, zaradi nje same,zaradi dvojčkov, ki jo potrebujeta, zaradi vas. Potem upam,da se ji bodo tisti, ki niso ustrezno skrbeli zanjo, opravičili na najboljši možen način in nato storili vse, da se kaj podobnega nikoli ne zgodi.

Dragi očka, toliko na hitro, se še oglasim. Upam, da imate kako pomoč in podporo bližnjih pri skrbi za otročka in ženo.
Če bi želeli kaj spregovoriti zunaj oči javnosti,lahko uporabite osebno sporočilo (oz. lahko pišete na moj e-naslov [email protected]).

Želim vam čim mirnejši večer,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Spoštovani,

upam, da se zdravje vaše žene izboljšuje in da so skrbi manjše.
Kot obljubljeno, objavljam povzetek o pritožnih poteh, ki bi jih morda hoteli ubrati. Povzetek je pripravila predsednica Združenja Naravni začetki, ki se ji na tem mestu za to tudi zahvaljujem.
.. .. .. .. .. .. .. .. ..

Pritožne poti v UKC Ljubljana:

1) Pritožba
Lahko se pritožite kadarkoli; najbolje je čim prej. Pritožbo oddate Uradu za pritožbe in pohvale ali predstojniku klinike in sicer lahko pisno (po navadni ali e-pošti), ustno na zapisnik pri pristojni osebi ali po telefonu. To lahko naredite tudi anonimno, vas pa v tem primeru seveda ne morejo obvestiti o sprejetih odločitvah. Pritožbo obravnava strokovni kolegij, ki vam mora podati svojo odločitev z obrazložitvijo v 8 dneh oziroma vam v tem času sporočiti, če bo postopek obravnanja pritožbe daljši.
Vse podrobnosti so objavljene strani:
http://www4.kclj.si/index.php?m=19&s=0
Na tej strani tudi dobite pritožbeni obrazec.

2) Zahteva za prvo obravnavo
Glej
http://www4.kclj.si/index.php?m=19&s=0
in
http://www.mz.gov.si/si/mz_za_vas/pacientove_pravice/pritozbeni_postopek/postopek_z_zahtevo_za_obravnavo_krsitve_pacientovih_pravic/prva_obravnava_pri_izvajalcu_zdravstvenih_storitev/
Če neposredno med zdravstveno oskrbo izrazite nezadovoljstvo z izvajanjem zdravstvene oskrbe ali nezadovoljstvo z odnosom zdravstvenega delavca so zdravstveni delavci dolžni takoj poskrbeti za odpravo nesporazuma z dodatnimi pojasnili ali ukrepi. To pomeni, da se v primeru kakršnih koli nesporazumov med zdravljenjem najprej obrnete na zdravnika, ki vas je zdravil, se skušate z njim pogovoriti in najti rešitev.
Če sporazuma ne morete doseči oz. z zdravnikovimi pojasnili niste zadovoljni, vas ta seznani s pravico in postopkom vložitve zahteve za prvo obravnavo kršitve pacientovih pravic.
Zahtevo za prvo obravnavo kršitve pacientovih pravic vložite pri pristojni osebi za sprejemanje in obravnavo kršitev pacientovih pravic ustno na zapisnik ali pisno. V UKC Ljubljana zahteve sprejema Urad za pritožbe in pohvale, obravnava pa jo Komisija za obravnave prve zahteve.
Prvo zahtevo zaradi domnevno neustreznega odnosa zdravstvenih delavcev oz. sodelavcev lahko vložite najpozneje v 15 dneh od nastanka domnevne kršitve. Prvo zahtevo zaradi domnevno neustreznega ravnanja zdravstvenega osebja pri nudenju zdravstvene oskrbe vložite najpozneje v 30 dneh po končani zdravstveni oskrbi.

Če ste za kršitev izvedeli kasneje oz. so se posledice kršitve pokazale kasneje, lahko prvo zahtevo vložite tudi po preteku rokov, vendar najkasneje v treh mesecih.

Druga obravnava
Če prva obravnava ne uspe ali je izvajalec ne izvede (molk organa), lahko vložite drugo zahtevo pri Komisiji R Slovenije za varstvo pacientovih pravic pri Ministrstvu za zdravje.

Več
http://www.mz.gov.si/si/mz_za_vas/pacientove_pravice/pritozbeni_postopek/postopek_z_zahtevo_za_obravnavo_krsitve_pacientovih_pravic/druga_obravnava_krsitve_pacientovih_pravic_pred_komisijo/

Druge možnosti:

a) Kadarkoli se lahko obrnete na zastopnico/ka pacientovih pravic.
Delo svetovanja, pomoči in zastopanja zastopnika pacientovih pravic je brezplačno in zaupno.

Naslov, uradne ure zastopnic/kov, telefonske številke, e-naslov dobite na:
http://www.mz.gov.si/si/mz_za_vas/pacientove_pravice/zastopniki_pacientovih_pravic/

b) glede pacientovih pravic in postopkov lahko pokličite na Ministrstvo za zdravje, kjer imajo posebno telefonsko številko za pacientove pravice:
“Občanom odgovarjamo na vprašanja v zvezi s pravicami, ki jih imajo pacienti, na številki 01 478 60 37, (uradne ure: ponedeljek, sreda in petek od 9. do 11. ure), pisna vprašanja pa sprejemamo na naslovu gp.mz(at)gov.si. Pristojni pravne službe ministrstva se po Uredbi o poslovanju trudijo odgovarjati v roku 15 dni.”

.. .. .. .. .. .. ..
Prav lepo vas pozdravljam,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

V soboto 4.5.2013 sem povila 2 otroka sinka GALA.Vse pohvale Ljubljanski porodnišnici,babici

Klavdiji in Vesni za prijaznost in spodbudo za hitro opravljen porod.Tudi ostalo zdravstveno osebje

bi rada pohvalila 2B ODDELEK Ljubljanske porodnišnice.Tudi pred sedmimi leti,ko sem rodila

hči GAJO je bilo osebje v porodnem bloku zelo prijazno in ustrežljivo do mene.Še enkrat hvala vsem!

mami Teja

Pozdravljeni!

Jaz sem rodila v Ljubljanski porodnišnici, letos poleti. Osebju Ljubljanske porodnišnice gredo vse pohvale za njihovo strokovnost in kar mi je bilo najbolj všeč materinsko ljubezen. Pohvale gredo tako v porodno, kot na oddelek! Na oddelku lahko rečem, da sem bila kot v hotelu;9 prva dva dni so skrbeli za mojega fanta in me poučili kako in kaj. Potem se tudi sama stopila v akcijo ob njihovi pomoči.
Zahvala osebju…BRAVO LJUBLJANSKA PORODNIŠNICA.

Vse dobro vam želim, Mojca

Ali kdo ve, ali je v Ljubljani dovoljeno roditi v spremstvu doule? Moža na porodu ne bo.

Vem da je stara tema, ampak tudi jaz bi rada pohvalila porodnisnico Ljubljana. Babice prijazne, vzpodbudne, navijajo in pomagajo sto na uro! Res niso ves cas zraven ampak takoj ko jo rabis se narise ztaven – se preden jo poklices.

Jaz sem rodila letos za prvomajske praznike prvega sincka. Poroda sem se strasno bala. Kar oblivalo me je ob misli kaj me caka. Potem pa so se zaceli popadki in smo sli v porodnisnico. Tam je bilo osebje tako razumevajoce in toplo, da sem se res lahko posvetila sebi in pikiju, ki je bil na poti. Strah se je razpocil kot milni mehurcek 🙂 in se celo partner, ki sploh ni hotel biti zraven na porodu (ker to je za “copate”) je potem navijal do konca in prvi pestval pikija :). Po 4ih urah v porodni so nas tri pustili se dve uri, da smo se crkljali, ampak vsake toliko je skozi vrata pokukala glava mimoidoce babice – ce je vse ok. Babica mi je tudi pomagala pristavit sinka k dojki. To so potem pomagale tudi sestre na oddelku – ko sva bila odpuscena sva dojenje obvladala tudi zaradi pomoci sester (C oddelek).

Uglavnem super so.

160 135 Anonimno
12.06.2013 ob 9:32
Moja izkušnja z XX je katastrofalna… V 20. tednu zelo zaželjene nosečnosti se nama je s partnerjem podrl svet. Amniocinteza je potrdila sume moje ginekologinje, da je s plodom nekaj narobe… Manjkal je kromosom… Zato smo nosečnost prekinili. Seveda z “blagoslovom” etične komisije, ki je potrdila, da bi otrok s to napako težko preživel in živel… To je bil najtežje obdobje v mojem življenju… In, če ne bi že imela sina… Ne vem, če bi sploh preživela. Počutila sem se umazano in krivo… Vse se je sesulo… Želela sem si umreti skupaj z mojim nerojenim otrokom… Porodila sem ga v 8ih urah, oba s partnerjem sva ga pestovala… Mrtvega… Zdel se mi je prelep… Zlomila sem se… In po 3 mesecih, ko sem imela sestanek na genetiki, zakaj in kako se je vse to zgodilo… Sem naletela na dr. XX… Seveda sem jokala, se tresla, si očitala… In ona me vpraša zakaj jokam, če še vedno nosem prebolela tega otroka… In zakaj sem sploh prekinila nosečnost, če zdaj zganjam tak cirkus… Stemnilo se mi je pred očmi… Takega odnosa nisem pričakovala… Niti si ga zaslužila. Spomnila sem jo, da je šlo za hudo kromosomsko napako… Pa je zamahnila z roko In odvrnila, da si mogoče malce pretiravali z opisom okvar, ker imam že enega otroka s posebnimi potrebami. ( Starejši sin je AVTIST. ) Želela sem si umreti! Nisem več vedela kaj je res in kaj ne… Občutek, da je bila prekinitev nosečnosti napaka. Isti dan sem želela narediti samomor… S partnerjem sva se razšla…. Pristala sem v Polju! Ko sem se malce pomirila, sem iskala odgovore naprej… Ginekologinji ni bilo jasno, kako je lahko rekla kaj takega?!?! Tudi ostali zdravniki so bili šokirani… Če ne bi bilo hudo, etična komisija ne bi odobrila prekinitve… Ne vem… Zakaj je to rekla… Najbrž se naslednji dan sploh ni spomila zadeve… Jaz pa še po 6ih letih dvomim… Si očitam… Jem antidepresive. Žal mi je, da se nisem takoj soočila z njo… Bilo me je sram, da sem živa… Želela sem umreti… Zdaj sem močnejša. Morda jo poiščem… Ali pa kar pokličem POP-TV. Menda doktorici ni vseeno za ugled. Ji je pa za kakšno pacientko, ki pač ni njena.
0 0 Anonimno
19.01.2016 ob 22:04

Pošiljam zadevo, ki sem jo našla na zdravniki.org. Tudi mi smo imeli z dotično zdravnico slabe izkušnje. V razmislek. Sramota za XX.

Prav lepo pozdravljeni,
v zgornjem sporočilu sem kot moderatorka izbrisala imena.
Na tem forumu smo še enkrat premislili naše namene – želimo, da se pogovarjamo o različnih stiskah v obporodnem času in tudi o tem, kaj doživljate, kakšni so zunanji in notranji dejavniki, ki prispevajo k čudovitim, opoglumljajočim izkušnjam, ali pa k takim, ki ranijo, bolijo, povzročajo travme ter vse vmes

Pomembno je, da o bolečih temah spregovorimo, dobrodošli ste vsi, ki želite podeliti izkušnje. Iz njih se lahko poučimo o svetu, v katerem živimo, o tem, kakšna je naša materinska in obporodna realnost, kakšne so posledice določenih pogojev, v katerim živimo materinstvo, naših življensjkih zgod, odnosov ter postopkov in posegov v obporodnem varstvu. Pomagajo nam premisliti svoj odnos do sebe, do drugih, so v pomoč pri sprejemanju odločitev. In širše – krepijo zavest o tem, v katero smer naj se sami, kot družba in kot poseben vidik – kam naj se obporodna skrb v Sloveniji razvija, kaj bi bilo dobro še osvetliti, kaj opustiti, kje so pomankljivosti v odnosu med zdravstvenimi strokovnjaki in ženskami, ki postajajo matere, kaj je nesprejemljivo ravnanje, kako se informirati in kje najti moč …

Avtorica pisma, ki ste ga našli na drugem forumu, verjetno tega odgovora ne bo brala. Je pa njena zgodba izhodišče za premisleke o tem, kaj pomeni dobra informirana izbira, ki jo imamo kot pacienti in pacientke zagotovoljeno v Zakonu o pacientovih pravicah iz leta 2008: pri predlogu zdravstvenih strokovnjakov za nek poseg potrebujemo verodostojne informacije o tem, kaj naj bi bila posledica posega, kakšna so tveganja, prednosti, ali obstaja še kak drug način, imeti moramo možnost odkritega pogovora o tem. V nekaterih primerih, ko situacija ne zahteva ukrepanja zelo zelo hitro, je pomembno, da se lahko o predlogu za poseg pogovorimo, ga “prespimo” – v resnici aktivno premislimo …

Ob tem se zavedamo, da gre za sodelovanje med nami in zdravstvenimi strokovnjaki, in da smo pri odločanju za ali proti določenemu posegu soodgovorni. Zato je za vse vključene zelo pomembna kakovostna komunikacija: na primer pri sporočanju o ugotovoljenih povečanih tveganjih za kromosomske napake; pri diagnosticiranih kromosomskih napakah … in možnostih za napačne ocene (lažno negativne, lažno pozitivne pri ocenah tveganja) … in še in še.

Draga Oskarina, če želite podeliti svojo izkušnjo, dobrodošli. Imen ne bomo objavljali zaradi zgoraj navedenih razlogov. Je pa vsaka zgodba dragocena, prav tako vprašanje ali kometar.

Želim lep dan,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Tudi z moje strani pohvale ljubljanski porodnišnici.

- - - - - - - - - - - - [url]https://prvipaketek.si/verzi-in-cestitke-ob-rojstvu/[/url] -->> Čudoviti verzi ob rojstvu otroka ;)

Naj povem še svojo izkušnjo v ljubljanski porodnišnici….

Rodila sem avgusta 2015. Ker sem bila 8 dni čez rok, porod je bil ¨naročen¨.
Prišla sem zjutraj v triažno ambulanto, imela pregled in potem so me poslali na priprave.
Imela sem klistir, ki na mojo presenečenje ni bil tako slab … Sestra je pa bila res nasmejana in se je potrudila, da ta neprijeten trenutek bo vsaj malo boljši…
Po vse te priprave, sem čakala v sobi, skupaj z ostalimi ženski. Bilo je veliko sprehajanja in čveka.
Ko je ura napočila 14, so me poklicali, da naj grem v porodno sobo. Imela sem res odlično babico, imena se žal ne spomnim, vem samo da je bila visoka s črnimi dolgimi lasmi. Govorila je malo z naglaskom 🙂
Prišla je zdravnica, počila je mehur in počakala eno uro, da se porod sam začne.
Žal nič se ni zgodilo samo po sebe tako, da so mi sprožili porod z umetnimi popadki.
Naj povem, da je bilo na začetku res neboleče, ko je pa čas mineval, je postalo res boleče …
Po priblično 2 uri sprožanja, je prišla zdravnica in naštimala mi je anestezijo: Remifentamin (ne vem če sem prav napisala :)) in pokazala kako moram pritiskat. Bila je res vljudna!
Po približno 4 ure sem rodila svojega otroka. Porod je minil BP.
S tem se je tudu babica zamenila, saj je bila nova. Ufff, ta je pa bila …. Ena starka, ki se je skoz drla name… Poleg tega, da nisem niti besede rekla …
Hvala bogu, da sem jo imela res za kratek čas!!!
Po porodu sem ležala še tri ure v porodni sobi in potem sem bila tri dn na oddelku C.
Sestre na oddelku so bile res prijazne. Vizite so bile tudi ok, odvisno na katerega zdravnika naletiš.
Bile smo tri vo sobi in naj povem, da je res bilo fajn da imaš nekoga. Ne bi bila sama nikoli v sobi.
WC smo si delili z drugimi tremi ženski in nikoli ni bilo kriza. Vedno sem dobila frej 🙂
Hiigiena je bila tudi ok, menjava brisač in spalko vsak dan. Hrana je bila ok, saj je bolniška hrana tako, da ni veliko za pričakovati.
Vložke: dobili smo 2 paketka, na to pa ti partner prinese nove.

Upam, da sem povedala pomembne stvari kako gre porod v ljubljanski porodnišnici.
Za drugega otroka grem sigurno spet v ljubljansko porodnišnico!

veliko sreče vam želim!

New Report

Close