Najdi forum

senen drobir

Živjo,

sem tik pred porodom in me zanima kako pogosto naj si delam kopel iz senenega drobirja? Bo vsak dan preveč?

Hvala za odgovor in lp,

Sirin

Draga Sirin,

Babiško znanje pri nas se počasi oživlja in posodablja, ni pa ravno na prvem mestu, kadar ga potrebujemo, kajne.

Glede senenega drobirja in njegove rabe pred porodom velja nekako takole:

Od 38. tedna nosečnosti dalje (parno) kopel lahko uporabljate enkrat na teden. Ko pa dosežete predvideni datum poroda, lahko kopel uporabljate po svojih željah – nisem našla natančnejših podatkov, menim, da enkrat na dan ni pretirano.

Vesele bomo, če nam boste napisali, kakšne so (bodo) vaše izkušnje s parno kopeljo iz senenega drobirja. Ali uporabljate takega od P. Ašiča? Ali ste si ga sami priskrbeli?

Želim vam prijeten zaključek nosečnosti in spontan porod,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Draga Zalka,

hvala za odgovor. Porod je mimo, bil je intenziven, a zelo hiter; od začetka do konca je trajal manj kot 4 ure. Verjetno je k temu pripomogel tudi senen drobir!

Senen drobir sem dobila pri sosedu kmetu, parno kopel sem si pripravila tako, da sem na wc školjo namestila lavor z vrelo vodo in senenim drobirjem, ter sedela na tem cca 10 min vsakič.
Kopel sem si pripravljala od 39 tedna dalje, najprej dvakrat na teden, ko sem bila čez rok pa vsak dan, zadnjič celo kaki dve uri preden se je začel porod.

LP. Sirin

nova
Uredništvo priporoča

Sirin, kje bi se dalo dobiti seneni drobir? V katerih lekarnah?

Hvala

Darja

Mi lahko kdo pove, kje v Lj bi se dalo dobiti seneni dorbir?

Hvala,

Ipanema

Jaz pa ne vem, kaj v bistvu sploh je senen drobir. Kaj je to zdrobljeno seno ali kaj? Torej, mešana pokošena trava s travnika????

Zivjo,

senen drobir so ostanki (mali zdrobljeni deli) sena – pokošene trave. Dobite ga pri vsakem kmetu, ki ima seno, v lekarnah ali na tržnici ga jaz nisem dobila, čeprav sem marsikje vprašala.
Če ne poznate nikogar, predlagam, da vprašate na kakšni kmetiji v okolici LJ, kjer prodajajo jajca, krompir,… ali pa se zmenite s kom na tržnici, če vam ga lahko prinese kakšno vrečko.

LP, Sirin

Drage moje,

vidim, da komunikacija poteka – sredi hude delovne gneče sem –

vem, da se je pred časom dalo dobiti seneni drobir iz Ašičeve domače lekarne (torej kot del cistercijanske samostanske vednosti o zeliščih, zdravljenju itd.) Morda bi se celo dobil v Sanolaborju, kjer imajo kar precej zdravilnih pripravkov “po Ašiču”.

Ja, seneni drobir je dobesedno “drobno seno”. In zato je pomembno, od kod je, kakšna je oskrba takega travnika, in seveda, kakšna zelišča rastejo tam, tako kot je to pomembno pri drugih vrstah zdravilnih pripravkov – za zdravilna zelišča vemo, kje jih je smiselno nabirati, da so čim bolj neonesnažena … Zanimivo, da se kot nekdanja farmacevtka šele samoizobražujem glede senenega drobirja – ne spomnim se, da bi ga v šoli omenjali (ali pa sem bila tako hudo zaljubljena, da so šle te informacije kar mimo?).

Če boste odkrile kako prodajalno s senenim drobirjem, vas vabim, da sporočite. Morda pa imate kje blizu kako eko-kmetijo? To bi bila dobra izbira.

Pozdrav,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Seneni drobir prodajajo v Baziliki v CitParku v LJ !
Dobila danes in bom sprobala v sredo 😉 Rok pa imamo 4.4.

Km koliko pa stane in koliko ga dobiš?
Koliko naj bi ga dali v lavor?

Stiska lekarna Ljubljana Poljanska ul.6. dobite seneni drobir od patra Asica.

New Report

Close