Najdi forum

Babica v LJ

Zanima me ali se lahko dogovoriš z določeno babico iz LJ porodnišnice,
da je ravno ona prisotna pri porodu?

Hvala in lp
Hopy2

JA SE DA DOGOVORIT Z DOLOČENO BABICO,AMPAK SEM SLIŠALA DA JI TUDI PLAČAŠ ČE RESNIČNO ŽELIŠ,DA JE ONA PRISOTNA,KER TI BO POTEM NA RAZPOLAGO TUDI TAKRAT KO NE BO V SLUŽBI. CENA JE ODVISNA BAJE PA JE OKROG 200 EUR

Draga Hopy2, draga mjkj,

Poleg oblike, ki ni »uradna« in jo omenja mjkj, so pred kratkim so v ljubljanski porodnišnici uvedli tudi posebno storitev – v nosečnosti se je mogoče dogovoriti za navzočnost določene babice pri porodu. To je treba storiti dovolj zgodaj (po mojih podatkih več kot štiri tedne pred predvidenim rokom poroda), ne vem pa, katere babice je mogoče na ta način izbrati.

Če katera kaj izve, lepo prosim, da sporoči še nam, ki smo zelo firbčne.

Joj, kdaj bo že prišel čas, ko bo ista babica (ali manjša skupina babic) skrbela za žensko v nosečnosti, jo podpirala med porodom in jo potem obiskovala skupaj z njenim dojenčkom doma? Zdravniki in zdravnice pa bodo temeljito skrbeli za tiste, pri katerih bi prišlo do zapletov in za ženske in otročke s hujšimi zdravstvenimi težavami … in enakopravno sodelovali z babicami.
Jaz komaj čakam …

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljene!
Rada bi samo pohvalila babico v Ljubljanski porodnišnici. Rodila sem že decembra. Moram povedat, da imam zelo prijetne izkušnje in spomine na porod. Babici je bilo ime Gordana. Imela je zelo profesionalen in prijazen pristop. Če bom še kdaj šla rodit, bi si želela isto babico, vendar žal ne vem njenega priimka.

Zalka tudi jaz upam, da se bo oglasila kakšna mamica,
ki se je dogovorila z babico iz LJ porodnišnice,
da je bila prisotna pri porodu.
Drugače pa bo potrebno vprašati v LJ porodnišnici…
Dajmo mamice oglasite se in nam skrajšate muke nejasnosti !!!

jaz sem rodila oktobra v ljubljani z babico IRENO, žal se tudi ne spomnim priimka, čeprav sem med porodom sigurno desetkrat pogledala na značko z imenom, pa je priimek vseeno ušel z glave. no hočem povedat, da je bila SUPER, še enkrat bi rodila skupaj z njo…

Pozdravljeni,
tudi sama imam rok konec julija in seveda me je navdušila misel, da zdaj lahko tudi uradno dogovoriš z babico v ljubljanski porodnišnici. Telefonsko št. glavne babice sem dobila od zdravnice, ki mi je opravila ultrazvok v 32. tendu nosečnosti v lj. p. A kako razočaronje je bilo, ko sem poklicala glavno babico Anito. Povedala mi je namreč, da vodstvo porodnišnice ni podprlo predloga, češ da imajo itak premalo osebja ipd.
Tako torej se še naprej ne da urdano proti plačilu dogovoriti z eno od babic, da bi bila prisotno ob porodu. Še zmeraj je edina mžnost osebna poznanstva, če osebno ali preko drugih poznaš kako babico in se z njo zmeniš, da “te pride popazit”. Jaz nobene ne poznam. Žal!!!!!!!

Draga TanjaFilja,

huh, to je pa res aktualen problem, to pomanjkanje osebja. Upam, da se vodstvo porodnišnice in ministrstvo za zdravje zavedata, da je idealno razmerje med porodnico in babico 1:1, torej da za eno žensko, ki rojeva, skrbi ena babica, ves čas, neprekinjeno (no, seveda vemo, da tudi babice hodijo na WC in malicajo, seveda).

In to bi morala počasi postati norma, del kadrovskega normativa torej, in za njegovo uresničitev bi bila potreben večletni načrt izobraževanja, usposabljanja in zaposlovanja. Prepričana sem, da bi prebivalke Slovenije podprle tako spremembo!

Saj vem, draga noseča TanjaFilja, da vam rešitev nekje v bodočnosti nič ne olajša sedanje situacije. Nikar ne obupujte, naredite, kolikor morete, da bo porod tak, kot si ga želite – to si zaslužite. Oglasite se na mamoZOFO, številka je navedena spodaj, da se kaj pomenimo o vaših potrebah. To pa veste, da je mogoče v porodnišnici Kranj za porod pri njih uradno “najeti” babico (kot nadstandardno storitev, za doplačilo)?

Pozdrav,

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

Pozdravljena Zvezda.

Babici, ki ti je pomagala pri porodu je ime GORDANA MILKOVIĆ.Je izjemna ženska, zelo profesionalna in prijazna.

Lep pozdrav

Pozdravljene, sicer vem da je tema stara ampak me nekaj zanima, rodila se prejsnjo soboto to je 16.4.2016 pa sem v vsem tistem bila prepricana da sem prav slisala ime babice, ki je spremljala moj porod. Mislim da ji je ime Lina, zelo prijazna in super babica ampak glede na to da se pisejo pohvale glede babic o njej nisem zasledila nic, zato sem pomislila da ji je mogoce ime Lila ker o njej se pa kar pise. Zanima me ce je se katera imela babico, ki ji je ime Lina oz. zanima me ce sploh obstaja babica Lina?

Hvala za odgovore

New Report

Close