Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje KAPLJICE SAB SIMPLEX

KAPLJICE SAB SIMPLEX

Pozdrav,

imamo 11 dni starega fantiča, ki ga velikokrat tako napenja, da je čisto rdeč. Ko se priklopi na bradavico, ponavadi kaka. Zadeva je včasih malce neprijetna, ker mali pogosto ne zaspi zaradi krčev – KI ŠE NISO KOLIKE, KER KAKEC NI ZELEN.

Ali je kdo že uporabljal kapljice Sab Simplex proti krčem in ali veste, če so učinkovite?

Kako ste jih uporabljale, pogostost dajanja,…?

Hvala za odgovor!

mami

Mi jih dajemo 3x dnevno 10 kapljic, ampak smo jih začeli dajt šele pri enem mesecu, posvetuj se z zdravnico. Sproščajo pline v črevesju, da se malček lažje ‘sprdi’, ali pa se plini absorbirajo – mislim da tako piše v navodilih. Naš ima prave strelske obračune ko dobi kapljice.

So pa ti krči pri tako majhnem ‘nezrela prebava’ in razen tega da paziš kaj poješ ni veliko za pomagat. Tako je meni razložila patronažna. Razvij ga, pa masiraj trebušček v smeri urinega kazalca. Menda mu mišice okrog črevesja še ne delujejo pravilno, pa hkrati pritiska in zadržuje blato.

Pozdravček

tudi sama sem preizkusila te kapljice a žal niso pomagale – je pa res, da sinu nikoli nisem dala več kot 15 kaplic na dan (v navodilih namreč piše, da je to max. doza za dojenčka).
Ker ima sin vsako jutro tako močne vetrove, da se od tega zbudi in joče ga vsako jutro zmasiram s kaplicami za vetrove od Bubchna, ki delujejo vsaj toliko, da še za kakšno urico zadrema.

LP
punci

nova
Uredništvo priporoča

Nam so pomagale, ampak maksimalna doza NA DAN je 15 kapljic!

Pri prvem pregledu nam je zdravnica napisala 3xdnevno 10 kapljic. Tudi v lekarni niso komentirali, pa hodimo vedno v isto lekarno in se že ‘poznamo’. Jaz navodil ne razumem kot makimalno 15 kapljic na dan.

Navodila so res idiotska! Jaz sem svojo hčerko tako prvi dan predozirala (2x po 15 kapljic) in mi je revica bruhala kot vidra. Ravno zato sem takoj vprašala še mojo pediatrinjo in klicala v 2 lekarni, da sem preverila. In povsod so mi rekli NAJVEČ 15!
teja

Draga Vesela mami,
vaš dojenček se napenja, med dojenjem ponavadi kaka. Slednje ej nromalno, saj se ob zaužitju hrane v črevesju sproži t.i. “gastro-količni” refleks.

To, da je blato zelene barve nikakor ni edini znak, da ima dojenček kolike, krče. Zeleno blato imajo dojenčki, ki popijejo preveč prednjega mleka in/ali dojenčki, ki so preobčutljivi na katero od sestavin v materini prehrani.

Pred uporabo kapljic se OBVEZNO posvetujte z otrokovim pediatrom.

Več o krčih in kolikah, pa vam priporočam v branje:

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Še dobro da nimamo več problemov in kapljic ne dajem več. Hvala za opozorilo, tejasn.

LP

pozdravljeni… naša mala punčka je stara 11 dni in ima blato kot vlka klobase kaj je tuki narobe oziroma ne more kakat kot bi blo treba so morda kaplice simplex rešitev… hvala za odgovore… 😉

Od kje pa ta podatke? V navodilih piše 15 pred vsakim obrokom! Še novejši (strokovni) odgovori na temo: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=7525517

New Report

Close