Najdi forum

Najprej en lep pozdrav!

Kot sem obljubila se oglasim na forumu ponovno, ko bo “vse” za mano. No, porod je res za mano, in nasa tamala nam ze kar 5 tednov pestri zivljenje…

Glede ea pa vse pohvale postojnski porodnisnici! Sicer je zadeva samoplacniska tj stane 35000 SIT, ampak po mojem mnenju je vredno vsakega tolarja.

Bil je moj prvi porod, potrebna je bila indukcija in popadki – ajej to je kar huda rec, no, pa se je kar dalo podihati, v zacetku. Ko pa sem bila ze odprta ca 5 cm pa se je zacelo stopnjevati, in takrat so mi dali ea. Sedeti sem morala nekaj minut nepremicno na robu postelje, da so mi napeljali kateter v hrbtenicni kanal (to ne boli, je pa hecno ker se moras drzati mocno naprej in te ovira trebuh, ma boli pa nic) in ze cez ca 20 minut olajsanje. Vsak popadek sem seveda se vedno cutila, ampak bolecina je postala podobna tisti na zacetku tj znosna tj za podihat.
Zaradi tega je nadaljnje odpiranje potekalo neverjetno hitro, porod se je mocno pospesil (od zacetka indukcije je poteklo ca. 5 ur) in potiskanje ni bilo problem – ko sem morala potisniti sem imela se dovolj obcutka, da je vse potekalo zelo v redu. In otrocek?? Na svet je prisla prav spocita in v polni formi :)) res, APGAR je bil 10!
Je pa tudi res, da zaradi ea nog skoraj nisem cutila, vendar to tudi ni nujno, moja cimra v porodnisnici recimo je cutila noge normalno ves cas.
Skratka, ea je vsekakor priporocljiva, se zlasti ce se obeta dolgotrajnejsi porod.

Vso sreco! Hela

New Report

Close