Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kako cez strah in bolecino?

Kako cez strah in bolecino?

Lep pozdrav, Dr.Zabavnik!

S fantom si želiva čez kakšni dve leti imeti otroka. On se tega zelo veseli, veliko govori o tem in vem, da bi bil dober oče. Tudi sama si ga želim, poleg tega bom takrat stara že 30 let.
Temna točka o sanjarjenju o otroku je le moj velik, velik strah pred porodom. Včasih, ko sedim v ginekološki čakalnici imam priliko poslušati nosečnice, ki so že rodile. Kar srh me spreletava, ko poslušam, kaj vse so prestajale in kako so ravnali z njimi…
Ne razumem, zakaj se tako bojim te bolečine, saj imam sicer precej visok tolerančni prag. Je to kaj povezano s tem, da se mi zdi, da s fantom finančno še nisva sposobna dati otroku vsega? Da me skrbi, kako zelo se bo moje življenje spremenilo? Da bom postala mama, gospodinja, žena, z oteženimi pogoji nadaljnega študija in omejenimi pogoji napredovanja v službi? Poleg tega se bojim, da bi bilo z mojim otrokom kaj narobe? Kako dobri so testi glede tega pri nas in kako dostopni so?
Ali obstajajo za meni podobne kakšne posvetovalnice? Lahko greva s fantom skupaj? O svojem strahu sem se želela pogovorit s svojo ginekologinjo, pa mi je rekla samo, da je še vsaka preživela.
Zanima me tudi, ali si lahko izberem porodnišnico. Če ja, kako to poteka?

V zvezi s sredstvi za blažitev porodne bolečine pa me zanima:
– ali je do njih upravičena vsaka, ki si jih želi?
– zakaj nimajo vseh sredstev v vseh porodnišnicah?
– kako si zagotoviti dobro sredstvo priti bolečinam?

Vem, da je veliko vprašanj. Če obstaja kje kakšna literatura, spletna stran, brošura…, mi povejte, kje lahko to najdem.

Hvala!

Tina

New Report

Close