Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Porod-lajšanje bolečin

Porod-lajšanje bolečin

Pozdravljeni!

Marca letos sem rodila drugič, prvič pa pred 3,5 leti. Prvi porod se je začel z rahlim odtekanjem vode, v porodnišnici so me posadili nba posteljo, nisem smela niti na WC, babica je bila v stilu: “vse so rodile, še vi boste, ne jamrajte!”, brez problema pa se dobila injekcijo za lajšanje bolečin, tako, da je bil konec poroda O.K. Drugi porod je bil bolj alternativen. Kar pomeni: razglago postopkov, prijazno beseda mlade babice, dovoljeno sprehajanje, masaža babice, sedenje na žogi….

Drugič pa je bil problem ravno sredstvo za lajšanje bolečin, povedala sem izkušnjo prvega- hitrega poroda v drugem delu v želji, da mi dajo kaj proti bolečinam, ko je postalo hudo. Starejša babica je bila za, vendar je ta mlada – prijazna sicer bila proti in sredstva nisem dobila, ker naj bi bilo še prehitro. Na srečo je mimo prišel zdravnik , me pregledal in ugotovil , da sem kot prvič naenkrat čudežno odprta. Takrat sem sicer dobila sredstvo- prepozno , saj sem 10 minutah rodila- s težavo, ker so mi moči čisto pojenjale. Rezultat je bil izmučen dojenček z rdečino oči ter izmučena mama. Sprašujem se zakaj sicer prijazna babica ni upoštevala moje željo za sredstvo proti bolečinam, ko je bilo res hudo in ni poslušala izkušnje prvega poroda in se ni strinjala z starejšo babico??????? Zaradi groznega konca, ko sem omedlevala mi je bil drugi porod hujši in lahko bi bil tudi nevaren za otroka?
Kaj menite?

lp in hvala

Kaj menite

New Report

Close