Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje moja izkušnja z epiduralno

moja izkušnja z epiduralno

Pozdravljeni!

Tudi sama sem rodila z epiduralno analgezijo. Ni pa šlo vse tako po maslu kot smo pričakovali. Potem, ko so mi nastavili umetne popadke en popadek ni popustil in so mi že skoraj naredili carski, ker otroku ni več bilo srce. Zdravila, ki so mi jih vbrizgali proti popadkom so pomagala in carskega niso izvedli. Potem sem brez umetnih popadkov rojevala še 12 ur – torej skupaj 17 ur. In je bilo zelo zelo mučno. Vedno, ko so mi vbrizgali odmerek epiduralne se je porod vstavil, ko je epiduralna popuščala pa spet začel. Na koncu je zdravnica prepovedala odmerke, da bi se porod le enkrat končal. Na koncu se mi je poškodovala še simfiza. Končno sem rodila in pred šivanjem so mi vbrizgali epiduralno in takrat mi je res prav prišla – šivanje me ni bolelo, pa tudi kasneje me šivi niso nič boleli.
Naslednji dan mi je pediatrinja rekla, da so se zdravniki pogovarjali in rekli, da če ne bi imela epiduralne bi rodila v 3 urah. Kljub vsemu mi ni žal, da sem se odločila za epiduralno, saj mi je bolečine, ki bi sicer bile neznosne vseeno olajšala. Hvaležna sem vsem babicam in zdravnikom in anestezistom, ki so bili ob meni in mi pomagali, mi dajali moč in me bodrili.
Vsak zdravnik se odloča drugače, zato me zanima kako bi se odločali vi. Vaše mnenje ne bo spremenilo mojega pogleda na porodničarje, ki so bili ob meni, saj vem, da so mi res pomagali, kolikor je bilo v njihovih močeh.
Glede tega kako se zmeniš za epiduralno – jaz sem enostavno dvignila telefon, poklicala po porodnišnicah in kjer so mi rekli, da se s tem ukvarjajo in da mi bodo to naredili sem se dogovorila in šla na pregled. Samo vztrajati moraš in biti odločen ter se zavedati, da posledic naj ne bi bilo, a če bodo, sam prevzemaš to nase. Saj dolžina mojega poroda je kot izgleda bila pogojena tudi z mojo odločitvijo za epiduralno. Če lahko imaš umetne popadke pa vsekakor to lajšanje bolečin priporočam vsem, saj porod spremenijo v res lepo doživetje brez vsakršne bolečine.
Zanima me vaše mnenje za naslednji porod – ali naj se zopet odločam za epiduralno ali se bo stvar s popadki ponovila?

Hvala za odgovor, ki mi bo v veliko pomoč.

New Report

Close