Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje VSAK POROD DRUGAČNA BOLEČINA

VSAK POROD DRUGAČNA BOLEČINA

Pozdravljeni!

Jaz pa bi g.doktorja vprašala, od česa je odvisno, kako močna boličina spremlja porod oziroma, kako se porodničarji odločajo, kako bodo porod pospešili.Pri prvem in drugem porodu mi je namreč odtekla voda in sem bila še popolnoma zaprta. Nato so mi dali “umetne “popadke, ki so bili zelo, zelo boleči, nisem se odpirala in so se že pripravljali na carski rez, ko sem končno po 12 urah hudih popadkov rodila. Popadki se po jakosti niso stopnjevali, kot pripovedujejo ženske, ampak so bili stalno zelo močni, tako da na koncu sploh nisem več dobro sodelovala, ker sem bila čisto brez moči. Isto se mi je zgodilo drugič, s to razliko, da so mi naredili vakuum po 4,5 urah, zaradi otrokove stiske. Ko sem končno rodila so šele ugotovili, da je bila 3x zavita popkovnica okoli vratu in posledično je imela punčka možganske krvavitve in danes cerebralno paralizo. Kjub vsemu smo naročili še enega dojenčka, vendar me je bilo poroda zelo strah.Zaradi prejšnje slabe izkušnje mi je porodničar porod sprožil po vnaprejšnjem dogovoru in sicer tako, da mi je vstavil tabletko, ko sem bila 2 cm odprta. V naslednjih dveh urah sem se odprla še za 2 centimetra BREZ VSAKE BOLEČINE. V porodni sobi so se popadki stopnjevali, po predrtju mehurja še bolj, vendar še zdaleč niso bili primerljivi z prvim in drugim porodom. Da je šlo še hitreje, mi je babica dala še umetne popadke in v eni uri sem rodila. Bila sem totalno(prijetno seveda)presenečena, ker sem pričakovala tiste hude popadke, rodila pa sem z malo močnejšimi bolečinami kot pri menstruaciji!!!
Zanima me zakaj je bila takšna razlika oz. ali bi se zdravniki že prvič in drugič lahko odločili tako. Tretjič sem rodila pri drugem porodničarju in v drugi porodnišnici!

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Natalija

New Report

Close